• امروز : ۶ اسفند ۱۳۹۹

بگیرش

بررسی تخصصی انیمیشن Catch it

بگیرش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن کوتاه فرانسوی، داستان تعقیب‌وگریز گروهی از حیوانات صحرایی را که می‌خواهند حقشان را از کرکس بدجنسی پس بگیرند، روایت می‌کند. داستانی مشابه «رد رانر»، «تام و جری» و تمام انیمیشن‌های قدیمی با موضوع تعقیب‌وگریز حیوان شکارچی و حیوان طعمه. با این تفاوت که این‌بار، کار گروهی کلید پیروزی حیوانات بی‌دفاع می‌شود.

سال 2015 ۵ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

کرکسی میوه‌ي میرکات‌ها را می‌دزدد، او تلاش می‌کند میرکات‌ها را از ارتفاع زیاد به زمین پرت کند، سرانجام کرکس با شدت به صخره برخورد می‌کند.

جزئیات
ترس

تعقیب‌وگریز میرکات‌ها و کرکس هیجان زیادی دارد. میرکات‌ها از ارتفاع سقوط می‌کنند؛ اما فضای فانتزی هنگام سقوط از ارتفاع، از شدت ترس می‌کاهد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

اگر چیدن میوه از درخت کنار خانه‌ی میرکات‌ها توسط کرکس، دزدی حساب شود، این کنش تنها ناهنجاری اجتماعی اثر محسوب می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

کار گروهی میرکات‌ها در گرفتن حقشان از کرکس، به پیروزی منجر می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است هنگامی ‌که انیمیشنی را در کنار کودکان با رده‌ی سنی ۵ تا ۷ سال تماشا می‌کنید، بعد از نمایش آن درباره‌ي پیام‌‌ها و مفاهیمی که در محصول رسانه‌ای وجود دارد، به‌صورت پیوسته با کودک خود صحبت کنید تا بتواند پیام‌های مثبت آن را درک کند. صحبت‌کردن از «دوستی» با کودکان در این رده‌ی سنی اهمیت زیادی دارد. سعی کنید در کنار گفت‌وگو پیرامون کار گروهی میرکات‌ها، از اهمیت دوستی و گروه و همکاری برای فرزند خود بگویید. می‌توانید به همراه کودک خود درباره‌ی میرکات‌ها و محل زندگی‌شان، در اینترنت تحقیق کنید و این انیمیشن را بهانه‌ای برای افزایش اطلاعات عمومی فرزندتان قرار دهید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی پیام مثبت انیمیشن (کارگروهی) با فرزند خود گفت‌وگو کنید.

اگر تو جای یکی از میرکات‌ها بودی، برای گرفتن میوه چه می‌کردی؟

خلاصه: به نظر تو چرا میرکات‌ها توانستند در برابر کرکس موفق بشوند؟

داستان انیمیشن

حیوانات صحرایی به نام «میرکات» (دم‌عصایی) به‌صورت گروهی در «ساوانا» که صحرایی با پوشش گیاهی تنک است، زندگی می‌کنند. آن‌ها از میوه‌ای کم‌یاب که روی درختی در نزدیکی لانه‌شان روییده است مراقبت می‌کنند. روزی یک «کرکس» این میوه را از روی درخت برمی‌دارد و میرکات‌‌ها او را در صحرا دنبال می‌کنند تا میوه را از او پس بگیرند. در پایان یکی از میرکات‌ها میوه را پس می‌گیرد؛ اما با پرت‌کردن آن به دوردست، باعث ترکیدن میوه می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: ماریون دمارت، پائول بار

کشور سازنده: فرانسه

کمپانی سازنده: esma

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه