توت‌ فرنگی در زمستان

بررسی تخصصی انیمیشن Strawberry in the winter

توت‌ فرنگی در زمستان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
2 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن یک سریال تلویزیونی است که در آن خانم توت‌فرنگی و پنج نفر از دوستانش در یک شهر رؤیایی زندگی می‌کنند. در هر قسمت، در این شهر ماجراهای جالبی روی می‌دهد. خانم توت‌فرنگی سعی می‌کند به دوستانش کمک کند تا زندگی راحت‌تری داشته باشند.

سال 2012 64 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

در داستان سوم این انیمیشن، خانم توت‌فرنگی به همراه دوستانش تصمیم می‌گیرند به شهر توت‌فرنگی‌ها بروند. خانم پرتقال به‌دلیل دوری از خانه و شهرش دچار ترس و نگرانی می‌شود. ازاین‌رو به بهانه‌های مختلف سعی می‌کند به شهر برگردد. توت‌های شهر هم که بعد از رفتن آن‌ها، مسئولیت شهر را به‌عهده گرفته بودند، بسیار ترسیده بودند. یکی از توت‌ها به دلیل ترس زیاد از یک موجود موذی و موهومی که زاییده‌ی تفکرش بود، دچار توهم شده بود و باعث شد بقیه‌ی توت‌ها هم بترسند که درنهایت با آمدن خانم توت‌فرنگی و بقیه دوستان، این ترس پایان یافت و توت‌ها متوجه شدند که صدای پای توت‌فرنگی و بقیه بوده است و اصلاً موجود موذی وجود ندارد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

یکی از توت‌ها از عدم اعتمادبه‌نفس رنج می‌برد؛ زیرا اطرافیانش او را نکوهش می‌کردند و به این مشهور بود که فکرهای مضحکی می‌کند؛ اما درانتهای داستان می‌بینیم که ایده‌های جالب و زیبایی می‌دهد و می‌تواند با تکیه بر خود به اطرافیانش کمک کند.

جزئیات
پیام مثبت

ویژگی منحصربه‌فرد این انیمیشن، کمک به دوستان است. خانم زغال‌اخته که دوست داشت کتاب مورد علاقه‌اش را بخواند، کمک به دوستانش را ترجیح داد تا اول آن‌ها را خوشحال کند و بعد به کار خود بپردازد. همچنین زغال‌اخته برای انتشار تبلیغ خود، با دوستان زبردستش مشورت کرد تا بتواند بهترین تبلیغ را ارائه دهد و درنهایت خودش تصمیم گرفت که چه کاری بهتر است. در داستان دوم دوست تمشک فداکاری کرد تا تمشک بتواند نمایشش را اول اجرا کند. در داستان سوم هرکدام از توت‌ها سعی کردند بتوانند خودشان از شهر حفاظت کنند و به ویژگی‌های ذاتی خود اعتماد داشته باشند. یکی از دوستان خانم توت‌فرنگی که همیشه مورد تمسخر اطرافیان قرار می‌گرفت، با دادن ایده‌های جذاب توانست بین همه محبوبیت پیدا کند و اعتمادبه‌نفسش بالا برود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

در این انیمیشن خانم توت‌فرنگی الگوی مثبت و خوبی است که با درایت و هوشیاری سعی می‌کند از اختلاف بین دوستانش جلوگیری کند و با ارائه‌ی راه‌کار سعی دارد که همه به خواسته‌هایشان برسند. همچنین یکی از میوه‌های شهر که اعتمادبه‌نفس کمی داشت، درپایان داستان با ارائه‌ی ایده‌های جذاب بین همگان محبوبیت پیدا کرد که این هم به‌نوبه‌ی خود می‌تواند الگوی مثبت و خوبی برای بچه‌ها باشد. همچنین زغال‌اخته برای نمایش آگهی تبلیغاتی خود، سعی کرد با دوستانش مشورت کند و تنهایی این کار را انجام ندهد.

ادامه متن

 سیر سه داستان را از فرزند خود بپرسید. با این کار ذهن او فعال می‌شود و قدرت بیانش افزایش می‌یابد.

از فرزند خود درباره‌ی کاراکتری که اعتمادبه‌نفس نداشت، سؤال کنید و بگویید چگونه می‌توان اعتمادبه‌نفس را افزایش داد.

 از فرزند خود بپرسید اگر زغال‌اخته مشورت نمی‌کرد، آیا مانند الان کارش خوب پیش می‌رفت یا خیر؟

 از فرند خود بپرسید چه اهدافی در زندگی خود دارد و قرار است در آینده دور و نزدیک چه کارهایی انجام بدهد.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه