بچه‌فضایی

بررسی تخصصی انیمیشن Astro Kid

بچه‌فضایی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «بچه‌فضایی» ژانر کمدی و ماجراجویی دارد. به‌دنبال تخریب سفینه فضایی، ویلی به‌وسیله‌ی کپسول یدکی از پدر و مادرش جدا و وارد سیاره‌ای جدید می‌شود. او برای زنده‌ماندن تلاش زیادی می‌کند تا اینکه جست‌وجوگری او را پیدا می‌کند و دوباره به آغوش گرم پدر و مادرش برمی‌گردد. در کنار ناراحت‌کننده‌بودنِ احساس تنهایی ویلی در یک سیاره، این انیمیشن اهمیت تلاش شجاعت و ناامیدنشدن از وضع موجود را به‌خوبی نشان می‌دهد.

سال 2019 88 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شاخص خشونت در این انیمیشن با شدت‌های متفاوتی وجود دارد. برخی از خشونت‌ها حالت کمدی دارد و برخی تا مرز کشته‌شدن وحشتناک است؛ به‌عنوان مثال موجودات سنگی نمایش داده می‌شوند که ابتدا ساکن هستند؛ ولی بعدازمدتی با هیبت ترسناکی شروع به حرکت می‌کنند و به‌دنبال ویلی می‌روند تا او را بکشند، برخورد شهاب‌سنگ‌ها به سفینه‌ نیز صحنه‌ی ترسناکی را به‌وجود می‌آورد. تعقیب‌و‌گریزهای زیادی در این انیمیشن دیده می‌شود؛ به‌عنوان مثال تعقیب‌گریزهای موجودات وحشی ناشناخته یا موجودات سنگی با ویلی و سقوط آزاد ویلی به‌سمت دره و چاه. در هیچ‌صحنه‌ای خون‌ریزی یا جراحت دیده نمی‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ویلی پسربچه‌ای است که به دلیل برخورد شهاب‌سنگ به سفینه از پدر و مادرش جدا شد و در فضا تنها ماند و از این تنهایی می‌ترسید. زمانی‌که باگ، ربات همراه او، خاموش شد دوباره حس تنهایی کرد و از ماندن در سرزمین جدید با موجودات عجیب ترسید. تعقیب‌وگریزهای مداوم و وجود موجودات ناشناخته، باعث ترس مخاطب می‌شود. در صحنه‌ای نزدیک بود که ویلی بمیرد و تازمانی‌که فلش برای او پادزهر بیاورد، ترس زیادی از مردن ویلی وجود داشت؛ اما درنهایت ویلی توانست با شجاعت این خطرات را پشت سر بگذارد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌ای مادر به ویلی گفت درکنار پدر صبحانه بخورد و دنبالش نیاید؛ اما ویلی حرف مادرش را گوش نداد و پنهانی پیش مادر رفت که درنهایت مادر متوجه شد و به او اجازه داد درصورتی می‌تواند پیش او بماند که به چیزی دست نزند.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی این انیمیشن تحمل سختی‌ها و مشکلات در شرایط جدید و غلبه بر ترس‌های درونی است. ویلی که مجبور بود مدتی در یک سیاره تنها بماند، سعی کرد بر مشکلات فائق آید و به ترس‌هایش غلبه کند. او با شرایط جدید و دوری از والدینش خود را سازگار کرد تا روزی نجات پیدا کند. او در این مدت اکتشافات جدیدی انجام داد و ناامید نشد. اهمیت داشتنِ دوست در شرایط دشوار را می‌توانیم در احساس خوب ویلی به دوستی با فلش و باگ ببینیم.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

ویلی می‌تواند الگوی خوبی برای بچه‌های هم‌سن خود باشد. او پسربچه‌ای است که سعی کرد با غلبه بر حس ترس ناشی از دوری از والدین، با شجاعت تمام بر مشکلاتش فائق آید و خود را باشرایط جدید وفق دهد تا روزی به آرزویش برسد.

 سیر داستان و خلاصه آنچه را که دیده است، از او بخواهید. با این کار قدرت تفکر و بیان فرزندتان تقویت می‌شود.

 به او بگویید اگر جای ویلی بود، در سرزمین جدید چه می‌کرد؟ با این کار قدرت تخیلش تقویت می‌شود.

نظر فرزندتان را درباره‌ی شجاعت و جسارت ویلی بپرسید. به او بگویید آیا کار درستی کرده است یا خیر. آیا او نیز تاکنون برای دفاع از خود و نجات جانش، چنین کاری انجام داده است یا خیر؟

 آیا او هم دوست دارد اکتشافات جدیدی انجام دهد یا خیر؟

نظرش را درباره‌ی جدایی والدین و حسی که در طول تماشای انیمیشن داشت بپرسید. با سخنانتان به او حس امنیت و آرامش دهید تا خیالش راحت شود.

درباره‌ی مفهوم دگردیسی از او سؤال کنید تا متوجه شوید آیا درست فهمیده است یا خیر.

خلاصه: از فرزندتان درباره‌ی سیر داستان و حسی که در طول تماشای انیمیشن داشت، بپرسید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه