• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن بن تن ۲۰۱۶ (Ben ten 2016)

author-img

توسط : علیرضا نوری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  بن، پسر نوجوان و شخصیت اصلی داستان است. او یک مچ بند ماورایی دارد که با استفاده از آن میتواند به 10 موجود فضایی تبدیل شود و مشکلات را حل کند. خشونت و ترس متوسط، مسئولیت پذیری، کار تیمی و همکاری با گوین (دختر عمویش) و مکس(پدربزرگش)، همه آن چیزی است که در این انیمیشن سریالی دیده می‌شود.

سال 2016- 2021 5 فصل، 167 قسمت، هر قسمت 11 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان BenTen دارای یک سیر داستانی ساده است که به همین علت میتواند توجه مخاطبین زیادی را از خردسالان تا نوجوانان به خود جلب کند. اما باید توجه داشت که خشونت این انیمیشن برای همه سنین مناسب نیست. شخصیت اصلی داستان، یعنی بن، موفقیت خود را همیشه با خشونت و درگیری با دشمنان به دست می‌آورد. بنابراین ممکن است فرزند شما با الگوپذیری از بن، روی به خشونت بیاورد. از طرف دیگر، درگیری‌ها و ترس‌های دائمی که در این انیمیشن آن هم در مکان های عمومی وجود دارد، ممکن است به کودک شما احساس عدم امنیت القا کند که این نیز آسیب‌زاست. در کل، به دلیل خشونت نسبتا بالا، این انیمیشن برای سنین زیر 10 سال پیشنهاد نمی‌شود. اما این الگوپذیری در سن بالای 10 سال و تا 12 سال نیز اتفاق می‌افتد. پس با فرزند خود گفتگو کنید درباره این که گاهی انسان ها ناچار میشوند برای مقابله با ظلم همه جانبه به مردم، از خشونت استفاده کنند.

نکته مهم دیگر، ترس خاص این داستان است. در بعضی از قسمت ها، دشمنان بن کسانی هستند که قصد نابود کردن تمام کره زمین را دارند. این امر، ممکن است یک ترس دائمی در ذهن کودک ایجاد کند. گفتگو کردن میتواند تاحد خوبی این مشکل را کمرنگ کند. البته بهتر است تماشای این انیمیشن ممتد نباشد تا این امر به یک مشکل بزرگ بدل نشود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

یکی از اصلی ترین خطاهایی که ممکن است در تصور کودک شما ایجاد شود، این است که «مچ‌بند ماورایی، ضامن پیروزی است»

بن چه کارهای دیگری میتوانست با مچ‌بند بکند؟ اگر به تو مچ‌بند میدادند، باهاش چی کار میکردی؟

ادامه متن

داستان اثر

هر قسمت دارای داستانی جدید و مجزاست. روند کلی داستان هر قسمت به این شکل است: بن، گوین و پدربزرگ، در حال سیاحت و گردش در طبیعت هستند؛ گاهی به مسابقات اتوموبیل رانی میروند، گاهی به موزه، گاهی به کنسرت و... . به ناگاه فرد یا افرادی وارد داستان می‌شوند که می‌خواهند همه چیز را خراب کنند. بن با کمک گوین و پدربزرگ و با استفاده از مچ‌بند ماورایی خود، به موجودات فضایی دهگانه تبدیل می‌شود و به جنگ دشمنان می‌رود. در نهایت نیز آنها را شکست می‌دهد. برای مثال در یک قسمت بن، گوین و پدربزرگ برای بازی مینی گلف، وارد یک مکان مختص همین بازی می‌شوند. در این بین، سنجاب هایی موتورسوار، به محل بازی رفته و سعی در تخریب آنجا دارند. بن با کمک ساعتش رئیس سنجاب ها را شکست میدهد به همین دلیل مریدان سنجابِ رئیس، از این به بعد خود را مریدان بن می‌دانند. بن نیز به آنها دستور میدهد تا محل بازی را که تخریب شده بود بازسازی کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: کالین هک / Colin Heck

نویسنده: آ. جی. مارچیسلو / J. Marchisello

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد بن تن ۲۰۱۶

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>