• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

بتمن بی نهایت: مکانیک علیه جهش یافتگان

بررسی تخصصی انیمیشن Batman Unlimited Mechs vs. Mutants

بتمن بی نهایت: مکانیک علیه جهش یافتگان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«بتمن بینهایت: مکانیک علیه جهش‌یافتگان» یک انیمیشن در ژانر اکشن است که در آن، ابرقهرمانی به‌نام بتمن، همراه با دوستان قهرمانش، به مبارزه با موجودات شرور و جهش‌یافته‌ای می‌رود که قصد دارند شهر گاتهام را تصرف کنند. صحنه‌های متعدد درگیری و ضربات سنگین در این انیمیشن دیده می‌شود و حضور شخصیت محبوبی مانند بتمن در مبارزات، می‌تواند تشویق‌کنندۀ کودکان به اِعمال خشونت باشد. استفادۀ مثبت از قدرت و هوش در جهت دفاع از مردم از پیام‌های مثبت این داستان است.

سال 2016 72 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

موجودات شرور و ابرقهرمان‌ها، هردو در راه رسیدن به اهدافشان، از تجهیزات و سلاح‌های جدید، مبارزه و ضربه‌های سنگین علیه یکدیگر، استفاده می‌کنند. موجودات شرور قدرت زیادی دارند و با مشت‌های محکم، زمین، درها و وسایل خیابان را خرد می‌کنند. بتمن و بقیۀ قهرمانان با آن‌ها مبارزه می‌کنند و صحنه‌های متعددی از ضربه‌های سنگین، شلیک موشک و تیراندازی با تفنگ دیده می‌شود.

جزئیات
ترس

موجودات شرور متعددی نمایش داده می‌شود که با اختراع آقای فریز، جهش‌یافته و ترسناک‌تر می‌شوند. آن‌ها تبدیل به ابرشرورهایی می‌شوند که با حمله به گاتهام و منجمد کردن آن، مردم را می‌ترسانند اما درنهایت، با حضور بتمن و شجاعت او، شکست می‌خورند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

گاهی موجودات شرور از کلمۀ احمق و لعنت به تو استفاده می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

بتمن و دوستانش سعی می‌کنند در برابر موجودات شرور بایستند و از شهر گاتهام و مردمش محافظت کنند. بتمن برای مبارزه با ابرشرورها برنامه‌ریزی می‌کند و از رابین که درحال آموزش دیدن است می‌خواهد که همیشه از دشمنانش باهوش‌تر باشد و با فکر و احتیاط مبارزه کند.

جزئیات
الگوی مثبت

بتمن قهرمانی است که برای نجات جان مردم گاتهام خودش را به خطر می‌اندازد و با موجودات شرور مبارزه می‌کند. او از قدرت و هوش خودش در جهت مثبت استفاده می‌کند. رابین پسر شجاعی است که در نجات گاتهام به بتمن کمک می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

در انیمیشن «بتمن بی‌نهایت»، ژانر اکشن اثر باعث شده که صحنه‌های زیادی از مبارزه و ضربه زدن به یکدیگر نمایش داده شود. ممکن است به دلیل محبوبیت شخصیت بتمن برای کودکان، خشونت‌های انیمیشن توسط آن‌ها تقلید شود. با کودکان خود  دربارۀ آسیب‌های خشونت گفت‌وگو کنید. می‌توانید با توجه به نمایش استفادۀ بتمن از قدرتش برای محافظت از مردم در برابر استفادۀ خودخواهانه و خرابکارانۀ موجودات شرور از قدرت، دربارۀ نحوۀ استفادۀ درست از قدرت و مثبت بودن کمک به دیگران، به کودکان توضیح دهید.  شخصیت رابین مانند شخصیت بتمن می‌تواند روی جسارت نوجوانان تأثیر بگذارد. با توجه به محتوا، به فرزندانتان دربارۀ به‌کار بردن جسارت و شجاعت در جای صحیح خود و لزوم استفاده از فکرشان برای حل مسائل تذکر دهید.

خلاصه: نمایش متعدد صحنه‌های درگیری و احتمال تقلید کودکان از خشونت را در نظر بگیرید. توجه کودکان را به استفادۀ درست از قدرت و هوش، جهت حل مسائل و کمک به مردم، جلب کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا آقای فریز با موجوداتی که خودش ساخته بود مبارزه کرد و آن‌ها را نابود کرد؟

چه تفاوتی بین قدرتمند بودن بتمن و ابرشرورها هست؟ چرا باوجود قدرتمند بودن ابرشرورها، آن‌ها را دوست نداریم اما بتمن را دوست داریم؟

اگر قدرت و هوش بالایی داشته باشی، برای چه کاری از آن استفاده می‌کنی؟

خلاصه: چرا باوجود قدرتمند بودن ابرشرورها، آن‌ها را دوست نداریم اما بتمن را دوست داریم؟

داستان انیمیشن

آقای فریز و پنگوئن، دو مجرم هستند که با همکاری هم، چند موجود شرور را از زندان فراری می‌دهند و با اختراع آقای فریز، آن‌ها را چند برابر بزرگتر و قوی‌تر می‌کنند. آن‌ها با کمک این موجودات جهش یافته، شهر گاتهام را منجمد می‌کنند تا آن را تصرف کنند؛ اما بتمن همراه با دستیار جوانش، رابین، جلوی ابرشرورها می‌ایستند و آن‌ها را شکست می‌دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Curt Geda / کورت گدا

نویسنده: Kevin Burke, Chris Wyatt / کوین بورک، کریس وایت

نام تهیه کننده: Curt Geda / کورت گدا

نام بازیگران: Roger Craig Smith, Oded Fehr, Lucien Dodge / راجر کریگ اسمیت، اودد فهر، لوسین داج

نام شخصیت ها:

بتمن (بروس): او یک مرد ثروتمند و یک ابرقهرمان است که برای محافظت از مردم گاتهام، در لباس مبدّل با تبهکاران مبارزه می‌کند.

رابین: یک پسر نوجوان و شجاع. او در مبارزات، بتمن را همراهی می‌کند تا مبارزه با افراد شرور را یاد بگیرد.

آقای فریز: او فقط در سرما دوام می‌آورد و ترجیح می‌دهد از انسان‌ها دور باشد؛ پس با فریب پنگوئن، تصمیم می‌گیرد شهر را منجمد کند و با از بین بردن انسان‌ها، به خواسته‌اش برسد

پنگوئن: خلاف‌کار معروف شهر گاتهام که به جایی دور و یخ‌زده تبعید شده. او با فریب دادن فریز، سعی می‌کند به گاتهام برگردد و تمام شهر را در دست بگیرد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Warner Bros. Animation / شرکت برادران وارنر

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه