بتمن: شوخی مرگبار

بررسی تخصصی انیمیشن Batman: The Killing Joke

بتمن: شوخی مرگبار

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشنی در ژانر جنایی که درگیری بین بتمن و جوکر را به تصویر می­کشد. جوکر مرد ساده­ای بوده است که به‌خاطر مشکلات مالی و خانوادگی به یک تبهکار شیطانی و ترسناک تبدیل می­شود. جوکر به دلیل اینکه توسط بتمن دستگیر شده است، از او کینه دارد و برای انتقام از بتمن از زندان فرار می­کند. صحنه‌­های درگیری بتمن با تبهکاران دارای خشونت و ترس بالاست.

سال 2016 59 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

انیمیشن ژانری جنایی دارد و در بیشتر صحنه‌های آن قتل، تیراندازی و درگیری‌های فیزیکی نمایش داده می‌شود. زمانی‌که جوکر به سراغ باربارا (دستیار سابق بتمن) می‌رود، او را با ضرب گلوله‌ای برای همیشه قطع نخاع می‌کند و دستیارانش «جیمز گوردون»، پدر باربارا را، کتک می‌زنند و به گروگان می‌گیرند. ازدیگر خشونت‌های انیمیشن درگیری مأموران پلیس با تبهکاری به نام «پاریس‌فرانچسکو» است. زمانی‌که مأموران وارد قایق پاریس می‌شوند تا او را دستگیر کنند، او از قایق خارح می‌شود و با استفاده از یک بمب قایق را منفجر می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

انیمیشن داستان جنایت‌های تبهکاران شهر «گاتهام» است. پاریس‌فرانچسکو که یکی از آن تبهکاران است، برای به‌دست‌آوردن ثروت عمویش، او را می‌کشد. جوکر، ازدیگر تبهکاران معروف شهر است که چهره‌ی ترسناکی دارد و به‌خاطر بیماری روانی‌اش ممکن است دست به هرکاری بزند. در انیمیشن نحوه‌ی کشتن انسان‌ها و نمایش اجساد، باعث ایجاد ترس و دلهره می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

جوکر در گذشته مرد ساده و فقیری بوده است که به‌خاطر سوءاستفاده خلافکاران از او و نداشتن دلیل برای دفاع از خود، به مردی شیطانی و خبیث تبدیل می‌شود. بتمن بعد از اینکه متوجه مشکلاتش می‌شود و دلیل خلافکارشدن او را می‌فهمد، تصمیم میگیرد به‌جای دستگیری، به او کمک کند.

جزئیات
الگوی مثبت

بتمن شخصیت ابرقهرمان و مثبت انیمیشن است. او همه‌ی تلاش خود را می‌کند تا عدالت را اجرا کند و مجرمان را به زندان بیندازد؛ اما زمانی‌که متوجه گذشته جوکر و دلیل دستگیری او می‌شود، تصمیم می‌گیرد به‌جای درگیری و دستگیرکردن جوکر، با او صحبت کند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دلیل دیوانگی و شرورشدن جوکر چیست؟

چرا بتمن تصمیم گرفت با جوکر صحبت کند؟

چرا جوکر، جیمز گوردون را گروگان گرفت؟

خلاصه: دلیل دیوانگی و شرورشدن جوکر چیست؟

آنچه لازم است والدین بدانند

رسانه توانایی زیادی در انتقال یک پیام و تأثیرگذاری بر نوجوان دارد. انیمیشن «بتمن: شوخی مرگبار» به خوبی توانسته است اهمیت گفت‌وگو و کمک برای حل مشکل را قبل از قضاوت و اجرای حکم نشان دهد. جوکر شخصیتی است که در ابتدا فردی ساده­لوح و نیازمند بوده است و به همین دلیل انسان­های شرور از او سوءاستفاده کردند. بتمن هم بعد از پیداکردن جوکر در لباس مجرم، بدون گفت‌وگو او را دستگیر کرد؛ اما بعد متوجه اشتباه خود شد و تصمیم گرفت قبل از اجرای حکم، با او درباره‌ی مشکلاتش صحبت کند. با فرزندتان درباره‌ی اهمیت گفت‌وگو و شناخت مسائل و مشکلات انسان­ها قبل از قضاوت‌کردنشان، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی اهمیت گفت‌وگو و شناخت مسائل و مشکلات انسان­ها قبل از قضاوت‌کردنشان، گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

«بتمن» ابرقهرمانی است که با تبهکاران شهر مبارزه می­کند. «باربارا» دختر زیرک و ماجراجویی است که دستیار بتمن است و به او علاقه دارد. باربارا تلاش زیادی می­‌کند تا بتمن را در حل پرونده‌­ها و دستگیری تبهکاران کمک کند؛ اما بتمن احساس می­کند باربارا هنوز تجربه کافی ندارد و ممکن است جانش به خطر بیفتد. برای همین به او می­گوید دیگر دستیارش نباشد، باربارا هم از این حرف بتمن ناراحت می­شود و او را ترک می­کند. «جوکر» یکی از خلافکاران معروف و ترسناکی است که توسط بتمن دستگیر و در زندان افتاده است؛ اما او از زندان فرار می­کند و نقشه­ای می­کشد تا از بتمن انتقام بگیرد. جوکر برای انتقام به سراغ باربارا می‌­رود و با گلوله او را زخمی می­کند و پدرش، «جیمز گوردون» را که از قاضیان شهر است، گروگان می­گیرد. بتمن بعد از پیداکردن مخفیگاه جوکر با او درگیر می­شود؛ اما در لحظه‌ی آخر، به‌جای دستگیری با او صحبت می­کند تا دلیل خشونت­ها و بدجنس‌بودن جوکر را بفهمد و به او کمک کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Sam Liu / سام لیو

نویسنده / مترجم:Brian Azzarello / برایان آزارلو

نام تهیه‌کننده: Bruce Timm‎ / بروس تیم

نام شخصیت‌ها:

جوکر: او در گذشته مرد ساده و فقیری بوده است که به‌خاطر سوءاستفاده خلافکاران از او و نداشتن دلیل برای دفاع از خود به مردی شیطانی و خبیث تبدیل می­شود،

بتمن: ابرقهرمانی است که با تبهکاران شهر مبارزه می­کند و زمانی‌که متوجه گذشته جوکر و دلیل دستگیری او می­شود، تصمیم می­گیرد به‌جای درگیری و دستگیرکردن جوکر، با او صحبت کند،

باربارا: دختر زیرک و ماجراجویی که  دستیار بتمن است و به او علاقه دارد،

جیمز گوردون: پدر باربارا و قاضی معروف شهر است و جوکر برای انتقام از بتمن او را گروگان می­گیرد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: برادران وارنر

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه