ترابل

بررسی تخصصی انیمیشن Trouble

ترابل

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «ترابل» یک انیمیشن کمدی درباره‌ی سگ نازپرورده‌ی پیرزنی است که طبق وصیتش هرکس از سگ او مراقبت کند، صاحب تمام ثروتش می‌شود. دختری مهربان، ترابل را در خیابان پیدا و از او مراقبت می‌کند. این محبت بدون چشمداشت، دختر را صاحب تمام ثروت پیرزن می‌کند. درکنار بیان اهمیت محبت و عاقبت طمع‌کاری، ممکن است این انیمیشن تشویق‌کننده‌ی کودکان به نگهداری از حیوانات نیز باشد.

سال 2019 87 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌هایی طنزآمیزی از درگیری سگ‌ها و سنجاب‌ها، ضربه‌خوردن ترابل (بیرون‌پرت‌شدن از ماشین و برخوردکردن با شاخه‌ی درخت) و کتک‌کاری خواهر و برادر طمع‌کار موقع عصبانیت نمایش داده می‌شود.

جزئیات
ترس

این انیمیشنِ کمدی، صحنه‌های ترسناک ندارد و تنها در یک صحنه، ترابل که تنها شده است، با شنیدن صدای گربه‌ها می‌ترسد؛ اما زویی به کمک او می‌آید و او را با خود به خانه می‌برد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در بعضی از صحنه‌ها، ناسزاگفتن و در یک صحنه خروج باد معده‌ی یک سگ دیده می‌شود که جنبه‌ی طنز دارد.

جزئیات
پیام مثبت

انیمیشن ترابل، در کنار نمایش محبت‌کردنِ بدون چشمداشت، اهمیت مراقبت از حیوانات را به نمایش می‌گذارد و حتی شاید به‌سمت داشتن حیوانات ‌خانگی تشویق‌کننده باشد. فرزندان پیرزن پولدار داستان، برای به‌دست‌آوردن ثروت مادرشان تظاهر می‌کنند که از مرگ او ناراحت هستند و درباره‌ی مراقبت از ترابل، به وکیل دروغ می‌گویند؛ اما سرانجام هیچ پولی به آن‌ دو فرزند طمع‌کار نمی‌رسد. زویی که باوجود مشکلات زیاد از ترابل مراقبت و به او محبت می‌کند، صاحب اموال می‌شود و آن را هم در راه مراقبت از حیوانات استفاده می‌کند. رزی که معتقد بود انسان‌ها غیرقابل اعتمادند و هیچ‌کدام سگ‌ها را دوست ندارند، با دیدن محبت زویی به ترابل، متقاعد می‌شود انسان‌های خوبی هم پیدا می‌شوند که واقعاً سگ‌های خود را دوست دارند. رزی و بقیه‌ی سگ‌ها برای پیداشدن ترابل و نجات‌یافتن او از دست سنجاب‌ها به او کمک می‌کنند. نمایش لذت‌بردن ترابل از زندگی در خانه‌ای مجلل و آرزوی کلر و سانچز برای ثروتمند‌شدن می‌تواند لذت ثروت و تجمل‌گرایی را منتقل کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

زویی دختر مهربانی است که بدون هیچ چشمداشتی به ترابل محبت می‌کند و او را دوست دارد. سرانجام این محبت باعث ثروتمند‌شدن زویی می‌شود. او حتی ثروت خودش را در راه ساختن یک پارک برای سگ‌ها استفاده می‌کند. کلر و سانچز نمونه‌ی انسان‌های طمع‌کاری هستند که عاقبت خوشی ندارند.

اگر دوستان ترابل به او کمک نمی‌کردند، چه اتفاقی برای ترابل می‌افتاد؟

 اگر جای زویی بودی، باوجود تمام مشکلات حاضر می‌شدی در پیداکردن صاحب ترابل به او کمک کنی و مراقب او باشی؟

چه ویژگی‌هایی در زویی باعث شد وکیل به او اعتماد کند و اموال را به او بسپارد؟

عاقبت فرزندان طمع‌کار پیرزن چه شد؟

خلاصه: درباره‌ی عاقبت تصمیمات و رفتار شخصیت‌ها از کودکان سؤال کنید تا بهتر متوجه پیام‌های داستان شوند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه