• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

برن.ای

بررسی تخصصی انیمیشن Burn.E

برن.ای

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

برن.ای ربات جوشکاری است که می‌خواهد یک لامپ فضاپیما را تعمییر کند و هربار برایش اتفاقاتی می‌افتد و لامپ خراب می‌شود. او مجبور می‌شود چندبار این کار را تکرار کند. این انیمیشن کوتاه در فضای انیمیشن معروف «وال‌یی» اتفاق می‌افتد و جنبه‌ی سرگرم‌کننده دارد.

سال 2008 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
الگوی مثبت

برن.ای برای اینکه کارش را انجام دهد، تلاش می‌کند و مصرانه در فکر تعمیر لامپ فضاپیماست؛ اما حواس‌پرتی‌های او یا اتفاقات متفرقه باعث ازبین‌رفتن تلاش‌هایش می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

فضای داستان با وجود ربات‌ها، علمی ـ تخیلی محسوب می‌شود. بسیاری از اتفاقات در فضاپیمایی که در فضاست، رخ می‌دهد و ممکن است در ذهن کودک شما سؤالاتی را ایجاد کند. این انیمیشن اتفاقاتی همزمان با انیمیشن «وال‌یی» است و تلاش‌های پی‌درپی؛ اما ناموفق برن‌.ای می‌تواند برای کودکان سرگرم‌کننده باشد. درعین‌حال فرصت خوبی است که درباره‌ی اهمیت تلاش‌گری و مسئولیت‌پذیری با کودکان خود صحبت کنید.

خلاصه: فضای داستان، علمی ـ تخیلی است و شخصیت اصلی آن یک ربات جوشکار است که کمی شیطنت دارد. این انیمیشن جنبه‌ی سرگرم‌کننده دارد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر درباره‌ی فضا و فضاپیما و محیط این انیمیشن برای کودکتان سؤال ایجاد شد، با او صحبت کنید. درباره‌ی ربات‌ها و نهایت پیشرفت آن‌ها درحال حاضر صحبت کنید.

خلاصه: درباره‌ی فضای انیمیشن و شخصیت آن با کودک خود صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«برن.ای» ربات جوشکاری است که تلاش می‌کند یکی از لامپ‌های «کشتی فضایی» را تعمیر کند. او سه‌بار این کار را تکرار می‌کند و هربار حواسش پرت می‌شود و لامپ خراب می‌شود. درنهایت درهای فضاپیما بسته می‌شود و پشت در می‌ماند. او درحال بازی با ابزار جوشکاری خودش است که به ذهنش می‌رسد در را با آن‌ها بِبُرد و داخل شود. وقتی که داخل می‌شود، قبل از اینکه «دکمه تعمیرشد» را بزند، فضاپیما کج می‌شود و به بیرون پرت می‌شود. بعد از اینکه فضاپیما دوباره متعادل می‌شود، داخل یکی از «توپ‌های پرت‌شونده» می‌رود. وقتی فضاپیما روی زمین فرود می‌آید، از شیشه دوستان خودش را می‌بیند و هیجان‌زده می‌شود. ازاین‌رو اشتباهی دکمه‌ی پرتاب را می‌زند. او روی زمین می‌افتد و دکمه‌ی تعمیرشد را فشار می‌دهد؛ اما یک تکه از توپ پرتاب‌شونده دوباره به همان لامپ می‌خورد و می‌شکند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Angus MacLane / آگنس مکلین

نویسنده: Angus MacLane, Derek Thompson, Andrew Stanton,  / آنگس مکلین،

دریک تامپسون، اندره استنتن

نام تهیه‌کننده: Galyn Susman/ گلین ساسمن

نام شخصیت‌ها:

برن.ای: ربات جوشکاری که مأموریت تعمیر یکی از لامپ‌های کشتی فضایی را برعهده دارد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: والت دیزنی، پیکسار

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه