• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن بالا (Up)

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «بالا» داستان زندگی پیرمردی است که بعد از مرگ همسرش برای تحقّق رؤیای همیشگی او، خانه‌اش را به پرواز درمی‌آورد تا خانه را به کنار آبشاری در آمریکای جنوبی برساند. در این مسیر، همراه‌شدن با یک پسربچه‌ی خوش‌قلب به او یاد می‌دهد که می‌تواند از خواسته‌هایش برای کمک به دیگران بگذرد. او رؤیای رسیدن به آبشار  و خانه‌ی محبوبش را رها می‌کند تا یک پرنده را به جوجه‌هایش برساند. با این کار، او یک دوست کوچک مهربان به دست می‌آورد و به‌جای تنهابودن، با او وقت می‌گذراند. این انیمیشن به‌خوبی فداکاری، دوستی و کمک به دیگران را به نمایش می‌گذارد. ممکن است فهم دلیل رفتارهای فردریکسون و تغییر تصمیمات او برای کودکان دشوار باشد و صحنه‌های به‌خطرافتادن شخصیت‌ها آن‌ها را بترساند.

سال 2009 96 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «بالا» داستان زندگی پیرمردی است که بعد از مرگ همسرش برای تحقّق رؤیای همیشگی او، خانه‌اش را به پرواز درمی‌آورد تا خانه را به کنار آبشاری در آمریکای جنوبی برساند. در این مسیر همراه‌شدن با یک پسربچه‌ی خوش‌قلب به او یاد می‌دهد که می‌تواند از خواسته‌هایش برای کمک به دیگران بگذرد. او رؤیای رسیدن به آبشار و خانه‌ی محبوبش را رها می‌کند تا یک پرنده را به جوجه‌هایش برساند. با این کار، او یک دوست کوچک مهربان به دست می‌آورد و به‌جای تنهابودن، با او وقت می‌گذراند.

ممکن است درک پیام این انیمیشن و علّت تصمیم‌های متفاوت شخصیت‌ها برای کودکان دشوار باشد. می‌توانید با یک گفت‌وگوی ساده و قابل‌فهم، روند داستان و علّت اتفاقات را برای کودکان شفاف کنید. راسل کودک خوش‌قلبی است و اصرار او برای کمک به دیگران می‌تواند الگوی مناسبی برای کودکان باشد. با پرسش از ویژگی‌های مثبت این شخصیت، به یادگیری کودکان از رفتارهای خوب او کمک کنید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا در دنیای واقعی می‌توانیم خانه را با بادکنک جابه‌جا کنیم؟

چرا فردریکسون که خانه‌اش را اینقدر دوست داشت، خانه را رها کرد؟ (مفهوم فداکاری را می‌توانید با این پرسش برای کودکان توضیح دهید.)

ادامه متن

داستان اثر

«بالا» داستان پیرمردی به نام فردریکسون است که خانه‌اش را با انبوهی از بادکنک‌ها به پرواز درمی‌آورد و به سمت آمریکای جنوبی پرواز می‌کند. داشتن خانه‌ای کنار آبشار پارادایس در آمریکای جنوبی، رؤیای مشترک و همیشگی فردریکسون و همسرش بوده است. حالا بعد از مرگ الی، فردریکسون تلاش می‌کند این رؤیا را محقّق کند. اما در این راه، همراه‌شدن با پسربچه‌ی خوش‌قلبی به نام «راسل» هدف او را از زندگی‌کردن با خاطرات گذشته به تلاش برای نجات یک حیوان خاص تبدیل می‌کند؛ پرنده‌ای که می‌خواهد به بچه‌هایش برسد اما مرد شیطانی به دنبال شکار اوست. فردریکسون و راسل با همکاری هم پرنده را نجات می‌دهند. حالا فردریکسون که بعد از مرگ الی به یک پیرمرد تنها تبدیل شده بود، یک دوست خیلی کوچک دارد که زمانش را با او می‌گذراند.

جزئیات اثر

کارگردان: پت داکتر، باب پترسون - Pete Docter, Bob Peterson

نویسنده: پت داکتر، باب پترسون - Pete Docter, Bob Peterson

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد بالا

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>