• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

بره‌ی ناقلا و لاماهای کشاورز

بررسی تخصصی انیمیشن shaun the sheep and farmer's llamas

بره‌ی ناقلا و لاماهای کشاورز

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن سریالی «بره‌ی ناقلا» در ژانر کمدی و ماجراجویی است که در سال ۲۰۱۵ تولید شده و بی‌کلام است. شخصیت اصلی این انیمیشن، بره‌ی بازیگوشی است که اتفاقات گوناگونی را رقم می‌زند. او به همراه دیگرگوسفندها، سگ مزرعه و رئیس مزرعه در یک مزرعه زیبا و قشنگ زندگی می‌کنند.

سال 2015 27 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

شترهای لاما گوسفندها را اذیت می‌کنند. لاماها از غذا و محل استراحت آن‌ها استفاده‌ی نادرستی می‌کنند و موجب رنجش آن‌ها می‌شوند. این نوع خشونت به‌صورت فانتزی به تصویر کشیده شده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بره‌ی ناقلا برای اینکه رئیس مزرعه در مناقصه برنده شود، دست یک ماکت را در پشت او قرار می‌دهد تا دیگران فکر کنند او دستش را بلند کرده است. او برای برنده‌شدن در مناقصه، دیگران را فریب می‌دهد.

جزئیات
پیام مثبت

اعضای مزرعه برای بیرون‌کردن لاماها از مزرعه، کار گروهی می‌کنند و با یکدیگر همکاری دارند. گوسفندها با اینکه از دست بره‌ی ناقلا ناراحت هستند که چرا پای لاماها را به مزرعه باز کرده است؛ ولی باز هم مانند یک خانواده از او حمایت می‌کنند.

جزئیات
الگوی مثبت

سگ مزرعه، سگ عاقلی است و از گوسفندان به‌خوبی مراقبت می‌کند. بره‌ی ناقلا اشتباهش را می‌پذیرد و برای جبران آن تلاش می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن سریالی بره‌ی ناقلا، انیمیشنی بی‌کلام است. در این قسمت بره‌ی ناقلا از لاماها خوشش آمد و تلاش کرد آن‌ها را با خود به مزرعه ببرد؛ ولی طولی نکشید که از این کارش پشیمان شد و درصدد جبران اشتباهش برآمد. والدین می‌توانند درباره‌ی واکنش‌ها و تصمیم‌های بره‌ی ناقلا با فرزندان خود گفت‌وگو کنند. بره‌ی ناقلا با شیطنت و بازیگویشی‌اش خطاهایی را انجام می‌دهد که ممکن است کودکان متوجه آن اشتباه‌ها نشوند و به‌خاطر کمدی‌بودن اثر، از مشاهده‌ی آن اشتباه لذت ببرند. والدین می‌توانند کودکانشان را از اشتباهات بره‌ی ناقلا آگاه کنند. در این قسمت شترهای لاما به‌صورت حیوان‌هایی آزاردهنده و منفور نمایش داده شده‌اند. ممکن است دیدن این انیمیشن موجب تنفر کودکان از شترها شود.

خلاصه: والدین می‌توانند درباره‌ی واکنش‌ها و تصمیم‌های بره‌ی ناقلا با فرزندان خود گفت‌وگو کنند. ممکن است دیدن این انیمیشن موجب تنفر کودکان از شترها شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درباره‌ی شترهای لاما و خصوصیات آن‌ها گفت‌وگو کنید.

از آن‌ها بپرسید اگر جای بره‌ی ناقلا بودند، از چه راهی برای جبران اشتباهشان استفاده می‌کردند.

خلاصه: بافرزندان خود درباره‌ی شترهای لاما گفت‌وگو کنید. از آن‌ها بپرسید اگر جای بره‌ی ناقلا بودند، از چه راهی برای جبران اشتباهشان استفاده می‌کردند.

داستان انیمیشن

«بره‌ی ناقلا» و «رئیس مزرعه» وارد جشنواره‌ای در شهر می‌شوند. بره‌ی ناقلا در آنجا «شترهای لاما» را می‌بیند و از آن‌ها خوشش می‌آید. شترهای لاما بسیار بازیگوش و خراب‌کار هستند و جشنواره را به‌کلی به‌هم می‌ریزند. بره‌ی ناقلا تدبیری می‌کند تا رئیس مزرعه در مناقصه‌ی فروش شترهای لاما برنده شود و آن‌ها را با خود به مزرعه ببرد. شترها نظم مزرعه را به‌طور کلی به‌هم می‌ریزند و موجب آزار و اذیت گوسفندها، سگ مزرعه و رئیس مزرعه می‌شوند. به‌همین‌خاطر همه‌ی آن‌ها و بره‌ی ناقلا به هم کمک می‌کنند تا لاماها را دوباره به شهر ببرند. آن‌ها لاماها را در ماشین زندانی می‌کنند و به شهر می‌برند و در یک مناقصه می‌فروشند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Richard Starzak / ریچارد استارزاک

نویسنده: lee perssman/ لی پرس‌من

نام تهیه‌کننده: paul kewely/ پائول کی‌لی

نام شخصیت‌ها:

بره‌ی ناقلا: بره‌ی بامزه و بازیگوشی است که به همراه دیگرگوسفندها در مزرعه زندگی می‌کند.

کشور سازنده: انگلیس

کمپانی سازنده: آردمن انیمیشن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه