• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

تام‌وجری؛ در حمله مهاجمان فضایی

تام‌وجری؛ در حمله مهاجمان فضایی

بررسی تخصصی انیمیشن

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعه‌ی داستان‌های کوتاهی از تام و جری و دشمنی همیشگی آن‌ها باهم.

سال ۲۰۱۱ 83 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

تام و جری در اکثر اوقات درحال تعقیب‌وگریز هستند و برای ازپادرآوردنِ یکدیگر همه‌کار می‌کنند. از پرتاب اشیاء به سمت هم گرفته تا سقوط از ارتفاعات بلند و کوبیده‌شدن به دیوارها و کشیده‌شدن روی زمین و... . اما همان‌طورکه می‌دانیم فضای انیمیشن تام و جری فانتزی است و به‌تبع خشونت‌هایی هم که در آن دیده‌ می‌شود با طنز همراه است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تام و جری شخصیت‌هایی بی‌کلام هستند و طبیعتاً از الفاظ بد استفاده نمی‌کنند، اما گاهی شاهد ناهنجاری‌هایی مانند زبان‌درازی یا دزیدین وسایل صاحبخانه هستیم.

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول چندین قسمت کوتاه از مجموعه‌ی «تام و جری» است که برای سرگرمی فرزندانتان انتخاب خوب و مناسبی است. این قسمت یک ساعت و بیست‌وسه دقیقه است و می‌تواند کودکتان را سرگرم کند و لحظات شادی برای او رقم بزند.

داستان هر قسمت عموماً پیام مشخّص یا نتیجه‌گیری واضحی ندارد و در درگیری‌های تام و جری خلاصه می‌­شود. بهتر است درباره‌ی خشونت‌هایی که میان شخصیت‌های این اثر اتفاق می‌افتد با کودکتان صحبت کنید. البته این خشونت‌ها معمولاً فانتزی است. مثلاً صحنه‌هایی که تام یا جری به‌طورکلّی از بین‌ می‌روند اما دوباره آن‌ها را سالم می‌­بینیم از شدّت خشونت اثر می‌کاهد. اما ممکن است فرزندتان این اتفاق را واقعی تلقّی کند و فکر کند در زندگی عادی هم بعد از چنین اتفاقاتی، صدمه‌ای به خودش و اطرافیانش نمی‌رسد و گاهی آن کارها را امتحان کند. پس گفتگو با فرزندتان در این زمینه مهم است.

خلاصه: این محصول شامل چندین قسمت کوتاه از داستان‌های «تام» و «جری» است که برای سرگرمی فرزندانتان انتخاب خوب و مناسبی است. این قسمت یک ساعت و بیست‌وسه دقیقه است و می‌تواند کودکتان را سرگرم کند و لحظات شادی را برای او رقم بزند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بخواهید داستان‌هایی را که تماشا کرده برای شما تعریف کند.

داستان انیمیشن

این قسمت از مجموعه‌ی «تام و جری» مجموعه‌ای از داستان‌های 5دقیقه‌ای کوتاه است که برای سرگرمی کودکان گزینه‌ی مناسبی است. داستان‌های این قسمت درباره‌ی حمله‌ی موجودات فضایی، دنبال‌کردن پاگنده‌ها در جنگل اسرارآمیز، مسابقه‌ی موج‌سواری، مقابله با گرگینه‌ها و ارواح و... است. در تمام این داستان‌­ها، تام و جری همچنان قصد آشتی با یکدیگر را ندارند و به تعقیب‌وگریز ادامه می‌دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Spike Brandt / Tony Cervone

نویسنده: Brad Birch

نام شخصیت‌ها:

تام: گربه‌ی بازیگوشی که همیشه درحال دعوا و تعقیب «جری» است و خرابکاری می‌کند.

جری: موش کوچک و زرنگی است که همیشه از دست«تام» فرار می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

مخاطب اثر: کودک

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد