• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

تور جهانی ترول‌ ها

تور جهانی ترول‌ ها

بررسی تخصصی انیمیشن Trolls World Tour

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در «تور جهانی ترول‌ها» یک ترول از سرزمین راک، سعی دارد انواع موسیقی را از بین ببرد و راک را تنها موسیقی جهان ترول‌ها کند؛ اما ملکه پاپی از سرزمین ترول‌های پاپ، جلوی او را می‌گیرد و همه را متقاعد می‌کند که تفاوت سلیقۀ یکدیگر را در موسیقی بپذیرند و مانند گذشته‌ها دور هم جمع شوند. این انیمیشنِ شاد و موزیکال، با وجود صحنه‌های متعدد آواز و رقص در سرزمین ترول‌ها، احترام به سلیقه‌های متفاوت و پذیرش مخالفت‌ها را نمایش می‌دهد.

سال 2020 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

ترول‌ها موجودات مهربانی هستند و نمایش خشونت در این انیمیشن محدود می‌شود به رفتارهای ملکه بارب و دوستانش که می‌خواهند موسیقی راک را تبدیل به تنها موسیقی جهان ترول‌ها کنند. آن‌ها با نواختن موسیقی راک، سرزمین ترول‌ها را نابود و آن‌ها را زندانی می‌کنند. صحنۀ نابود شدن شهرها به‌صورت فانتزی، فقط همراه با نواخته شدن موسیقی راک و بدون آسیب رسیدن به ترول‌ها یا درگیری فیزیکی نزدیک نمایش داده می‌شود. چند صحنۀ طنزآمیز از ضربه زدن ناخواسته به یکدیگر، شکستن وسایل موقع عصبانیت و گاز گرفتن دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

شخصیت ملکه بارب و راکرها که با نواختن موسیقی راک به سرزمین‌ها آسیب می‌زنند، شادی ترول‌ها را از بین می‌برند و ترول‌های مهربان را تبدیل به زامبی می‌کنند، ممکن است ترسناک باشد. تمام این صحنه‌ها بصورت فانتزی است و پایان خوش و دوستانه‌ای دارد که از شدت ترس کم می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

ترول‌ها که سال‌های طولانی بخاطر سلیقۀ متفاوت در موسیقی از یکدیگر جدا زندگی کرده‌اند، یاد می‌گیرند با پذیرش سلیقه‌های متفاوت، یک‌بار دیگر باهم بودن را تجربه کنند. بارب برای هماهنگ کردن ترول‌ها می‌خواهد همۀ سبک‌های متفاوت موسیقی را نابود کند و راک تبدیل شود به تنها موسیقی جهان ترول‌ها؛ اما ملکه پاپی که اصرار دارد ترول‌ها دوباره باهم متحد شوند، برای باهم بودن سعی می‌کند آن‌ها را متقاعد کند تا تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرند و به سلیقۀ یکدیگر در موسیقی احترام بگذارند. او برای رسیدن به هدفش بدون خشونت و از راه دوستی وارد می‌شود. پاپی در این ماجراجویی یاد می‌گیرد به نظرهای مخالفش گوش بدهد و از بقیۀ ترول‌ها هم می‌خواهد به مخالفت‌ها و تفاوت‌ها گوش کنند. ترول‌ها یاد می‌گیرند سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف می‌توانند در کنار یکدیگر وجود داشته باشند و تفاوت داشتن چیز بدی نیست. دوستی یکی از ویژگی‌های مهم در سرزمین ترول‌های پاپ است. آن‌ها همیشه سعی می‌کنند در کنار هم شاد باشند و زمانی که ملکه پاپی به خطر می‌افتد، برنچ و بقیۀ ترول‌های سرزمین پاپ، به عنوان دوست به کمک پاپی می‌روند و سعی می‌کنند دوستشان را نجات بدهند. بارب که شخصیت منفی داستان است درنهایت متوجه اشتباهش می‌شود و با پاپی تبدیل به بهترین دوستان یکدیگر می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

ترول‌های پاپ بانشاط هستند و در سرزمین‌شان با یکدیگر مهربانند. برنچ نمونۀ یک دوست خوب است که هرگز پاپی را تنها نمی‌گذارد و برای نجات دادن او از دست بارب، خودش را به خطر می‌اندازد.

جزئیات
ارزش آموزشی

در این انیمیشن از سبک‌های متفاوت موسیقی نام برده می‌شود و نمونۀ سبک‌ها در سرزمین‌های مختلف ترول‌ها نواخته می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «تور جهانی ترول‌ها»، روابط دوستانه و کنارآمدن با سلیقه‌های متفاوت را به خوبی نمایش می‌دهد. گفتگو با کودکان دربارۀ این پیام می‌تواند مؤثر باشد؛ به‌ویژه در سنینی که روابط اجتماعی‌شان درحال گسترده شدن است. اگر فکر می‌کنید ممکن است کودک شما متوجه تغییر عقاید شخصیت‌ها و پیام نهایی داستان نشود، با پرسش کردن و گفتگو  دربارۀ روند داستان او را راهنمایی کنید. صحنه‌هایی که شخصیت بارب و راکرها، ترول‌ها را به زامبی تبدیل می‌کنند و سرزمین آن‌ها را به خطر می‌اندازند، ممکن است برای کودکان ترسناک باشد. هرچند فانتزی بودن اثر و پایان خوش آن از شدت ترسناک بودن کم می‌کند، اما درصورت ترس فرزندانتان می‌توانید با آن‌ها همدلی کنید و برای غلبه کردن بر ترس به آن‌ها راه حل دهید. به شجاعت پاپی اشاره کنید و آن‌ها را تشویق کنید تا پایان خوش داستان و تغیر شخصیت‌های منفی را تماشا کنند. در این انیمیشن، موسیقی موضوع مهمی است و صحنه‌های زیادی از آهنگ و شادی ترول‌ها با موسیقی دیده می‌شود. این محتوا ممکن است کودکان را به سمت موسیقی تشویق کند. اگر این موضوع را برای فرزندانتان نمی‌پسندید در انتخاب محتوا دقت کنید.

خلاصه: نمایش مؤثر دوستی و کنارآمدن باهم می‌تواند آموزنده باشد. کودکان را در فهم تغییر عقاید و پیام نهایی راهنمایی کنید. به نمایش پرتکرار آهنگ و رقص، احتمال ترس کودکان از راکر ها و خطرات داستان دقت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در جهان ترول‌ها چه ویژگی‌های دوست داشتنی وجود داشت؟

ملکه پاپی چه اشتباهاتی انجام داد؟ چه جیزی باعث قهر برنچ و پاپی شد؟

چرا برنچ بااین‌که مخالف سفر کردن بود، با پاپی همراه شد؟ دوستان نسبت به هم چه وظایفی دارند؟

اشتباه بارب چه بود؟

ترول‌ها از این ماجراها چه درسی گرفتند؟

برای دوستی لازم است همۀ نظرات شبیه هم باشد؟ اگر دوستان با نظر هم مخالف باشند باید چه‌کار کنند؟

خلاصه: پاپی و بارب برای متحد شدن ترول‌ها چه نظری داشتند؟ نظر کدام‌یک درست بود؟

داستان انیمیشن

ترول‌ها برای مدت طولانی کنار هم زندگی کرده‌اند و درکنار هم سبک‌های متفاوتی از موسیقی را به وجود آورده‌اند؛ اما تفاوت سلیقۀ آن‌ها دربارۀ سبک‌های موسیقی، باعث می‌شود از یکدیگر جدا شوند و هرکدام با سبک مورد علاقۀ خودشان در سرزمین جداگانه‌ای زندگی کنند. پس از سال‌ها ملکه بارب، که ملکۀ راکرهاست، سعی می‌کند با دزدیدن سیم‌های موسیقی هر سرزمین، آن‌ها را نابود کند و موسیقی راک را تبدیل کند به تنها موسیقیِ جهان ترول‌ها. اما ملکه پاپی که ملکۀ سرزمین پاپ‌هاست، روش دیگری برای متحد کردن دوبارۀ ترول‌ها دارد. او سعی دارد ترول‌ها را باردیگر دور هم جمع کند و آن‌ها را متقاعد کند که تفاوت سلیقۀ یکدیگر را بپذیرند. ملکه بارب، موفق می‌شود شاه و ملکه‌های تمام سرزمین‌ها و همچنین پاپی را زندانی کند. او با بستن سیم‌های موسیقی همۀ سرزمین‌ها به گیتار راک و نواختن آن، یکی یکی آن‌ها را تبدیل به زامبی‌هایی می‌کند که فقط راک می‌نوازند. دوستان پاپی قبل از این‌که او توسط ملکه بارب تبدیل به زامبی شود، به کمکش می‌آیند. پاپی گیتار راک و تمام سیم‌های موسیقی را از بین می‌برد و همۀ موسیقی‌ها نابود می‌شوند. ترول‌های سرزمین‌های مختلف، بار دیگر درکنارهم موسیقی را از نو می‌سازند و از باهم بودن سبک‌های مختلف موسیقی لذت می‌برند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: والت دورن، دیوید پی اسمیت - Walt Dohrn, David P. Smith

نویسنده: جاناتان آیبل - Jonathan Aibel

نام تهیه کننده: جینا شی - Gina Shay

نام بازیگران: آنا کندریک، جاستین تیمبرلیک، ریچل بلوم - Anna Kendrick, Justin Timberlake, Rachel Bloom

نام شخصیت ها:

پاپی: ملکۀ شاد ترول‌های پاپ. او سعی می‌کند یک‌بار دیگر ترول‌های مختلف را با هم متحد کند.

برنچ: دوست وفادار پاپی که او را تنها نمی‌گذارد.

بارب: ملکۀ ترول‌های راک. او قصد دارد با نابود کردن همۀ انواع موسیقی، راک را تبدیل کند به تنها موسیقی مقبول همۀ ترول‌ها.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: دریم ورکز - DreamWorks Animation

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه