• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

تام و جری

تام و جری

بررسی تخصصی انیمیشن Tom and Jerry

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم سینمایی تام و جری اثری در ژانر ماجراجویانه محصول سال 2021 است. این فیلم براساس شخصیت‌های کارتونی تام و جری ساخته شده و تعقیب و گریزهای همیشگی آن‌ها این بار در تعامل با دنیای انسان‌ها به نمایش درآمده است. میزان خشونت اثر، فرارکردن، زد و خورد، تهدید و دشنام موجود در فیلم، درحد کارتون‌های تام و جری است و بیشتر فانتزی به نظر می‌آید.

سال 2021 98 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

این لایواکشن از جهت برخی منتقدین به‌لحاظ فنی یک شاهکار محسوب می‌شود و از این جهت که به یک کارتون قدیمی محبوب مربوط است، نظر خیلی‌ها را جلب کرده است.
جزئیات
خشونت

خشونت زیاد و آزارنده ای در فیلم مشاهده نمی‌شود. فرارکردن، زد و خورد، تهدید و دشنام موجود در فیلم، درحد کارتون‌های تام و جری است و بیشتر فانتزی به نظر می‌آید.

جزئیات
ترس

ترس ناچیز و بیشتر ناشی از سقوط ناگهانی و زدوخوردهای فیزیکی است.تنها دریک سکانس چهره‌های ترسناک گربه‌های خیابانی و خورده شدن نمایشی موش توسط گربه به نمایش در می‌آید که گذراست.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

یکی از شخصیت‌های فرعی فیلم، بارتندراست و لذا صحنه‌های نسبتا زیادی از بار هتل، مشروبات الکلی و نوشیدن آن نمایش داده می‌شود.کیلا شخصیت اول فیلم نیز با دروغ و دزدی رزومه فردی دیگر، صاحب شغل در هتل می‌شود. بدزبانی و زد و خورد در فیلم مشاهده می‌شود، اما کوتاه و گذراست. شخصیت سگ فیلم هم چندبار قضای حاجت در محیط عمومی انجام می‌دهد.

جزئیات
پیام مثبت

تام و جری هرچند با یکدیگر دشمنی دیرینه دارند، ولی برای کمک کردن به کیلا برای برگزاری مراسم عروسی، با هم صلح انجام داده و متحد و یکدل، کار گروهی انجام می‌دهند. کیلا که با دروغ و دزدی صاحب شغل در هتل شده است، در اواخر فیلم پشیمان شده و حقیقت را اعتراف می‌کند و تلاش می‌کند اشتباهش را جبران نماید.

جزئیات
الگوی مثبت

کیلا که با دروغ و دزدی در هتل استخدام شده است، پشیمان شده و حقیقت را اعتراف می‌کند. اما تلاش‌ها وعملکرد مثبت کیلا در هتل، سبب ابقای او در شغلش می‌گردد. هرچند ورود اوبه هتل، با روشی اخلاقی نبوده است، اما در طول داستان مشاهده می‌شود کیلا با پشتکاری بی نظیر و ایده‌هایی خلاقانه، یکی یکی موانع رااز سر راه خود برمی‌دارد. کیلا برای پیشرفت و موفقیت کاری، ازمساله‌یابی، ایده‌پردازی، مشورت و اقرار به اشتباه استفاده می‌کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

 ممکن است برای فرزند شما درک این حجم از زدوخورد و تعقیب‌وگریز بین تام و جری سخت باشد و شاید سبب‌ساز رفتارخشونت‌آمیز کودکتان با کودکان دیگر شود. برای جلوگیری از چنین رخدادی، می‌توانید درباره تاثیر منفی خشونت در روابط بین فردی و تاثیر مثبت صلح و دوستی در ایجاد آرامش برای همگان، با فرزندتان صحبت کنید. از سوی دیگر ممکن است در ذهن او سوالاتی درباره چرایی دشمنی همیشگی موش‌ها و گربه‌ها، گربه‌ها و سگ‌ها ایجاد شود. لذا می‌توانید در حد سن آنان، درباره چرخه طبیعی حیات وحش صحبت کنید. همچنین احتمال دارد در ذهن فرزند شما سوالاتی درباره دروغگویی کیلا برای به دست آوردن شغل، ایجاد گردد. می‌توانید درباره پشیمانی کیلا و تلاش او برای جبران اشتباهاتش، رذائل اخلاقی و آسیب‌های ناشی از آن، با فرزندتان تبادل نظر کنید. روش‌های مورد استفاده کیلا برای موفقیت کاری و خلاقیت‌های او برای حل مسائل، از موارد دیگری است که امکان فراوانی برای گقتگوی سازنده بین شما و فرزندتان ایجاد می نماید.

خلاصه: تلاش برای رسیدن به اهداف، اهمیت صلح و دوستی، از موضوعات پرداخته شده در این انیمیشن است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

این سوالات را از فرزند خود بپرسید: موش و گربه چه گونه می‌توانند با یکدیگر زندگی مسالمت آمیز داشته باشند؟ کیلا چگونه می‌توانست با روشی اخلاقی به شغل مورد نظرش در هتل دست یابد؟ پیام‌های این انیمیشن درباره ویژگی‌های اخلاقی مثبت شخصیت‌ها چه بود؟ چه راهکارهای دیگری برای حل مشکل وجود موش در هتل، به ذهنت می‌رسد؟ خلاصه: اهمیت صلح و دوستی، پرهیز از دعواو کشمکش، لزوم صداقت داشتن، تلاش برای رسیدن به اهداف از مواردی است که می‌توانید با فرزندتان درباره آن‌ها صحبت کنید.

داستان انیمیشن

 فیلم سینمایی تام و جری محصول 2021 کمپانی وارنر است. این فیلم براساس شخصیت‌های کارتونی تام و جری ساخته شده است. جری طی ماجراهایی وارد یک هتل شیک می‌شود. قرار است مراسم ازدواج زوج مشهور و ثروتمندی در هتل برگزار شود و چنان‌چه آن‌ها یا سایر مسافران از وجود موش باخبر شوند، به وجهه هتل آسیب می‌رسد. رییس هتل، دختری  به نام کیلا را مسئول پیدا کردن موش می‌نماید. او در این مسیر از کمک تام گربه استفاده می‌کند. تام و جری با تعقیب و گریزهای پی‌درپی، سبب خرابکاری و آسیب رساندن به هتل می‌شوند. کیلا از تام و جری می‌خواهد دشمنی را کنار گذاشته و به او برای برگزاری مراسم عروسی کمک نمایند. اما در نهایت با خرابکاری‌های تام و جری، عروسی مجلل به هم می‌خورد. کیلا و تام و جری از هتل اخراج می‌شوند. تام و جری پشیمان، کیلا را پیدا کرده و از او می‌خواهند فرصتی برای جبران و برگزاری مجدد مراسم عروسی بدهد. در نهایت پس از طی ماجراهایی، عروسی در پارک جلوی هتل برگزار می‌شود.

جزئیات انیمیشن

نام اثر: Tom and Jerry

قالب اثر: فیلم سینمایی

ژانر اثر: کمدی، خانوادگی، ماجراجویانه

کارگردان/ مولف: تیم استوری

نویسنده/ مترجم: کوین کاستلو

نام تهیه کننده:

نام بازیگران: کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا، کالین جست، جردن بولگر، راب دلینی، پالاوی شاردا، پاتسی فرن و سومی دا سوزا

نام شخصیت ها:

تام :گربه ‌ای است که برای به دام انداختن جری، با پیشنهاد کیلا به استخدام هتل در می‌آید.

جری: موش بی‌خانمانی که هتل را برای زندگی انتخاب کرده است.

کیلا: دختری که در هتل استخدام شده و درگیر گرفتن موش و برگزاری عروسی می‌شود.

ترنس: کارمند عالی رتبه هتل که به دلیل خرابکاری‌های موش و گربه اخراج شده و به خاطر دشمنی با کیلا، موش و گربه را برای به هم ریختن مراسم عروسی ترغیب می‌کند.

بن و پریتا: زن و مردی که قرار است مراسم ازدواجشان در هتل برگزار شود.

کشور سازنده: فرانسه

کمپانی سازنده: وارنر انیمیشن

سال تولید: 2021

زمان اثر:98

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد