• امروز : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

تاریخ از این ور

بررسی تخصصی انیمیشن

تاریخ از این ور

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن سریالی با نگاهی طنز و فانتزی سعی می‌کند با پیوند تاریخ کهن با زمان معاصر، وقایع و اتفاقات تاریخی را برای کودکان و نوجوانان مرور کند. خشونت و ترس پایین این محصول و هم‌چنین فضای فانتزی آن که بهادر، مسئول موزه‌ی تاریخ، می‌تواند با خرمن، خر سخن‌گو و طناز، وارد تاریخ شود، محصول آموزنده‌ای را ساخته است.

سال 1393 20 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

شخصیت‌های محبوب و افرادی که در طول تاریخ توانسته است تاثیرات مثبتی بگذارند و تصمیمات آن‌ها باعث بهبود اوضاع کشور و مردم شده‌است می‌توانند الگوهای مثبت قابل قبولی برای کودکان و نوجوانان باشند.

جزئیات
الگوی مثبت

در این مجموعه عبرت گرفتن از وقایع تاریخی و اشتباهاتی که رخ داده است می تواند برای کودکان و نوجوانان مفید باشد. با مرور سرگذشت تاریخی پادشاهان می‌توان دیدگاه مناسبی درباره‌ی زندگی در شرایط کنونی به دست آورد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انچه در تماشای این محصول مهم است، فانتزی‌بودن روایت وقایع تاریخی است. بسیاری از عبارات و شمایلی که از وقایع تاریخی در این محصول ارائه شده است، با آنچه در واقع رخ داده، کاملاً متفاوت است و بیشتر بر جنبه‌های فانتزی و طنز تأکید شده است. ممکن است فرزندان شما بعد از تماشای این محصول اساساً درک درستی از آن واقعه‌ی تاریخی به‌دست نیاورند، شما می‌توانید درباره‌ی آنچه رخ داده است، با آن‌ها گفت‌وگو کنید و با یکدیگر به مطالعه تاریخ بپردازید. می‌توانید فرزندان را خود به دانستن دلایل اجتماعی وقایع تاریخی، سوق دهید و بخواهید با دید دیگری به مطالعه تاریخ بپردازد. تاریخ تنها حفظ اسامی حکومت‌ها و زمان آن‌ها نیست.

خلاصه: فانتزی‌بودن این مجموعه ممکن است مانع فهم دقیق وقایع تاریخی شود. به فرزندان خود کمک کنید تا بتوانند دلایل اجتماعی و سیاسی آن وقایع را درک کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا حکومت‌ها عمرشان به پایان می‌رسد؟ دلیل رفتارهای بسیاری از حکومت‌ها چیست؟ تصمیمات غلط از کجا نشأت می‌گیرد؟ این سؤالات کمک می‌کنند تا فرزندان شما بتوانند وقایع تاریخی را بهتر درک کنند. خلاصه: چگونه می‌توان فهمید دلیل سقوط حکومت‌ها چیست؟ این سؤال کمک می‌کند تا فرزندان شما بتوانند وقایع تاریخی را بهتر درک کنند.

داستان انیمیشن

این انیمیشن سریالی، با نگاهی طنز و فانتزی سعی می‌کند با پیوند تاریخ کهن با زمان معاصر، وقایع و اتفاقات تاریخی را برای کودکان و نوجوانان مرور کند. این مجموعه از حکومت «طاهریان» شروع می‌شود و چند دوره پس از آن را دربرمی‌گیرد. در این قسمت داستان «مأمون» و «امین» که پسران «هارون» هستند، روایت می‌شود. هارون، امین را به حکومت می‌رساند و مأمون به «خراسان» بازمی‌گردد. مأمون با کمک «طاهر» بر امین غلبه پیدا می‌کند و درنهایت طاهر با محبوبیت زیاد در خراسان حکومت مستقل تشکیل می‌دهد. این اتفاقات با ورود «بهادر» که مسئول موزه است و «خرمن»، خری که بهادر به‌وسیله‌ی او وارد تاریخ می‌شود، رخ می‌دهد. در طول سفرهای تاریخی، «طومار» وقایع تاریخی را مرور می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: اصغر صفار  نویسنده/ مترجم: افسانه بخشی/ فائزه کشاورزیان/ سید جواد راهنما نام تهیه کننده:  اصغر صفار  نام شخصیت ها:

«بهادر»: که در هر قسمت به یک برهه تاریخی خاص سفر کرده و درگیر ماجراهای مختلفی می‌شود.

 «خرمن» نه تنها حرف می‌زند، بلکه می‌تواند در زمان هم سفر کند و با بهادر همراه می شود.

کشور سازنده: ایران کمپانی سازنده: مرکز پویانمایی صبا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه