• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن بی‌عدالتی (Injustice )

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

9 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

689 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

با کشته شدن لوئیس لین توسط جوکر، سوپرمن چهره‌ی جدیدی به خود می‌گیرد. او بدون آنکه کنترلی بر روی خشم خود داشته باشد به همراه واندر وومن وارد مبارزه‌ای انتقام‌جویانه با جنایتکاران و جنگ‌افروزان دنیا می‌شود. بتمن و لیگ عدالت این اقدام را خلاف قانون و ارزش‌های گروه لیگ عدالت می‌دانند و از آنها جدا می‌شوند. سوپرمن در این مبارزه‌ عدالت را زیر پا می‌گذارد و به مردم و اعضای لیگ عدالت صدمات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند. این اثر دارای خشونت‌های بالایی مانند درگیری‌های شدید فیزیکی، کشته شدن چند تن از اعضای لیگ عدالت و نمایش صریح خون‌ریزی می‌باشد.

ژانر : اکشن جنایی

سال 2021 78 دقیقه جزئیات کامل اثر
4 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «بی‌عدالتی» محصول سال 2021 بر اساس یک بازی ویدئویی به همین نام ساخته شده است. این انیمیشن خشونت‌های قابل توجهی را در میان مجموعه آثار شرکت دی‌سی و برادران وارنر در بخش کمیک‌بوک‌های کارتونی به خود اختصاص داده است. زدوخوردهای مرگبار، نمایش خون، اختلاف و درگیری‌های فیزیکی قهرمانان گروه لیگ عدالت باهم و کشته شدن تعدادی از آنها و... خشونت اثر را گاهی از تم هیجانی خارج کرده و منجر به آزار مخاطب کودک و نوجوان می‌شود، از همین روی تماشای آن برای کودکان و نوجوانان حساس و پرخاشگر توصیه نمی‌شود.

در این اثر، سوپرمن به دلیل کشته شدن همسرش لوئیس، قادر به کنترل خشم و قدرت خود نیست؛ به همین خاطر از دستگیری قاتلان و جنایتکاران صرف نظر کرده و برای داشتن دنیایی پاک و صلح‌آمیز به کشتن آنها روی می‌آورد. شاید این عمل سوپرمن در ابتدای امر برای مخاطب قابل درک باشد، اما در انتها با تماشای هرج‌ومرج‌ها و کشته‌شدن تعدادی از قهرمانان لیگ عدالت مخاطب به تصمیم نادرست و عجولانه‌ی سوپرمن پی برده و الگوپذیری این شخصیت برای او کاهش پیدا کند. اگر فرزند نوجوان شما این اثر را تماشا کرده است، می‌توانید با او درباره‌ی لزوم داشتن صبر و کنترل احساسات، خشم و قدرت صحبت کنید و به او بگویید که ممکن است همیشه زندگی آنطور که او می‌خواهد پیش نرود. گاهی ممکن است حوادثی خارج از اراده و پیش‌بینی‌های او به‌وقوع بپیوندد که باعث رنجش و یا حتی سوگواری او بشود. بهتر است در چنین مواقعی با اعضای خانواده‌ی خود رابطه‌ی نزدیک‌تری پیدا کند و با آنها حرف بزند. «صحبت‌کردن» با یکی از اعضای خانواده و یا یک دوست یا مشاور قابل اعتماد می‌تواند تا حد زیادی سنگینی تحمل یک رویداد ناخوشایند را برای انسان کمتر کند و او را از انجام کارهای هیجانی و غیر منطقی دور نگه دارد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظر تو اقدام سوپرمن توجیه‌پذیر است؟ چرا؟

اگر عضو گروه لیگ عدالت بودی می‌توانستی به اصول و ارزش‌های آنها پایبند باشی؟ آیا به نظر تو مرام‌نامه‌ی مبارزاتی آنها با جنایتکاران عادلانه و منطقی است؟

ادامه متن

داستان اثر

درست زمانی که کلارک (سوپرمن) متوجه می‌شود همسرش لوئیس باردار است، جوکر دیوانه سر می‌رسد و لوئیس را می‌رباید. سوپرمن و بتمن، گروه لیگ عدالت را احضار می‌کنند تا همگی باهم مخفیگاه جوکر را پیدا کرده و لوئیس را نجات دهند. جوکر قبل از رسیدن آنها لوئیس را می‌کشد. سوپرمن نیز با دیدن جنازه‌ی لوئیس با مشت سنگین خود جوکر را می‌کشد. بتمن که این عمل سوپرمن را خلاف قانون و ارزش‌های لیگ عدالت می‌داند به او اعتراض می‌کند. او به سوپرمن یادآوری می‌کند که لیگ عدالت در پی کشتن جنایتکاران نیست، بلکه باید آنها را روانه‌ی زندان و یا تیمارستان امنیتی آرکام کرد و به آنها فرصت تغییر داد. سوپرمن و دایانا (واندر وومن) که سوگوار لوئیس هستند در برابر بتمن می‌ایستند و در طی یک تغییر مرام آنی، برآنند که به جای دستگیری جنایتکاران، جهان را از لوث وجود آنان و جنگ‌افروزان خالی کنند. لیگ عدالت حاضر به همکاری با آنها نیست. بنابراین آن دو به‌تنهایی و با اتکا به قدرت‌های خارق‌العاده‌ی خود، بدون تبعیت از حکومت‌ها و قوانین کشورها وارد یک مبارزه‌ی جهانی می‌شوند تا امنیت و صلح را به مردم جهان هدیه دهند. اما این اقدام آنها باعث صدمه زدن به مردم، کشته شدن تعدادی از اعضای لیگ عدالت و درنهایت سربرآوردن افراد شروری مانند رأس‌الغول شد. دایانا با مشاهده‌ی این وضعیت در برابر سوپرمن قرار گرفت، اما سوپرمن که نمی‌توانست بر خشم خود مسلط شود او را از میان برداشت. درنهایت، یکی از اعضای لیگ عدالت با آوردن روح لوئیس توانست سوپرمن را آرام کند. سوپرمن که متوجه اشتباهات جبران‌ناپذیر خود شده بود، حالا به خواست بتمن باید برای مدتی از گروه لیگ عدالت دور بماند.

جزئیات اثر

کارگردان: مت پیترز/ Matt Peters

نویسنده: ارنی آلتبکر، ایان راجرز/ Ernie Altbacker, Ian Rodgers

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بی‌عدالتی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!