بی‌باک

بررسی تخصصی انیمیشن fearless

بی‌باک

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

 فیلم «بی‌باک» در ژانر علمی ـ تخیلی داستان یک نوجوان عاشق بازی‌های رایانه‌ای را نشان می‌دهد که تمام وقتش را برای بازی رایانه‌ای اختصاص داده است. او داخل حوادثی قرار می‌گیرد که مجبور می‌شود از استعداد و هوش خود در دنیای واقعی برای نجات دیگران استفاده کند. او متوجه جذابیت‌های زندگی واقعی در طول این حوادث می‌شود.

سال 2020 89 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت مشاهده‌شده در این اثر با نمایش خونریزی یا جراحت همراه نیست. درگیری با موجودات شرور فضایی با حالت فانتزی نمایش داده می‌شود. صحنه‌های درگیری یک ابرقهرمان در فضا با موجودات فضایی، همچنین صحنه‌های تیراندازی ارتش به‌سمت موجودات فضایی و درگیری کودکانِ ابرقهرمانی که موجودات فضایی را شکست می‌دهند، نمایش داده می‌شود.

جزئیات
ترس

صحنه‌های محدودی از فیلم دارای کمی ترس و هیجان است. صحنه‌هایی همچون نمایش موجودات ترسناک و فانتزی، حضور آدم‌فضایی‌ها در زمین و تلاش برای تسخیر آن، صحنه‌ی قرارگرفتن یکی از بچه‌ها در وسط اتوبان و خطر تصادف ازجمله‌ی این صحنه‌هاست.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یک صحنه از فیلم شاهد بی‌اعتنایی و ناراحتی شخصیت اصلی از تماس تلفنی پدر و مادرش هستیم. همچنین در این صحنه رید به پدرش در ارتباط با بازی رایانه‌ای دروغ می‌گوید.

جزئیات
پیام مثبت

رید پسر نوجوانی است که علاقه‌ی بسیار شدیدی به بازی‌های رایانه‌ای دارد و در این کار خِبره است. او در جریان یک بازی رایانه‌ای که به واقعیت تبدیل می‌شود، با موجودات فضایی مواجه می‌شود که به زمین حمله کرده‌اند و قصد تسلط بر زمین را دارند. او که متوجه قصد آدم‌های فضایی می‌شود، سعی می‌کند با نجات کودکان کاپیتان لایت‌اسپیت، مانع رسیدن آن‌ها به اهدافشان بشود. رید به کمک همکلاسی‌اش، «ملانی»، تلاش می‌کند تا رسیدن کاپیتان لایت‌اسپیت از کودکان مراقبت کند. او یاد می‌گیرد زندگی در فضای واقعی جذابیت بیشتری از فضای بازی‌های رایانه‌ای دارد. او به کمک هوش خود تلاش می‌کند مشکلات را حل کند و به کمک قدرت ابرقهرمانیِ بچه‌های کاپیتان لایت‌اسپیت، آدم‌های فضایی را شکست می‌دهد. در این فیلم سعی شده است اهمیت زندگی در فضای واقعی و جذابیت آن به مخاطب انتقال داده شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رید پسر جوان باهوشی است که به شدت به بازی‌های رایانه‌ای علاقه دارد، او با بازی رایانه‌ای خود راه آدم‌های فضایی را به زمین باز می‌کند، تلاش می‌کند تا با آن‌ها مبارزه کند و مشکلی را که به‌وجود آورده است، برطرف کند. او به کمک هوش خود سعی می‌کند کودکان کاپیتان لایت‌اسپیت را از دست «آرکانیس» که موجودی فضایی است و قصد تسخیر زمین را دارد، نجات دهد. رید در خلال این اتفاقات متوجه می‌شود زندگی واقعی و کمک به دیگران جذابیت بیشتری از بازی‌های رایانه‌ای دارد. او به کمک همکلاسی‌اش نهایت تلاش خود را می‌کند. رید که تحمل خانواده‌ی خود را نداشت، حالا با فرزندان کاپیتان لایت‌اسپیت بازی و همراهی می‌کند. کاپیتان لایت‌اسپیت نیز پدری مسئولیت‌پذیر و مهربان است که برای نجات فرزندانش و شکست آرکانیس خود را به زمین می‌رساند. آن‌ها به کمک هم موجودات فضایی را شکست می‌دهند.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی داستان کلی و پیام مثبت فیلم با کودک خود صحبت کنید، از کودک خود بپرسد آیا رید به‌طور مناسب و کافی از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کرد؟

سعی کنید به این بهانه از مضرات بازی‌های رایانه‌ای با کودک خود صحبت کنید.

از کودک خود بپرسید لذت فعالیت در دنیای واقعی برای رید بیشتر بود یا بازی‌های رایانه‌ای؟ با این سؤال باب گفت‌وگو درباره‌ی‌ میزان استفاده از بازی‌های رایانه‌ای و تقسیم‌بندی وقت برای مسائل مهم زندگی را، با کودک باز کنید.

خلاصه: روایت کلی داستان و پیام فیلم را با کودک خود مرور کنید. از او درباره‌ی میزان استفاده صحیح از بازی رایانه‌ای سؤال کنید. با او درباره‌ی جذابیت‌های بازی‌های رایانه‌ای و جذابیت بازی‌ها و سرگرمی‌ها در فضای واقعی صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این فیلم فضایی کاملاً تخیلی از اتفاقات رخ‌داده را شاهد هستیم که لازم است برای کودکانی که درک درستی از فضای تخیلی فیلم ندارند، توضیح داده شود. کودکان نوزادی که قدرت فراطبیعی دارند، موجودات فضایی و مبارزه با آن‌ها، فضای خیالی ذهن کودکان را تقویت می‌کند. لازم است والدین از غیرواقعی‌بودن آن‌ها برای کودکان خیال‌پرداز صحبت کنند.

داستان کلی فیلم به اهمیت فضای واقعی و جذابیت‌های آن اشاره دارد که والدین از آن می‌توانند برای گفت‌وگو درباره‌ی مضرات بازی‌های رایانه‌ای استفاده کنند.

خلاصه: فضای تخیلی فیلم و شخصیت‌هایی با قدرت‌هایی ماورایی که می‌تواند باعث تقویت بُعد خیال‌پردازی برخی از کودکان شود، استفاده از پیام فیلم برای دورکردن کودکان از بازی‌های رایانه‌ای، صحبت با کودک در ارتباط با غیرواقعی‌بودن داستان و برخی شخصیت‌های آن.

داستان انیمیشن

انیمیشن «بی‌باک» داستان یک گیمر نوجوان را روایت می‌کند. «رید» پسر نوجوانی است که به‌طور افراطی سرگرم بازی‌های رایانه‌ای شده است و در ادامه متوجه واقعی‌شدن داستان بازی می‌شود. او با این بازی راه رسیدن «آدم‌فضایی‌ها» را به زمین باز می‌کند. او وقتی متوجه می‌شود بچه‌های «کاپیتان لایت‌اسپیت» که در بازی در نقش او با آدم‌فضایی‌ها مبارزه می‌کند، به خانه‌ی او فرود آمده‌اند و باید از آن‌ها در مقابل آدم‌فضایی‌ها نگهداری کند، بسیار شوکه می‌شود. آدم‌فضایی‌ها قصد دارند تا با به‌دست‌آوردن قدرت بچه‌های کاپیتان که یک ابرقهرمان است بر کل دنیا حکومت کنند. رید به کمک همکلاسی‌اش، «ملانی»، تلاش می‌کند تا بچه‌ها و درنهایت زمین را نجات دهد. او به کمک کاپیتان و بچه‌های او که قدرتی ابرقهرمانی دارند، آدم‌فضایی‌ها را شکست می‌دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Cory Edwards/ کوری ادواردز

نویسنده / مترجم: Cory Edwards, John Paul Murphy / کوری ادواردز، جان پائول مورفی

نام تهیه‌کننده: John H. Williams, Danielle Sterling, Patrick Worlock, Robyn Klein / جان اچ ویلیامز، دنیل استرلینگ، پاتریک وورلاک، رابین کلین

نام بازیگران: Gabrielle Union, Yara Shahidi, Miles Robbins, Jadakiss, Miguel‎ / گبریل یونیون، یارا شهیدی، مایلز رابینز، جاداکیس، میگل

نام شخصیت‌ها:

رید: پسر جوانی که به‌شدت به بازی‌های رایانه‌ای علاقه دارد و از همه رقیب‌ها بهتر بازی می‌کند،

کاپتان لایت‌اسپیت: شخصیتی ابرقهرمانی در بازی رایانه‌ای که در ادامه از فضا به زمین می‌آید تا بچه‌هایش را نجات دهد،

ملانی: همکلاسی رید که برای انجام پروژه‌ای به خانه‌ی رید می‌رود،

ژنرال بلیزرهتچ: ژنرالی آمریکایی که برای مبارزه با نیروهای فضایی مأموریت دارد،

آرکانیس: موجودی فضایی که قصد دارد تمام سیاره‌ها را تحت تسلط خودش قرار دهد.

کشور سازنده: آمریکا، کانادا

کمپانی سازنده: 3QU Media, Vanguard Animation, New Hero, Cinesite/ شرکت تری کی‌یو مدیا، شرکت ونگارد انیمیشن، شرکت نیو هیرو، شرکت ساینسات

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه