تام و جری: ویلی ونکا و کارخانه‌ی شکلات‌سازی

بررسی تخصصی انیمیشن Tom And Jerry: Willy Wonka And The Chocolate Factory

تام و جری: ویلی ونکا و کارخانه‌ی شکلات‌سازی

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

این انیمیشن ترکیبی از ماجراجویی‌ها و موش‌وگربه‌بازی‌های تام و جری و داستان به‌یادماندنی «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» اثر «رولد دال» است. تام و جری با چارلی‌باکت دوست می‌شوند و به او کمک می‌کنند تا یک شکلات ونکا بخرد و به گردش در کارخانه برود. چارلی که پسر مهربان و درست‌کاری است، لیاقت و وفاداری خود را به ویلی‌ونکا نشان می‌دهد و وارث کارخانه می‌شود.

سال 2017 ۸۰ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

درگیری‌ها و دعوا‌های همیشگی تام و جری، دعوا با اسلاگوورث و مقابله با او، کتک‌خوردن، گیرافتادن در تله و... از مصادیق خشونت آمیخته با فانتزی این انیمیشن است. ویلی‌ونکا نسبت به اتفاقات بدی که برای بچه‌های بی‌ادب می‌افتد، بی‌تفاوت است و آن‌ها را تنبیه می‌کند.

جزئیات
ترس

«آگوستوس» به درون رودخانه‌ی کاکائو می‌افتد، وروکا داخل یک کوره‌ی زباله‌سوزی می‌افتد که البته از آن فرار می‌کند، چارلی و پدربزرگش نوشیدنی گازدار می‌خورند و به هوا می‌روند و به خطر می‌افتند. چالش و تنش و تعقیب‌وگریز بین تام و جری و اسلاگوورث می‌تواند برای کودکان حساس هیجان‌انگیز باشد. البته تمام صحنه‌های ترسناک، فانتزی و کوتاه‌مدت است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تام و جری یک کارتون شکلات می‌دزدند. چارلی با پولی که روی زمین پیدا می‌کند،‌ شکلات می‌خرد. وروکا سر پدرش فریاد می‌زند و به زور می‌خواهد همه‌چیز را داشته باشد. «ویولت بورگاد» چندین‌بار سر پدرش فریاد می‌زند. «مایک تی‌وی» بسیار بی‌ادبانه با دیگران برخورد می‌کند و می‌خواهد به اسلاگوورث (دشمن ونکا) کمک کند.

جزئیات
پیام مثبت

رفتار خوب می‌تواند عاقبت خوبی داشته باشد. فارغ از امکانات رفاهی، افراد با شایستگی‌هایشان به آنچه که استحقاقش را دارند، می‌رسند.

جزئیات
الگوی مثبت

چارلی و پدربزرگش رفتار‌های خوبی با دیگران دارند و ویژگی‌هایی مانند صداقت، سخت‌کوشی، دلسوزی و تدبیر دارند. چارلی که خودش فقیر و نیازمند است، از غذای خود به تام و جری می‌دهد. تام و جری، دشمنان همیشگی، برای انجام کار‌های خوب با هم متحد می‌شوند.

نظرت درباره‌ی اخلاق بچه‌هایی که بلیت طلایی را برنده شدند، چیست؟ هرکدام از آن‌ها چه اخلاق بدی داشتند؟

به‌نظرت اگر رفتارشان متفاوت بود، در سرنوشتشان چه تأثیری می‌گذاشت؟

چارلی‌باکت چه ویژگی‌های خوبی داشت که موجبِ برنده‌شدنش در هنگام بازدید از کارخانه ونکا شد؟

آیا او برای رسیدن به هدفش رفتار بدی انجام داد؟

به‌نظرت رسیدن به هدف با تلاش، رضایت‌بخش‌تر است یا با تقلب؟ می‌توانی ارتباطش را با مدرسه و زندگی روزمره‌ات پیدا کنی؟

به‌نظرت کار چارلی درست بود که با پولی که روی زمین پیدا کرده بود، شکلات خرید؟

خلاصه: نظرت درباره‌ی اخلاق بچه‌هایی که بلیت طلایی را برنده شدند، چیست؟ هرکدام از آن‌ها چه اخلاق بدی داشتند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه