• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

بچه‌رئیس، فصل سوم

بررسی تخصصی انیمیشن 3 Boss Baby

بچه‌رئیس، فصل سوم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال بچه‌رئیس انیمیشن کمدی و فانتزی است که شخصیت اول آن پسر کوچک خانواده است و هدفش این است که دوباره به ریاست برگردد. او با کمک برادرش سعی می‌کند با درست‌انجام‌دادن مأموریت‌ها دوباره به سرکار برود.

سال 2020 حدود 23 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت قابل ملاحظه‌ای در انیمیشن دیده نمی‌شود. خشونت‌ها آمیخته با کمدی و طنز است. رئیس جدید شرکت فرد خشنی است که به زیردستانش زور می‌گوید. پرتاب‌کردن شیء از طرف پسر چاق به‌سمت بچه‌رئیس و دعوا سر شیرینی ازجمله خشونت‌های فانتزی انیمیشن است.

جزئیات
ترس

رفتار خشن رئیس جدید باعث ترس کارکنان شده بود، وجود ترس و دلهره درحین عملیات در موزه یا خراب‌شدن عروسک کانگورویی که باعث ترس بچه‌ها شده بود، ازجمله ترس‌های موجود در انیمیشن است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تیم به بچه‌رئیس گفته بود که می‌خواهد از میزان تکالیفش کم کند و بخش‌هایی را حذف کند و ننویسد. درجای دیگری هم بچه‌رئیس غذا را به‌سمت پدرش پرت می‌کند تا او را عصبانی کند.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی و مثبت انیمیشن وجود خانواده و کمک به همدیگر است. اینکه بدون کمک یکدیگر نمی‌توانند به تنهایی کاری را انجام دهند. هم‌چنین برای رسیدن به هدف باید تمام کارها حتی کارهای روزمره را هم به‌خوبی انجام دهند و نباید ناامید شوند. باید شکست را قبول کنند و تلاش مجدد کنند تا به هدف برسند.

جزئیات
الگوی مثبت

بچه‌رئیس و تمبلتون دو برادری هستند که به همدیگر کمک می‌کنند تا به اهداف خود برسند. قبول شکست، ناامیدنشدن و تلاش برای رسیدن به هدف ازجمله ویژگی‌های این دو برادر محسوب می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

هدف اصلی این انیمیشن کمک و همکاری به همدیگر است. درضمن تماشای انیمیشن به فرزندتان بگویید که انسان باید برای پیشرفت دوستان و برادر و خواهرش تلاش کند و فقط به فکر خود نباشد. اگر این‌گونه باشد در مواقع ضروری هم دیگران به او کمک خواهند کرد؛ زیرا انسان‌ها به‌تنهایی نمی‌توانند همه‌ی کارها را انجام دهند. وقتی برای هدفی تلاش می‌کنند، نباید ناامید شوند. حتی اگر شکست بخورند، باید بازهم بلند شوند تا به اهدافشان برسند. داشتن هدف و انگیزه در زندگی برای همه‌ی بچه‌ها توصیه می‌شود، سعی کنید این مهم را در زندگی‌شان به‌خوبی جلوه دهید و تا حدممکن کمک کنید تا به اهدافشان برسند. برای اهداف بلندمدت باید یاد بگیرند ابتدا درس‌ها و تکالیفشان را به‌خوبی انجام دهند و مانند تیم درصدد این نباشند که کم‌کاری کنند. هم‌چنین دوستان بچه‌رئیس به او حسادت نمی‌کنند و سعی می‌کنند به او در راه رسیدن به ریاست کمک کنند. بچه‌ها این امر مهم را باید یاد بگیرند و حسادت نکنند.

خلاصه: کمک به یکدیگر و قبول شکست و ناامید‌نشدن ازجمله موارد مهم در این سه قسمت است.

 

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

 سیر داستان را از فرزندتان بپرسید.

اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدتش را از او بخواهید. اگر نمی‌داند، به او کمک کنید تا آن‌ها را بیان کند؛ مثلاً به او بگویید در آینده می‌خواهد چه شغلی داشته باشد یا هم‌اکنون دوست دارد نفر اول کلاس باشد یا نه. آیا دوست دارد به دوستش کمک کند یا نه؟

 کمک‌هایی را که تاکنون به برادر و خواهر و دوستانش کرده است نام ببرد.

خلاصه: سیر داستان را از او بپرسید و بگویید تاکنون به چه کسانی کمک کرده است.

داستان انیمیشن

«بچه‌رئیس» پسر کوچک خانواده است که درابتدا «رئیس شرکت بچه‌ها» بود؛ ولی به دلایلی از ریاست برکنار می‌شود و فرد خشنی به‌جای او می‌آید. او سعی می‌کند دوباره به ریاست برگردد، ازاین‌رو مأموریت‌هایش را با کمک دوستانش به بهترین‌نحو انجام می‌دهد. به او اعلام می‌شود که در «موزه» میزان رضایت بچه‌ها پایین است، به‌همین‌دلیل به آنجا می‌رود و بچه‌ای را که در دستشویی مانده بود و اجازه نمی‌داد کسی وارد آنجا شود، خارج می‌کند و توانست میزان رضایت را دوباره برگرداند؛ اما یکی از دوستانش عتیقه‌ای را از موزه برای بازی خارج کرده بود و مجبور می‌شود دوباره طی عملیاتی عتیقه را برگرداند. در قسمت سوم «تیم» برای به‌دست‌آوردن وسایل جادوگری مجبور می‌شود چندمجله بفروشد؛ اما به‌تنهایی نمی‌توانست برنده شود، به‌خاطرهمین از بچه‌رئیس کمک می‌گیرد. بچه‌رئیس درگیر مأموریتی بود و به‌تنهایی نمی‌توانست آن را انجام دهد؛ اما به تیم کمک کرد. البته تیم هم به او کمک کرد؛ فردی برای اغفال بزرگترها با دردست‌داشتن دو حلقه‌ی جادویی بچه‌ها را می‌خنداند و از این راه کسب درآمد می‌کرد؛ اما تیم حقه‌ی او را فهمید و رسوایش کرد.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Dan Forgione،Matt Whitlock, Pete Jacobs /  مت ویتلاک، پیت جاکوبز، دن فرجن

نویسنده: Nakia Trower, Sarah Katin, Tanner ,Tananbau/ نوکیا تراور، سارا کاتین، تانر، تانانبوا

نام تهیه‌کننده: Brandon Sawyer, Benjamin Kaltenecker, Matt Engstrom / براندون سویر، بنجامین کالتنیکر، مت انگستروم

نام بازیگران: JP Karliak, David W. Collins, Pierce Gagnon, Kevin MichaelRichardson, Hope Levy / جی.پی کارلیاک، دیوید دبیلیو کولینز، پیرسی گاگنون، کوین میکاییل ریچاردسن، هپ لوی.

نام شخصیت‌ها:

بچه‌رئیس: نوزادی خودخواه و مغرور، او رئیس شرکتی است که هدفش افزایش علاقه‌ی خانواده‌ها به کودکان است،

تیموتی تیمبلتون: برادر بزرگ‌تر بچه‌رئیس که بسیار مهربان و کمک‌رسان است،

اسکوتر باسکی: پسربچه‌ی خشن و شیطانی که رفتارهای زشتی انجام می‌دهد،

استیسی: دختربچه‌ی خشن و جدی است که به بچه‌رئیس کمک می‌کند،

جیمبو: پسربچه‌ی چاق و برهنه‌ای که مهربان است و به بچه‌رئیس کمک می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: DreamWorks Animation Television / دریم ورکز انیمیشن تِلِویژن

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه