تور جهانی ترول‌ ها

بررسی تخصصی انیمیشن Trolls World Tour

تور جهانی ترول‌ ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در «تور جهانی ترول‌ها» یک ترول از سرزمین راک، سعی دارد انواع موسیقی را از بین ببرد و راک را تنها موسیقی جهان ترول‌ها کند؛ اما ملکه پاپی از سرزمین ترول‌های پاپ، جلوی او را می‌گیرد و همه را متقاعد می‌کند که تفاوت سلیقۀ یکدیگر را در موسیقی بپذیرند و مانند گذشته‌ها دور هم جمع شوند. این انیمیشنِ شاد و موزیکال، با وجود صحنه‌های متعدد آواز و رقص در سرزمین ترول‌ها، احترام به سلیقه‌های متفاوت و پذیرش مخالفت‌ها را نمایش می‌دهد.

سال 2020 90 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ترول‌ها موجودات مهربانی هستند و نمایش خشونت در این انیمیشن محدود می‌شود به رفتارهای ملکه بارب و دوستانش که می‌خواهند موسیقی راک را تبدیل به تنها موسیقی جهان ترول‌ها کنند. آن‌ها با نواختن موسیقی راک، سرزمین ترول‌ها را نابود و آن‌ها را زندانی می‌کنند. صحنۀ نابود شدن شهرها به‌صورت فانتزی، فقط همراه با نواخته شدن موسیقی راک و بدون آسیب رسیدن به ترول‌ها یا درگیری فیزیکی نزدیک نمایش داده می‌شود. چند صحنۀ طنزآمیز از ضربه زدن ناخواسته به یکدیگر، شکستن وسایل موقع عصبانیت و گاز گرفتن دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

شخصیت ملکه بارب و راکرها که با نواختن موسیقی راک به سرزمین‌ها آسیب می‌زنند، شادی ترول‌ها را از بین می‌برند و ترول‌های مهربان را تبدیل به زامبی می‌کنند، ممکن است ترسناک باشد. تمام این صحنه‌ها بصورت فانتزی است و پایان خوش و دوستانه‌ای دارد که از شدت ترس کم می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

ترول‌ها که سال‌های طولانی بخاطر سلیقۀ متفاوت در موسیقی از یکدیگر جدا زندگی کرده‌اند، یاد می‌گیرند با پذیرش سلیقه‌های متفاوت، یک‌بار دیگر باهم بودن را تجربه کنند. بارب برای هماهنگ کردن ترول‌ها می‌خواهد همۀ سبک‌های متفاوت موسیقی را نابود کند و راک تبدیل شود به تنها موسیقی جهان ترول‌ها؛ اما ملکه پاپی که اصرار دارد ترول‌ها دوباره باهم متحد شوند، برای باهم بودن سعی می‌کند آن‌ها را متقاعد کند تا تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرند و به سلیقۀ یکدیگر در موسیقی احترام بگذارند. او برای رسیدن به هدفش بدون خشونت و از راه دوستی وارد می‌شود. پاپی در این ماجراجویی یاد می‌گیرد به نظرهای مخالفش گوش بدهد و از بقیۀ ترول‌ها هم می‌خواهد به مخالفت‌ها و تفاوت‌ها گوش کنند. ترول‌ها یاد می‌گیرند سبک‌ها و سلیقه‌های مختلف می‌توانند در کنار یکدیگر وجود داشته باشند و تفاوت داشتن چیز بدی نیست. دوستی یکی از ویژگی‌های مهم در سرزمین ترول‌های پاپ است. آن‌ها همیشه سعی می‌کنند در کنار هم شاد باشند و زمانی که ملکه پاپی به خطر می‌افتد، برنچ و بقیۀ ترول‌های سرزمین پاپ، به عنوان دوست به کمک پاپی می‌روند و سعی می‌کنند دوستشان را نجات بدهند. بارب که شخصیت منفی داستان است درنهایت متوجه اشتباهش می‌شود و با پاپی تبدیل به بهترین دوستان یکدیگر می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

ترول‌های پاپ بانشاط هستند و در سرزمین‌شان با یکدیگر مهربانند. برنچ نمونۀ یک دوست خوب است که هرگز پاپی را تنها نمی‌گذارد و برای نجات دادن او از دست بارب، خودش را به خطر می‌اندازد.

جزئیات
ارزش آموزشی

در این انیمیشن از سبک‌های متفاوت موسیقی نام برده می‌شود و نمونۀ سبک‌ها در سرزمین‌های مختلف ترول‌ها نواخته می‌شود.

در جهان ترول‌ها چه ویژگی‌های دوست داشتنی وجود داشت؟

ملکه پاپی چه اشتباهاتی انجام داد؟ چه جیزی باعث قهر برنچ و پاپی شد؟

چرا برنچ بااین‌که مخالف سفر کردن بود، با پاپی همراه شد؟ دوستان نسبت به هم چه وظایفی دارند؟

اشتباه بارب چه بود؟

ترول‌ها از این ماجراها چه درسی گرفتند؟

برای دوستی لازم است همۀ نظرات شبیه هم باشد؟ اگر دوستان با نظر هم مخالف باشند باید چه‌کار کنند؟

خلاصه: پاپی و بارب برای متحد شدن ترول‌ها چه نظری داشتند؟ نظر کدام‌یک درست بود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه