• امروز : 26 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن به پیش (Onward)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

7302 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

«به پیش» داستان دو برادر است که پدرشان را از دست داده‌اند و حالا برای ملاقات کردن با پدرشان به یک ماجراجویی می‌روند تا با جادو او را ظاهر کنند. این انیمیشن با نمایش یک شهر فانتزی و داستان دو برادر متفاوت، می‌تواند پیام‌‌های مثبتی مانند داشتن شجاعت و اعتماد به نفس را به کودکان منتقل کند و روابط خوب برادرانه را برای آن‌ها نمایش بدهد. این انیمیشن ماجراجویانه است و جادو در آن نقش مهمی دارد.

سال 2020 102 دقیقه جزئیات کامل اثر
8 مناسب خانواده 16 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 8 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «به پیش» یک شهر فانتزی با موجودات افسانه‌ای را نمایش می‌دهد که جادو در آن نقش مهمی دارد. موضوع جادو ممکن است برای کودکان سؤال ایجاد کند و باعث خیال‌پردازی در آنان شود. والدین عزیز می‌توانند دربارۀ بخش‌های خیالی داستان کودکان را راهنمایی کنند. مهمترین پیام این انیمیشن روابط برادرانه و حمایت‌ها و کمک‌های بارلی و ایان به یکدیگر است که می‌تواند الگوی مناسبی برای کودکان باشد. می‌توانید از فرزندان خود بخواهید تا خودشان را جای شخصیت‌ها قرار دهند. فرصت خوبی‌ست که به پشتیبانی خانواده و نقش آن در رسیدن به موفقیت اشاره کنید و توضیح دهید که خانواده در قبال یکدیگر چه مسئولیتی دارند. شما کودک خود را بهتر می‌شناسید؛ اگر فکر می‌کنید دریافت پیام‌هایی که در گفتگوها و در خلال داستان مطرح می‌شود، برای کودکان کمی دشوار است، از آن‌ها بخواهید با تعریف کردن داستان و فکر کردن درباره پیامد رفتارها با شما صحبت کنند. از آن‌ها بپرسید که ایان درهر مرحله از ماجراجویی‌اش چه درسی می‌گرفت. ممکن است خطراتی که برای ایان و برادرش ایجاد می‌شود، کودکان را بترساند. البته فانتزی بودن و غلبه کردن شخصیت‌ها بر ترس‌شان از ترسناک بودن انیمیشن کم می‌کند؛ اما می‌توانید با توجه به شناختی که از کودکتان دارید با او در ترس‌هایش همدلی کنید و به او راه حل ارائه بدهید. فرار ایان از دست پلیس و تشویق شدن او بخاطر این کار، ممکن است تاثیر نامطلوبی بر کودکان داشته باشد. می‌توانید درباره لازم بودن احترام به قانون با کودک خود صحبت کنید و از او سوال کنید که رفتار درست در موقعیت ایان چیست. اگر کودک شما در سنی قرار گرفته است که با پی بردن به ضعف‌هایش دچار کاهش اعتماد به نفس شده، با اشاره به ویژگی‌هایی که باعث موفقیت ایان و بارلی شد، می‌توانید به او کمک کنید.

خلاصه:  در این انیمیشن کودکان الگوی خوبی از روابط خوب برادرانه را تماشا می‌کنند. مراقب باشید که کودکان درباره‌ی جادو دچار خیال‌پردازی نشوند و نادرست بودن قانون‌شکنی ایان و بارلی را متوجه شوند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا جادو در واقعیت وجود دارد؟

 در دنیای واقعی می‌توانیم برای رسیدن به موفقیت دنبال جادو کردن باشیم؟

چه عواملی باعث موفقیت ایان و بارلی شد؟

اگر در موقعیت ایان بودی و برای رسیدن به هدفت پلیس جلوی تو را می‌گرفت چه کار می‌کردی؟

چه ویژگی های مثبتی در ایان وجود داشت؟ بارلی چطور؟

 ایان بدون کمک بارلی می توانست موفق شود؟

یک برادر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

خلاصه: ایان از ماجراجویی‌اش همراه بارلی چه درس‌هایی گرفت؟

داستان اثر

پسری به‌نام «ایان» در کودکی پدرش را از دست داده و حسابی دلتنگ او شده. او در تولد شانزده سالگی‌اش یک هدیه دریافت می‌کند که پدرش برایش به‌جا گذاشته. یک عصای جادویی که با سنگ جادویی مخصوصش می‌تواند پدر را برای یک روز کامل ظاهر کند. ایان شروع می‌کند به خواندن ورد مخصوص تا پدرش را ظاهر کند؛ اما او که توانایی کامل برای جادو کردن ندارد، باعث شکسته شدن سنگ جادویی می‌شود و از تمام اجزای پدر، فقط پاهای او ظاهر می‌شود!  ایان و برادر بزرگترش بارلی، برای ظاهر کردن چهرۀ پدر، باید تا قبل از تمام شدن روز، به یک ماجراجویی بروند تا سنگ جادویی کمیاب را پیدا کنند و دوباره ورد را بخوانند. ایان و بارلی بعد از طی یک مسیر طولانی و پرخطر، سنگ جادویی را با کمک هم پیدا می‌کنند اما تا ظاهر شدن کامل پدر و دیدن او، باید با یک اژدها بجنگند و زمان زیادی هم تا غروب آفتاب و ناپدید شدن پدرشان باقی نمانده. ایان که درطول این ماجراجویی کمک‌های برادرش را داشته و متوجه شده که در نبود پدرش، بارلی همیشه حامی اوست، باعصای جادویی به جنگ با اژدها می‌رود و ملاقات با پدر را به بارلی می‌بخشد. با فداکاری ایان، بارلی پدرشان را ملاقات می‌کند و سلام برادرش را به او می‌رساند.

جزئیات اثر

کارگردان: دن اسکنلون - Dan Scanlon

نویسنده: دن اسکنلون - Dan Scanlon

نام تهیه کننده: کوری ری - Kori Rae

نام بازیگران: تام هالند، کریس پرت - Tom Holland, Chris Pratt

نام شخصیت ها:

ایان: پسر کم اعتماد به نفسی که آرزوی دیدن پدرش را دارد

بارلی: برادر بزرگتر ایان. او به نظر پسر خرابکاری‌ست درحالی که در نبود پدرشان، بهترین حامی ایان است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: پیکسار - Pixar Animation Studios

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : زهرا علی علی علی علی علی

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 7 +

به نظرم یه ذره مخاطبو خسته میکنه که اون همه فیلمو دنبال میکنی آخرش میرسن خونه خودشون الماسه یاقوته چیه همونو پیدا میکنن بعد کلی گشتن تو کوه و بیابون به نظرم آخر داستان یه جای دیگه تموم میشد بهتر میشد . بعد خیلی بد شد ک پسره که کوچیتره زیر آوار بود باباشو ندید آخرش رو خراب کردن

بزرگسال

توسط : فاطمه مذهب جعفری

۱۰ دی ۱۴۰۰

مناسب سن 8 +

به نظر من به جز صحنه ی بوسیدن مادر و افسر پلیس مشکل دیگه ای نداشت و اینکه همیشه بعد از تماشای انیمیشن باید در مورد اتفاقات اون با بچه ها صحبت بشه

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد به پیش

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!