• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن بندانگشتی (Thumbelina)

author-img

توسط : الهام طالبی ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

شاید در کودکی بارها داستان «بندانگشتی» را خوانده باشید. او دختری است که از درون گیاهی که جادوگر به مادرش داده بود متولد شد. او از اینکه تنها بود احساس ناراحتی می‌کرد تازمانی‌که شاهزاده کورنلیوس او را دید اما برای دیدار دوباره‌ی آن‌ها ماجراهایی پیش آمد و این دیدار به تأخیر افتاد. خشونت‌های این انیمیشن کوتاه و ناهنجاری‌های آن شامل صحنه‌ی رقص و آواز است. این انیمیشن پیام‌های مثبت مثل کمک به دوستان، ناامیدنشدن و مهربانی همچنین پذیرفتن اشتباه و پشیمانی از آن وجود دارد.

سال 1994 86 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «بندانگشتی» داستانی عاشقانه دارد. داستان دختری است که احساس تنهایی می‌کند و تمام خوشبختی خود را در ازدواج می‌بیند؛ زمانی‌که به او خبر می‌رسانند که کورنلیوس مرده، تصمیم می‌گیرد با موش کور ازدواج کند.

باید توجه داشت که اطلاعات صحیحی از ازدواج در این انیمیشن نشان‌ داده نشده است. این انیمیشن برای رده‌ی سنی کودک محتوای مناسبی ندارد و با توجه به شرایط احساسی دختران بهتر است با درنظرگرفتن نیاز فرزند خود، درمورد ازدواج با او گفت‌وگو کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

می‌توانید راجع‌به خوشبختی با فرزند خود گفت‌وگو کنید. خوشبختی چیست؟ چرا لیانا خوشبختی خود را در ازدواج می‌دید؟ لیانا برای خوشبخت‌شدن چه کارهای دیگری می‌توانست انجام دهد؟ خوشبختی از نظر هرکس متفاوت است. از فرزند خود بپرسید از نظر او خوشبختی در چیست؟

در این انیمیشن اشتباهات لیانا چه بود؟ فصل‌ها چگونه تغییر می‌کنند؟ ما چند فصل داریم و ویژگی هر فصل چیست؟ ویژگی‌های مثبت شخصیت ژاکیمو چیست؟ به چه دلیل حیوانات جنگل به لیانا در پیداکردن شاهزاده کورنلیوس کمک کردند؟

ادامه متن

داستان اثر

در دهکده‌ای، زنی تنها زندگی می‌کرد که برای داشتن فرزندی نزد جادوگر رفت. جادوگر دانه‌ای به او داد و زن دانه را در گلدان کاشته و از درون گل آن، دختری به‌اندازه‌ی یک بند انگشت بیرون آمد. زن نام او را لینا بندانگشتی گذاشت.

لیانا همیشه احساس تنهایی کرده و گمان می‌برد که تنها آدم بندانگشتی است، تا‌زمانی‌که شاهزاده کورنلیوس را دید و تصمیم به ازدواج با او می‌گیرد. بعد از آن، لیانا در موقعیت‌های مختلف ازدواج قرار داشت و هیچ‌کدام را قبول نمی‌کرد چون شاهزاده کورنلیوس را دوست داشت. اما زمانی‌که به او خبر رسید شاهزاده کورنلیوس مرده، تصمیم گرفت با موش کور ازدواج کند که در زمان مراسم ازدواج پشیمان شد. او همراه با ژاکیمو به دره‌ی خوشبختی رفت و شروع به آوازخواندن کرد تا کورنلیوس او را پیدا کرد و با هم ازدواج کردند.

جزئیات اثر

کارگردان: دان بلات / Donald Bluth

نویسنده: دان بلات / Donald Bluth

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد بندانگشتی

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>