به پیش

بررسی تخصصی انیمیشن Onward

به پیش

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«به پیش» داستان دو برادر است که پدرشان را از دست داده‌اند و حالا برای ملاقات کردن با پدرشان به یک ماجراجویی می‌روند تا با جادو او را ظاهر کنند. این انیمیشن با نمایش یک شهر فانتزی و داستان دو برادر متفاوت، می‌تواند پیام‌‌های مثبتی مانند داشتن شجاعت و اعتماد به نفس را به کودکان منتقل کند و روابط خوب برادرانه را برای آن‌ها نمایش بدهد. این انیمیشن ماجراجویانه است و جادو در آن نقش مهمی دارد.

سال 2020 102 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در ماجراجویی بارلی و ایان، اتفاقاتی مانند درگیر شدن با پری‌های کوچک و مبارزه با اژدها دیده می‌شود اما تمام صحنه‌های درگیری بخاطر فانتزی بودن، شدت پایینی دارد و آسیب دیدگی نمایش داده نمی‌شود. در صحنه‌ای، یک جادوگر با دیدن اژدها، به وسیلۀ جادو سنگ‌ها را روی سر او می‌ریزد. ایان و بارلی در پمپ بنزین با چند پری درگیر می‌شوند. این موجودات تعقیب‌شان می‌کنند، به ماشین آن‌ها ضربه می‌زنند و با زنجیر دست ایان را می‌گیرند و به بارلی ضربه می‌زنند. ایان و بارلی در ماجراجویی‌شان با تله‌های خطرناکی روبرو می‌شوند (مکعب ژله‌ای، تبر، تیر) که جانشان را به خطر می‌اندازد. در یک صحنه، عصبانیت مانتیکور نمایش داده می‌شود. او سر لباس عروسکی را جدا می‌کند و آن را آتش می‌زند. مانتیکور که دم عقرب دارد برای بدست آورد شمشیر، با دمش به فروشندۀ آن ضربه می‌زند و شمشیر را با خود می‌برد. در انتها ایان و مادرش برای مبارزه با یک اژدها تلاش می‌کنند. آن‌ها بال اژدها را قطع می‌کنند و با شمشیر به قلب او ضربه می‌زنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این انیمیشن فانتزی و همراه با لحظات کمدی است که بیشتر اتفاقات هیجان‌انگیز در آن نمایش داده می‌شود. ایان از دیدن عصای جادویی و ظاهر شدن پاهای پدرش بدون بدن وحشت می‌کند. او در معرض سقوط قرار می گیرد، با تله‌های خطرناک روبرو می‌شود و اژدها به سمت او و خانواده‌اش آتش می‌زند. خشن شدن مانتیکور، طلسم و اژدها باعث ترس مردم می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ایان و خانواده‌اش در مسیر ماجراجویی خود پلیس را فریب می‌دهند و از دست آن‌ها فرار می‌کنند. ایان بابت فرار از دست پلیس توسط برادرش تشویق می‌شود و شجاع شناخته می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

«ایان» شخصیت اصلی و نوجوان داستان است که درس‌های بزرگی از ماجراجویی‌اش می‌گیرد. ایان و برادرش با کمک یکدیگر تلاش می‌کنند تا با جادو، پدرشان را که فوت کرده ملاقات کنند. در این ماجراجویی ایان یاد می‌گیرد که با خواستن چیزی از ته قلب و باور داشتن به خود می‌تواند آن را به‌دست بیاورد. بارلی که در نبود پدرش همیشه حامی خوبی برای ایان بوده، در این ماجرا، کنار ایان می‌ماند و داشتن شجاعت و اعتماد به نفس را به او یاد می‌دهد. خانواده‌ی ایان روابط خوبی با یکدیگر دارند. مادر آن‌ها رابطه صمیمانه‌ای با پسرانش دارد و برای نجات پسرانش از خطر تلاش می‌کند. ایان که آرزو داشت پدرش را ببیند، به خاطر می‌آورد که در تمام زندگی، برادرش بارلی حامی او بوده و جای خالی پدرش را برای او پر کرده. ایان فداکاری می‌کند و حاضر می‌شود از ملاقات پدرش دست بکشد و این فرصت را به بارلی بدهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

ایان پسر تلاشگری است که برای تغیر دادن ضعف‌هایش نهایت تلاشش را می‌کند. او که مشتاق ملاقات پدرش است، برای رسیدن به این هدف تلاش زیادی می‌کند و خطرات زیادی را به جان می‌خرد. بارلی پسری شجاع و برادری مهربان است. او همیشه مراقب ایان است و سعی می‌کند به او کمک کند. حمایت‌های بارلی به ایان درس‌های بزرگی می‌دهد. مادر ایان الگوی یک مادر خوب است که با فرزندانش صمیمی‌ست و سعی می‌کند آن‌ها را از خطرات نجات دهد.

ادامه متن

آیا جادو در واقعیت وجود دارد؟

 در دنیای واقعی می‌توانیم برای رسیدن به موفقیت دنبال جادو کردن باشیم؟

چه عواملی باعث موفقیت ایان و بارلی شد؟

اگر در موقعیت ایان بودی و برای رسیدن به هدفت پلیس جلوی تو را می‌گرفت چه کار می‌کردی؟

چه ویژگی های مثبتی در ایان وجود داشت؟ بارلی چطور؟

 ایان بدون کمک بارلی می توانست موفق شود؟

یک برادر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

خلاصه: ایان از ماجراجویی‌اش همراه بارلی چه درس‌هایی گرفت؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه