بانو و ولگرد: ماجراجویی اسکمپ

بررسی تخصصی انیمیشن Lady and the Tramp 2: Scamp's Adventure

بانو و ولگرد: ماجراجویی اسکمپ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

اسکمپ سگ ماجراجویی است که برای زندگی در خیابان و رسیدن به آزادی از خانه فرار می­کند. او بعد از فرار با سگ­های ولگردی آشنا می­شود که جان اسکمپ را در خطر می­اندازند. انیمشن پیام­های مثبتی درباره‌ی اهمیت خانواده دارد.

سال 2001 63دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

«ریگی» سگ خیابانی خطرناکی‌ است که ممکن است برای برخی کودکان خردسال تاحدی ترسناک باشد. ریگی، اسکمپ را تعقیب می‌کند و با او درگیر می‌شود. ممکن است خردسالان از تماشای گیرافتادن اسکمپ احساس ناراحتی کنند.

جزئیات
ترس

اسکمپ توسط سگی تعقیب می‌شود. (ممکن است فقط برای خردسالان ترسناک باشد)

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت چهارچوب خانواده از پیام‌های مثبت انیمیشن است. اسکمپ سگ بازیگوشی است که دوست دارد به‌صورت آزادانه زندگی کند و تابع هیچ قانونی نباشد، به‌همین خاطر از خانه فرار می‌کند تا به خواسته‌هایش برسد؛ اما خطراتی مانند درگیری با سگ‌های ولگرد و زندانی‌شدن باعث می‌شود که از تصمیمش پشیمان شود و به خانه برگردد.

جزئیات
الگوی مثبت

بعد از فرار اسکمپ از خانه، او با سگ بدجنسی به نام باستر آشنا می‌شود که رئیس سگ‌های ولگرد است و از آن‌ها سوءاستفاده می‌کند. اسکمپ برای عضویت در گروه باستر تلاش زیادی می‌کند؛ اما توسط مأموری دستگیر می‌شود و باستر هیچ کمکی به او نمی‌کند. ترمپ، پدر اسکمپ، سگ مهربانی است که بعد از رفتن اسکمپ از خانه، به‌دنبال او می‌گردد و وقتی اسکمپ از زندان آزاد می‌شود، با او درباره‌ی اشتباهش صحبت می‌کند.

ادامه متن

چرا اسکمپ به زندگی آزادانه علاقه داشت؟

دلیل خروج اسکمپ از خانه چه بود؟

آیا خروج اسکمپ از خانه کار درستی بود؟ چه اتفاقات خطرناکی ممکن بود موقع بیرون‌بودن اسکمپ از خانه برای او پیش بیاید؟ دلیل پشیمانی و بازگشت اسکمپ به خانه چه بود؟ به‌نظرت انیمیشن چه پیامی داشت؟

خلاصه: به‌نظرت دلیل خروج اسکمپ از خانه چه بود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه