• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

بچه‌های دهکده شادی

بررسی تخصصی انیمیشن Entong

بچه‌های دهکده شادی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

دهکده شادی سریالی است با قسمت‌های کوتاه درباره‌ی چهار دوست که هم‌بازی یکدیگر هستند. سینا و مادرش که از اهالی خونگرم جنوب ایران هستند، به این دهکده زیبا در اندونزی مهاجرت کرده‌اند. یکی از دوستان سینا به نام «وایان» که پسری بلندپرواز و خودخواه است، به‌هیچ عنوان نمی‌خواهد سینا و دوستانش پیروز شوند. ازاین‌رو همیشه درحال رقابت با سیناست. این سریال زیبا داستان رقابت‌های سینا و وایان است و وجود رقابت و مسابقات مکرر ممکن است باعث استرس در کودکان شود.

سال 2005 چهل قسمت / هرقسمت: هفت‌ دقیقه / ده قسمت ارزیابی شده است (هفتاد دقیقه) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

وایان و سینا به‌صورت مکرر در حال رقابت با یکدیگر هستند و وایان سعی می‌کند با هل‌دادن و تقلب‌کردن در کارها و مسابقات، از سینا جلو بزند و پیروز شود.

جزئیات
ترس

در این سریال در پرت‌شدن از مکان‌ها و افتادن‌ها اغراق شده است. به‌طوری‌که اگر افراد پای‌شان به سنگی بخورد تا آسمان می‌روند و به زمین پرتاب می‌شوند؛ اما اتفاقی برای کسی نمی‌افتد.

جزئیات
پیام مثبت

در دهکده شادی همه اهالی با یکدیگر دوست و همراه هستند. آن‌ها از مشکلاتی که گریبان‌گیر آن‌ها می‌شود، نمی‌هراسند و سعی می‌کنند آن‌ها را به فال نیک بگیرند. در دهکده شادی همه افراد برای خدمت‌گزاری به همدیگر حاضر هستند. سینا و وایان با اینکه یک‌سره در حال مسابقه هستند؛ اما همچنان با یکدیگر دوست هستند و سینا نیز با پیروزی در این مسابقات به خود مغرور نمی‌شود و همچنان مهربان و یاری‌گر است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سینا پسر کوشا و مهربانی است، او سعی می‌کند تا با وسایلی که دارد شاد باشد و به موفقیت برسد. سینا برای کمک به مادرش تا حد توان کار می‌کند و درآمد کسب می‌کند؛ اما در مقابل وایان پسر خودخواهی است، او همه موفقیت‌ها و وسایل خوب را تنها برای خود می‌خواهد و دوست دارد رئیس بچه‌ها شود. وایان همیشه وسایل نو و زیبایی دارد؛ اما سینا از وسایل قدیمی‌اش به بهترین شکل استفاده می‌کند. همیشه سینا در مسابقات برنده می‌شود؛ زیرا او می‌خواهد تنها بازی کند و شاد باشد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال دهکده شادی سریالی شاد و زیباست. از چهار دوست و همبازی که در این گروه دوستی، وایان و سینا همیشه در حال رقابت و مسابقه‌دادن هستند. وجود این مسابقات و اینکه چه کسی برنده خواهد شد، ممکن است باعث استرس در کودکان شود؛ اما در انتها همیشه این سینای مهربان است که برنده‌ی مسابقه است. این سریال ساخته کشور اندونزی است و نوع پوشش افراد تا حدودی متفاوت است. بهتر است درباره‌ی آداب و رسوم فرهنگ‌های مختلف با کودکانتان صحبت کنید. خانواده‌ی وایان از وضع مالی بهتری برخوردارند. ازاین‌رو برای کودکشان وسایل نو و زیبایی تهیه می‌کنند؛ اما سینا و بقیه دوستان این امکان برایشان نیست که وسایل نو تهیه کنند. بااین‌حال سینا با وسایل قدیمی‌اش در مسابقات پیروز می‌شود و خود را به‌خاطر وسایل قدیمی‌اش دست‌کم نمی‌گیرد. این موضوع بسیار مهم است، مخصوصاً برای کودکانتان که ممکن است در گروه‌های دوستی مشابه قرار داشته باشند. شما می‌توانید درباره‌ی این موضوعات با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: با کودکانتان درباره‌ی پوشش اقوام مختلف و استفاده‌ی سینا از وسایل قدیمی و پیروزشدن در مسابقات، صحبت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودکانتان بخواهید گروه دوستی خودشان را با گروه دوستی سینا مقایسه کنند.

آیا آن‌ها نیز مانند سینا و دوستانش دچار مشکلات می‌شوند؟

درباره‌ی مذمت فخرفروشی با کودکانتان صحبت کنید.

از کودکتان بخواهید خود را به‌جای سینا بگذارد و بگوید در آن صورت، در مقابل وایان چه کاری انجام می‌داد؟

خلاصه: درباره‌ی پیام داستان با کودکتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«دهکده شادی» داستان پسربچه‌ای به نام «سینا» است که بسیار مهربان است. او با مادرش به «اندونزی» آمده‌اند. سینا که از اهالی خونگرم جنوب ایران است، با همه به مهربانی رفتار می‌کند و کمک‌حال بقیه است. او دوستانی به نام «وایان»، «تیبو»، «سارا» و «مری» دارد که در دهکده هم‌بازی یکدیگر هستند. وایان همواره دوست دارد با سینا به مسابقه بپردازد و با پیروزشدن در مسابقات خود را رئیس دیگر دوستانش بنامد؛ اما همیشه در مسابقات ناکام می‌ماند و نمی‌تواند پیروز شود؛ زیرا با تقلب می‌خواهد به پیروزی دست یابد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: helmi machtarsam / حلمی مکتارسام

نویسنده / مترجم: imam tantowi / ایمام تانتویی

تهیه‌کننده: helmi machtarsam / حلمی مکتارسام

نام شخصیت‌ها:

سینا: پسری جنوبی و مهربان که در دهکده شادی همراه مادرش زندگی می‌کند،

وایان: پسری زورگو و خودخواه که یک‌سره در حال مسابقه‌دادن با سیناست و هردفعه شکست می‌خورد،

تیبو: پسری ساده‌لوح که همیشه همراه وایان است.

کشور سازنده: اندونزی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه