بچه رئیس: بازگشت به کار

بررسی تخصصی انیمیشن The Boss Baby: Back In Business

بچه رئیس: بازگشت به کار

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 روز پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بچه‌رئیس سریال انیمیشنی برگرفته از فیلم بچه‌رئیس است. در این سریال بچه‌رئیس که مأمور ویژه‌ی اداره‌ی کودکان است، سعی می‌کند به همراه برادر بزرگ‌ترش به مأموریت‌هایی که به او محول می‌شود بپردازد. تلاش او در حفظ محبوبیت نوزادان در بین خانواده‌هاست. این انیمیشن طنز در هر قسمت به یک موضوع درباره‌ی کودکان  در قالب رفتارهای کودکانه می‌پردازد.

سال 2018 سیزده قسمت 23 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این سریال فانتزی است و درجه‌ی آن بسیار کم است. درگیری‌ها و زدوخورد نیز بسیار کم و کودکانه است.

جزئیات
پیام مثبت

در این انیمیشن سریالی سعی شده است تا به اهمیت موضوع خانواده توجه داده شود؛ به‌عنوان مثال تیمی درپایان قسمت اول به این نتیجه می‌رسد که هر کودک به یک خانواده نیاز دارد و بودن در کنار خانواده موجب می‌شود تا همه کودکان را دوست داشته باشند. بچه‌رئیس و دوستانش به کمک تیمی سعی می‌کنند علاقه و محبت مردم را به کودکان افزایش دهند. آن‌ها از راه‌های مختلف و گاه غلطی استفاده می‌کنند؛ اما درنهایت به این نتیجه می‌رسند که راهکارهایشان غلط بوده است و باید از راه منطقی و درستی استفاده کنند. در این راه تیمی به آن‌ها کمک می‌کند تا درنهایت تصمیم درستی بگیرند. در این سریال همه‌ی بچه‌ها و تیمی به‌صورت گروهی و هماهنگ برای انجام کارها تلاش می‌کنند که این نکته می‌تواند برای مخاطب آموزنده باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

در این فیلم نقش تیمی می‌تواند الگوی خوبی برای مخاطب باشد. او سعی می‌کند به بچه‌رئیس کمک کند؛ اما از راه‌های منطقی و درستی استفاده می‌کند. او علاوه‌براین با بچه‌های دیگر همفکری می‌کند و برای انجام کارهایش تلاش دارد از هوش و استعداد خود نیز استفاده کند. تیمی سعی می‌کند فهم درستی از کودکان را به بچه‌رئیس منتقل کند تا تصمیم صحیحی بگیرند. انجام کارها به‌صورت گروهی و همفکری و مشورت در صحنه‌های متعدد این سریال دیده می‌شود.

ادامه متن

در پایان هرقسمت، از نتیجه‌ی آن برای کودک خود صحبت کنید. از نتیجه‌ای که باعث موفقیت تیمی و بچه‌رئیس شد سؤال کنید.

از کودک خود بپرسید چه چیزی باعث موفقیت بچه‌رئیس و تیمی می‌شود؟ با این سؤال همکاری گروهی و همفکری را برای کودک توضیح دهید.

خلاصه: در پایان هر قسمت، درباره‌ی نتیجه‌ی کار بچه‌رئیس با کودک خود صحبت کنید. پیام هرقسمت را به گفت‌وگو بگذارید. با سؤال «چه چیزی باعث موفقیت بچه‌رئیس و تیمی می‌شود؟» از اهمیت کار گروهی برای موفقیت در کارها سخن بگویید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه