• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

برنامه داگ

برنامه داگ

بررسی تخصصی انیمیشن Doug unplugs

author-img

توسط : مبینا محمدی پناه ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشنی فانتزی و دوست‌داشتنی که در آن چیکو بان‌بان با کمربند ابزار و دوستان ماجراجوی خود، از پس یک موقعیت چالش‌برانگیز که پایان‌اش خوشحالی تمام مردم شهر را به همراه دارد، بر‌می‌آیند و بری خرسه با کیک‌های توتی‌اش از آنها تشکر می‌کند.

سال 2020 ١۶٨ دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

در هر قسمت انیمیشن پیام‌های مثبت جاری است. از جمله پیام‌هایی که در بطن داستان می‌توان به آن اشاره کرد عبارتند از؛ همیشه مفهوم کمک‌کردن این نیست که خودِ ما کاری انجام دهیم، ما میتوانیم با معرفی‌کردن یا صحبت‌کردن با افرادی که توانایی انجام آن کار را دارند، گامی مثبت برداریم... لذت‌بردن از تعطیلات در این خلاصه نمی‌شود که ما حتما به مسافرت برویم، ایجاد فضای شاد و مفرح در خانه می‌تواند یک تعطیلات لذت‌بخش برای ما بسازد... جشن‌گرفتن زیباست اما قرارگرفتن در کنار افرادی که دوستشان داریم هم نوعی جشن به حساب می‌اید . استفاده از تخیلات می‌تواند هر موقعیت معمولی زندگی را به موقعیتی ماجراجویانه تبدیل کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

داگ برای رفتن به خانه اما از پدر و مادرش اجازه می‌گرفت. او وقتی تجربه جدیدی در زندگی به‌دست می‌آورد، آن را با والدین خود به اشتراک می‌گذاشت و آنها را مطلع می‌ساخت که روز خود را چطور ساخته است. اما به داگ یاد‌داد تا در موقعیت‌های تلخ زندگی مثل بیماری اعضای خانواده و... میتوانیم با هدیه‌دادن یک شاخه‌گل یا رفتن به سراغ آنها موجب حال خوب و مثبت در آنها شویم.

جزئیات
ارزش آموزشی

آموزش مفاهیم متعدد زندگی اجتماعی یک انسان در هر قسمت ازجمله معرفی ورزش تنیس، معرفی مفهوم جشن، تعطیلات، ساحل و... و نتیجه گیری مناسب از موقعیت‌ها و چالش های زندگی از جمله ارزش‌های آموزشی محصول است.

آنچه لازم است والدین بدانند

  انتخاب انیمیشن سریال داگ‌پلاگز یکی از انتخاب‌‌های مناسب برای آموختن بخشی از مسائل اجتماعی زندگی انسان‌ و جامعه به آنهاست. روند داستان در هر قسمت به گونه‌ای است که ابتدای هر قسمت مفهوم جدیدی به صورت موزیکال به دایره‌لغات داگ اضافه می‌شود و ادامه روند داستان، نمایش عملی آن مفهوم است. پیام مثبت انتهای هر داستان می‌تواند به صورت غیرمستقیم مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. بازیافت زباله، روحیه همکاری،اجازه گرفتن از والدین برای رفتن به خانه دوست، روحیه ماجراجویی و کمک به همنوعان خود میتواند از جمله پیام‌های مثبت برنامه داگ باشد.

 

خلاصه:  آموزش موقعیت ‌ های مختلف اجتماعی  در قالب زندگی ربات‌ها در کنار انسانها و برداشت مثبت از چالش‌های پیشرو در افزایش دایره‌لغات کودک و رشد شخصیت فرزند شما موثر است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

فانتزی بودن انیمیشن و هیجان و انرژی‌ای که در هر قسمت به دلیل موفقیت و کسب تجربه‌های مختلف شخصیت ها به کودک منتقل می‌شود، میتواند منجر شود به تمایل به برای ماجراجویی، پیدا‌کردن یک دوست ربات با توانایی‌های هیجان انگیز و احساس بی‌پروایی و نشاط. بهتر است برای درک بهتر داستان با کودک خود در رابطه با پیام‌های مثبت انیمیشن صحبت کنید. برای مثال برای او توضیح دهید در زندگی واقعی امکان استفاده از چمدان به صورت سورتمه وجود ندارد اما می‌توانیم از وسایل در دسترس مثل....  استفاده کنیم. ممکن است نتوانیم برای بازسازی کتابخانه شهر کاری انجام دهیم اما می‌توانیم کمد یا کتابخانه منزلمان را با کمک هم تغییر دکوراسیون بدهیم. توصیه می‌شود به او تخیل کردن را آموزش دهید تا موقعیت‌های عادی یا خسته‌کننده زندگی را، با قاب‌بندی مجددی که خودش در ذهنش‌می‌سازد، لذت بخش سازد.

خلاصه: توضیح زندگی واقعی یک انسان و نبود ربات ها در دنیای کنونی به درک دنیای اطراف کودک می‌انجامد. همچنین گفتگو درباره پیام‌های مثبت دریافتی از اما و داگ می‌تواند در رشد اجتماعی، هیجانی و عواطف کودک شما مؤثر باشد.

داستان انیمیشن

داستان درباره مردم شهری است که هنگام تعطیلات توتی آنها فرا رسیده است اما با چالش‌هایی نظیر آماده نبودن درخت بزرگ توت شهرو خواب‌ماندن بری خرسه درست در هنگامی که باید کیک‌ها را به دست اهالی شهر برساند مواجه می‌شوند، اما چیکو بان‌بان با کمربند ابزار و دوستان ماجراجوی خود یعنی کلارک، رعد و برق رنگین‌کمون و تاینی مانند قهرمان از پس چالش ها بر می‌آیند و شادی را در شهر حاکم می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: مشخص نیست.

نویسنده: نویسنده: دن یاکارینو، دوبله نماوا

نام تهیه کننده: Jim Nolan. Dan Yaccarino. Aliki Theofilopoulos

نام بازیگران: براندون جیمز، سینفوئگوس، کایری مکالپین، اریک باوزا، می ویتمن و...

نام شخصیت ها: داگ(ربات جوان و ماجراجو) ، اما) دختر شیطون و ماجراجو)

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: اپل تی‌وی پلاس

 

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه