بر آب رفته

بررسی تخصصی انیمیشن Flushed Away

بر آب رفته

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«بر آب‌رفته» یکی از انیمیشن‌های کمپانی مشهور «Dream Works» است. این انیمیشن داستان موشی خانگی به نام رودی را روایت می‌کند که در خانه‌ای مرفه زندگی می‌کند و نا‌خواسته به فاضلاب می‌افتد و در آنجا با شهری پرجمعیت از موش‌ها روبه‌رو می‌شود. رودی تلاش می‌کند تا به خانه‌اش برگردد و در این مسیر دوستانی پیدا می‌کند و با دشمنانی روبه‌رو می‌شود که تمام این‌ها، تعقیب‌وگریز‌های هیجان‌انگیزی را به‌دنبال می‌آورد.

سال 2006 81 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

سید، رودی را به درون توالت می‌اندازد و سیفون را می‌کشد. گروه تبهکار تاد، ریتا و رودی را تهدید و دستگیر می‌کنند. تاد تعداد زیادی از دشمنانش را در یخچال منجمد کرده است و می‌خواهد با رودی و ریتا هم همین کار را بکند. او قصد دارد موش‌ها را در آب فاضلاب غرق کند.

جزئیات
ترس

رودی شنا بلد نیست و به درون آب می‌افتد، او چندین‌بار از ارتفاع سقوط می‌کند. قایق رودی و ریتا درون آبشار مرتفع و خطرناکی سقوط می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

گاهی الفاظ توهین‌آمیز به‌کار می‌رود، مانند «گنده‌بک»،«خپل»، «زباله‌گرد بی‌خود»، «دیوانه» و... . رودی بدون اجازه از جعبه‌ی جواهرات صاحبان خانه، یک یاقوت برمی‌دارد. تاد می‌خواهد یاقوتی را که متعلق به ریتاست از او بگیرد.

جزئیات
پیام مثبت

رودی (موش خانگی) زندگی‌کردن کنار دیگرهم‌نوعانش را به رفاهی که در خانه‌اش داشت، ترجیح می‌دهد.

باوجود اینکه رودی هم می‌خواست به سید آسیب بزند، به‌نظرت پرت‌کردن رودی به فاضلاب توسط سید کار درستی بود؟ تلافی‌کردن چه بدی‌هایی دارد؟

به‌نظرت آن همه دعوا و درگیری بر سر یک تکه‌جواهر، ارزشش را داشت؟

آیا ریتا کار درستی می‌کرد که وقتی رودی به کمکش نیاز داشت، قصد داشت او را تنها بگذارد؟

خلاصه: آیا ریتا کار درستی می‌کرد که وقتی رودی به کمکش نیاز داشت، قصد داشت او را تنها بگذارد؟

 

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه