• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بچه رئیس: بازگشت به کار

بچه رئیس: بازگشت به کار

بررسی تخصصی انیمیشن The Boss Baby: Back In Business

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بچه‌رئیس سریال انیمیشنی برگرفته از فیلم بچه‌رئیس است. در این سریال بچه‌رئیس که مأمور ویژه‌ی اداره‌ی کودکان است، سعی می‌کند به همراه برادر بزرگ‌ترش به مأموریت‌هایی که به او محول می‌شود بپردازد. تلاش او در حفظ محبوبیت نوزادان در بین خانواده‌هاست. این انیمیشن طنز در هر قسمت به یک موضوع درباره‌ی کودکان  در قالب رفتارهای کودکانه می‌پردازد.

سال 2018 سیزده قسمت 23 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت در این سریال فانتزی است و درجه‌ی آن بسیار کم است. درگیری‌ها و زدوخورد نیز بسیار کم و کودکانه است.

جزئیات
پیام مثبت

در این انیمیشن سریالی سعی شده است تا به اهمیت موضوع خانواده توجه داده شود؛ به‌عنوان مثال تیمی درپایان قسمت اول به این نتیجه می‌رسد که هر کودک به یک خانواده نیاز دارد و بودن در کنار خانواده موجب می‌شود تا همه کودکان را دوست داشته باشند. بچه‌رئیس و دوستانش به کمک تیمی سعی می‌کنند علاقه و محبت مردم را به کودکان افزایش دهند. آن‌ها از راه‌های مختلف و گاه غلطی استفاده می‌کنند؛ اما درنهایت به این نتیجه می‌رسند که راهکارهایشان غلط بوده است و باید از راه منطقی و درستی استفاده کنند. در این راه تیمی به آن‌ها کمک می‌کند تا درنهایت تصمیم درستی بگیرند. در این سریال همه‌ی بچه‌ها و تیمی به‌صورت گروهی و هماهنگ برای انجام کارها تلاش می‌کنند که این نکته می‌تواند برای مخاطب آموزنده باشد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

در این فیلم نقش تیمی می‌تواند الگوی خوبی برای مخاطب باشد. او سعی می‌کند به بچه‌رئیس کمک کند؛ اما از راه‌های منطقی و درستی استفاده می‌کند. او علاوه‌براین با بچه‌های دیگر همفکری می‌کند و برای انجام کارهایش تلاش دارد از هوش و استعداد خود نیز استفاده کند. تیمی سعی می‌کند فهم درستی از کودکان را به بچه‌رئیس منتقل کند تا تصمیم صحیحی بگیرند. انجام کارها به‌صورت گروهی و همفکری و مشورت در صحنه‌های متعدد این سریال دیده می‌شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

فضای خیالی حاکم بر فیلم و رفتارهای غیرواقعی کودکان، می‌تواند برای برخی کودکان که قدرت تشخیص فضای حقیقی را از فضای تخیلی فیلم ندارند، مشکل‌ساز باشد. لازم است دراین‌باره با کودک صحبت کرد. ممکن است برخی رفتارهای شخصیت‌های کودک فیلم، ازطرف مخاطب کودک مورد تقلید قرار بگیرد که لازم است والدین به آن‌ها دقت کنند.

خلاصه: رفتارهای تخیلی شخصیت‌ها در سریال. امکان تقلید مخاطب کودک از برخی صحنه‌های داخل سریال.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در پایان هرقسمت، از نتیجه‌ی آن برای کودک خود صحبت کنید. از نتیجه‌ای که باعث موفقیت تیمی و بچه‌رئیس شد سؤال کنید.

از کودک خود بپرسید چه چیزی باعث موفقیت بچه‌رئیس و تیمی می‌شود؟ با این سؤال همکاری گروهی و همفکری را برای کودک توضیح دهید.

خلاصه: در پایان هر قسمت، درباره‌ی نتیجه‌ی کار بچه‌رئیس با کودک خود صحبت کنید. پیام هرقسمت را به گفت‌وگو بگذارید. با سؤال «چه چیزی باعث موفقیت بچه‌رئیس و تیمی می‌شود؟» از اهمیت کار گروهی برای موفقیت در کارها سخن بگویید.

داستان انیمیشن

«بچه‌رئیس» که به‌تازگی به خانواده‌ی «تمپلتون» وارد شده است، همچنان در شرکت خود ریاست می‌کند. او به کمک همکاران کوچک خود، «جیمبو»، «استیسی»، «سه‌قلوها» و از همه مهم‌تر «تیمی»، برادر بزرگ‌تر خود، سعی می‌کند مأموریت‌هایی را که شرکت در شهر به او مُحوَّل می‌کند به‌خوبی انجام دهد. کار بچه‌رئیس در «کودک‌شرکت» ترویج عشق به بچه‌ها در میان مردم است تا مردم عاشق نی‌نی‌ها شوند و آن‌ها را به حیوانات خانگی ترجیح دهند و در خانه‌ی خود به‌جای اینکه حیوان خانگی بیاورند، یک نوزاد جایگزین کنند؛ اما «بچه‌رئیس چاق» که مدیرعامل شرکت است و همیشه به بچه‌رئیس حسودی می‌کند، دلش نمی‌خواهد گروهِ بچه‌رئیس، در کار خود موفق باشد و به دنبال روزی است که بتواند به‌عنوان مدیرعامل، بچه‌رئیس را از کار اخراج کند؛ اما درنهایت خودش اخراج می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: Pete Jacobs, Christo Stamboliev/ پت جیکوبز، کریستو استمبولیف

نویسنده/ مترجم: Brandon Sawyer/ براندون ساویر

نام تهیه کننده: Matt Engstrom, Benjamin Kaltenecker, Brandon Sawyer/ مت انگاستروم، بنجامین کالتنکر، براندون ساویر

نام بازیگران: / جی پی کارلایک، پیرس گاگنن، دیوید دبلیو کولینز، هوپ لوی، کوین میکائیل ریچاردسون، الکس کزارسJP Karliak, Pierce Gagnon, David W. Collins, Hope Levy, Kevin Michael Richardson, Alex Cazares

نام شخصیت ها: بچه رئیس: یک بچه کوچک که به تازگی به خانواده تیپلتون ملحق شده است. او در اداره بچه ها یک مامور ویژه است. تیمی: برادر بزرگ‌تر بچه رئیس که از اسرار بچه رئیس با خبر است و سعی می‌کند به او کمک کند. جیمبو: یک پسر بچه‌ی چاق که در انجام ماموریت‌ها به بچه رئیس کمک می‌کند. استیسی: دختربچه‌ای که در کارها به بچه رئیس کمک می‌کند. سه قلوها: سه قلوهای کوچکی که به بچه رئیس برای انجام ماموریت کمک می‌کنند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: DreamWorks Animation Television/ شرکت دریم وورکس انیمیشن

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه