• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

تبدیل‌شوندگان: جنگ برای سایبرترون

بررسی تخصصی انیمیشن Transformers: War for Cybertron

تبدیل‌شوندگان: جنگ برای سایبرترون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال علمی تخیلی «تبدیل‌شوندگان: جنگ برای سایبرترون» از داستان معروف تبدیل‌شوندگان اقتباس شده است. داستان جنگ بین دو گروه از ربات‌های سرزمین سایبرترون است. فرمانده دیسپتیکان‌ها قصد دارد قدرت را در دست بگیرد و بر کل سایبرترون مسلط شود ولی فرمانده آتوربات‌ها با این موضوع مخالف است و این کار را برخلاف آزادی این سرزمین می‌داند. به دلیل صحنه‌های خشونت‌آمیز و درگیری ربات‌ها و فضای تاریک و خشک حاکم بر فیلم، این سریال مناسب مخاطب بالای ۱۳ است.

سال 2020 قسمت‌های 20 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

درگیری و جنگ بین ربات‌ها، تیراندازی و انفجار در این سریال انیمیشنی به وفور دیده می‌شود. همچنین در برخی قسمت‌ها صحنه‌هایی مانند شکنجه دادن و قطع کردن دست و کشتن ربات‌ها نمایش داده می‌شود. اگرچه این سریال در فضایی تخیلی و شخصیت‌هایی رباتی به تصویر کشیده شده است اما شدت خشونت و درگیری بین شخصیت‌ها، خشونت آن را بالا برده است.

جزئیات
ترس

فضای سرد و بی‌روح و صحنه‌های تاریک نمایش داده شده در این سریال می‌تواند به کودکان خردسال القای اضطراب کند.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری و تلاش برای رسیدن به هدف توسط آتوبات‌ها یکی از برجسته‌ترین پیام‌های مثبت این سریال است. همچنین وفاداری و تعهد آتوبات‌ها به فرمانده خود و ایمان به راهی که برای آن وارد جنگ شده‌اند نیز می‌تواند از دیگر پیام‌های این سریال باشد. مبارزه با ظلم مگاترون و دیسپتیکان‌ها و مقاومت در برابر زورگویی و تسلط آن‌ها بر سایبرترون نیز دیگر پیام مثبت این سریال بود. در این سریال برخی از ربات‌ها که شاهد ظلم مگاترون هستن از او جدا شده و به کمک آتوبات‌ها می‌روند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

آتوبات‌ها ربات‌هایی هستند که تلاش می‌کنند تا سرزمین سایبرترون را از زیاده‌خواهی و سلطه دسیپتیکان‌ها نجات دهند. آن‌ها به دنبال آزادی و برقراری نظمی هستند که مگاترون سعی دارد آن را به سلطه و تحت فرمان خود در بیاورد. آتوبات‌ها ربات‌هایی وفادار به فرمانده خودشان و تا سرحد جان برای تحقق هدفشان تلاش می‌کنند. با همکاری و همفکری همدیگر فعالیت می‌کنند. برای رسیدن به هدف خود مسئولیت‌پذیرند و به یکدیگر خیانت نمی‌کنند. این ویژگی آتوبات‌ها باعث می‌شود تا در برابر دشمن خود پیروز شوند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

در این سریال ربات‌هایی که برای آزادی از دست مگاترون‌ها تلاش می‌کنند از قدرت کمی برخوردارند اما با یکدیگر متحدند و به فرمانده خود یعنی آپتیموس پرایم وفادارند. آن‌ها هرکدام قابلیت خاصی دارند و با بهره‌گیری از آن در رسیدن به هدف، به همدیگر کمک می‌کنند. جانفشانی و ایثار نیز در برخی صحنه‌ها از آتوبات‌ها دیده می‌شود. این فیلم می‌تواند بهانه خوبی برای ایجاد انگیزه و روحیه کار تیمی در مخاطب نوجوان باشد. همچنین اهمیت تلاش برای رسیدن به اهداف ارزشمند اجتماعی و تبعیت و پیروی از سرگروه در کارهای تیمی. اگرچه خشونت در این سریال ممکن است برای نوجوانان جذابیت داشته باشد ولی باید به نکات مهم و پیام‌های مثبت آن نیز دقت کرد و درباره آن گفتگو کرد.

خلاصه: توجه به نکات مثبت سریال از جمله تلاش برای رسیدن به هدف، همکاری و همفکری با دیگران، پیروی و اطاعت از رهبر، نباید جذابیت‌های بصری مانع از درک پیام‌های مثبت این سریال توسط مخاطب شود، گفتگو پیرامون آنچه مخاطب از این سریال دریافت کرده.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید چرا اولترا مگنس به دیدن مگاترون می‌رود؟ با مرور داستان به هدف و وفاداری این شخصیت بپردازید. چرا آتوربات‌ها با مگاترون و دیسپتیکان‌ها مخالف بودند؟ با این سوال چهره واقعی و زورگوی مگاترون و ارزش مبارزه با ستمکاران را برای مخاطب توضیح دهید. چرا تمام آتوربات‌ها به فرمانده خود وفادار بودند و در همه حال از او پیروی می‌کردند؟ با این سوال درباره اهمیت پیروی از رهبری برای رسیدن به اهداف بزرگ صحبت کنید.

خلاصه: گفتگو با مخاطب نوجوان درباره اهمیت وفاداری و نفی خیانت، پیروی از رهبری واحد برای رسیدن به هدف مطلوب، ارزش مبارزه با ظالم و نفی ستمگری.

داستان انیمیشن

انیمیشن سریالی «تبدیل‌شوندگان: جنگ برای سایبرترون» درباره جنگ بین «آتوربات‌ها» و «دیسپتیکان‌ها» است که در آن، سیاره «سایبرترون» با نبرد بی‌پایان، ویران شده است. آتوربات‌ها تلاش دارند تا سایبرترون را از تسلط دیسپتیکان‌ها نجات دهند اما قدرت کافی برای این کار را ندارند. دیسپتیکان‌ها به فرماندهی مگاترون تلاش دارند تا آتوربات‌ها را شکست داده و به قدرت مطلق برسند. فرمانده آتوربات‌ها، آپتیموس پرایم سعی دارد با کمک آتوربات‌ها در مقابل خودخواهی مگاترون بایستد. او سعی می‌کند با دستیابی به آلسپاک با گذر از این سیاره به سیاره دیگری برود و برای این کار باید سفینه آرک را راه اندازی کند. او با کمک آتوربات‌ها و چند دیسپتیکان ملحق شده به او، مگاترون را شکست می‌دهد و موفق می‌شود از ایستگاه فضایی عبور کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: Takashi Kamei، Kazuma Shimizu/ تاکاشی کامئی، کازوما شیمیزو

نویسنده/ مترجم: J. DeSanto, Brandon Easton, Gavin Hignight, George Krstic/ اف.جی. دسانتو، براندون ایستون، گاوین هیگنایت، جورج کریستیج

نام تهیه کننده: Jack Liang/جک لیانگ

نام بازیگران: Jason Marnocha, Frank Todaro, Jake Foushee, Bill Rogers, Linsay Rousseau, Joe Zieja, Keith Silverstein/ جیسون مارنوکا، فرانک تودارو، جیک فوشی، بیل راجرز، لینسای روسو، جو زیجا، کیت سیلوراستاین

نام شخصیت‌ها: آپتیموس پرایم: فرمانده آتوربات‌ها که با رهبری او در مقابل دیسپتیکان‌ها ایستادگی کردند. مگاترون: فرمانده دیسپتیکان‌ها که برای به دست گرفتن قدرت در سایبرترون با آتوربات‌ها می‌جنگد. اولترامگنس: از دسته آتوربات‌ها که توسط مگاترون کشته می‌شود. جت فایر: از دیسپتیکان‌ها که با اطلاع از نیت مگاترون به آتوربات‌ها می‌پیوندد. الیتا: از دسته آتوربات‌ها که به فرماندهی پرایم با دسپتیکان‌ها مبارزه می‌کند. بومبالبی: یک تبدیل شونده که تنها یک معامله‌گر است و خود را جزو هیچ‌کدام از دسته‌های دیگر نمی‌داند ولی جانشین دانش اولترامگنس می‌شود.

کمپانی سازنده: Rooster Teeth Studios, Polygon Pictures, Allspark Animation/ شرکت روستر تیث استودیو، شرکت پالگون پیکچرز، شرکت آلسپارک انیمیشن

کشور سازنده: آمریکا

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه