• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

تحت فشار

بررسی تخصصی انیمیشن Sous Pression

تحت فشار

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بوریس، موجود میکروسکوپی فضایی است. او با سفینه‌ی خود روی سطحی قرمزرنگ فرود می‌آید و تلاش می‌کند که پرچم فتحش را بر سطح پلاستیکی نرم آن فرو کند؛ اما هربار پرچم مانند فنری بیرون می‌زند و به آسمان می‌رود و درنهایت میله‌ی آن می‌شکند. بوریس از سفینه‌ی خود ماهی خشک‌شده‌ای را با بینی دراز و نوک‌تیزی پیدا می‌کند و می‌خواهد که از آن به‌عنوان پرچم استفاده کند؛ اما پایش به دکمه‌ی پرواز سفینه برخورد و سفینه پرواز می‌کند. بوریس نیز با سرعت زیادی سقوط می‌کند. نوک بینی ماهی به سطح قرمزرنگ برخورد می‌کند و ناگهان بادکنکِ قرمزرنگ دختربچه‌ای در پارک می‌ترکد! تلاش‌های طنزآمیز بوریس، این انیمیشن کوتاه بی‌کلام را به یک کمدی کودکانه‌ی زیبا تبدیل کرده است.

سال 2019 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

ممکن است پرواز ناگهانی سفینه و جاماندن بوریس از سفینه، کمی باعث ناراحتی یا استرس باشد؛ اما آهنگ و حرکات طنزآمیز بوریس این حس را متعادل می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن صرفاً یک داستان کمدی است و حامل پیام خاصی نیست.

جزئیات
الگوی مثبت

بوریس به‌عنوان یک موجود فضایی سطح بادکنکی را فتح کرده است و براساس وظیفه قصد دارد پرچم فتح سیاره‌ی خود را بر سطح بادکنک بگمارد. او بر انجام این وظیفه اصرار زیادی دارد.

آنچه لازم است والدین بدانند

ممکن است کودکانی با روحیه‌ی حساس، به‌خاطر به‌خطرافتادن جان بوریس بعد از پرواز ناگهانیِ سفینه و جاماندن او، کمی دچار ناراحتی یا استرس شوند. والدین می‌توانند با پرسیدن احساسات بچه‌ها، میان ذهنیت آن‌ها و فانتزی‌بودن این انیمیشن تعادل ایجاد کنند.

خلاصه: ممکن است صحنه‌ی جاماندن بوریس از سفینه برای بچه‌هایی با روحیه‌ی حساس، کمی استرس‌آور باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندان خود بخواهید داستان این انیمیشن را تعریف کنند تا مطمئن شوید آن‌ها، بوریس را به‌عنوان یک شخصیت طنز و کمدی پذیرفته‌اند نه شخصیتی منفی که می‌خواهد بادکنک یک دختربچه را از قصد بترکاند.

خلاصه: از فرزندان خود بخواهید شخصیت بوریس را معرفی کنند.

این انیمیشن خشونت، ترس و ناهنجاری ندارد و ژانر آن کمدی ـ فانتزی است. آهنگ، حرکات و تک‌جیغ‌های بوریس همگی باعث طنزآمیزشدن بیشتر این انیمیشن شده‌اند. بنابراین این محصول دارای نشان سلامت است.

داستان انیمیشن

«بوریس» موجود فضایی که میکروسکوپی و سبزرنگ است. او با سیاره‌ی خود روی یک سطح قرمز نامعلوم فرود می‌آید. او به محض فرودآمدن، پرچم فتح خود را روی زمین محل فرودش می‌کوبد؛ اما گویا انتهای میله‌ی پرچم بر سطح پلاستیکی نرمی فرورفته است. ازاین‌رو مثل فنر بیرون می‌زند و درنهایت میله‌ی پرچمش می‌شکند. بوریس به سیاره‌ی خود برمی‌گردد تا بتواند چیزی شبیه به یک پرچم پیدا کند. ناگهان بر دیواره‌ی سیاره‌ی خود یک ماهی خشک‌شده می‌بیند که بینی دراز و تیزی دارد. بوریس ماهی را برمی‌دارد و با عجله از سیاره بیرون می‌زند و بی‌آنکه متوجه شود، پایش دکمه‌ی پرواز سیاره را می‌فشارد. بوریس ماهی را با قدرت بالا می‌برد و هنگامی‌که می‌خواهد نوک بینی تیز ماهی را بر زمین فروکند، ناگهان درهای سیاره بسته می‌شوند و از زمین بلند می‌شود. بوریس که به‌وسیله‌ی شلنگی به سیاره وصل بود، همراه با ماهی از سطح زمین بلند می‌شود. شلنگ از لباس او جدا می‌شود و بوریس همراه ماهی با شدت زیادی بر سطح زمین سقوط می‌کند. نوک بینی ماهی در سطح زمین فرو می‌رود و ناگهان «بادکنک» یک دختربچه در پارک می‌ترکد. درحقیقت بوریس بر سطح یک بادکنک فرود آمده بود!

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Alice Jubin/ آلیس جوبین

نویسنده: Chloe Losch/ کلوئی لوش

نام شخصیت‌ها:

بوریس: موجود فضایی که میکروسکوپی و سبزرنگ است. او با سیاره‌ی خود سفر می‌کند.

کشور سازنده: فرانسه

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه