• امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بالاتر

بررسی تخصصی انیمیشن Above

بالاتر

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه صامتی درباره‌ی بادکنکی که با پسربچه‌ای بازی می‌کند و پس از خداحافظی از پسربچه خودش را با گذر از یک مسیر سخت و خطرناک به دوستانش در آسمان می‌رساند و رنگین‌کمانی را می‌سازند. به‌نظر می‌رسد مفهوم مدِّنظر انیمیشن این است که با رهاشدن از شادمانی‌های کوچک و پذیرش و گذر از دسته‌ای از ناملایمات، می‌توان شادی‌ها و خوبی‌های بزرگتری به‌وجود آورد. فضای انیمیشن کودکانه است؛ اما ممکن است دریافت مفهوم مورد نظر انیمیشن برای کودک شما قدری دشوار باشد.

سال 2019 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

جدایی بادکنک از پسرک ممکن است احساسات کودک شما را جریحه‌دار کند. همچنین عبور بادکنک از آسمان همراه با رعدوبرق نیز لحظه‌ای ترسناک را جلوه می‌دهد. هرچند این صحنه‌ها به‌صورت فانتزی نمایش داده شده و پایان انیمیشن با خوشحالی همراه است.

جزئیات
پیام مثبت

پسرک پس از بازی با بادکنک در لحظه‌ای که بادکنک می‌خواست به آسمان برود، از بادکنک دل کَند و این غم را پذیرفت. همچنین خودخواهی نکرد و به بادکنک اجازه داد به جایی برود که به آن تعلق دارد و این جدایی را پذیرفت.

جزئیات
الگوی مثبت

پسرک پس از بازی با بادکنک در لحظه‌ای که بادکنک می‌خواست به آسمان برود، درنهایت از بادکنک دل کَند و این غم را پذیرفت. همچنین خودخواهی نکرد و به بادکنک اجازه داد به جایی که به آن تعلق دارد، برود و این جدایی را پذیرفت.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این فیلم صحنه‌ای مشاهده می‌شود که در آن پسرک درحال تلاش برای قانع‌کردن خود برای رهاکردنِ بادکنک است. صحنه‌ی دل‌کَندن پسرک از بادکنک، از نظر عاطفی ممکن است کودکتان را درگیر کند. دراین‌باره با فرزند خود صحبت کنید. نکته‌ی مهم دیگر آنکه فضای انیمیشن کودکانه است؛ اما برداشت مفهوم آن برای کودکان کمی دشوار است. درباره‌ی مفهوم پذیرش و اینکه به‌دنبال پذیرش سختی‌ها، انسان دستاوردهای بزرگ‌تر و بهتری به‌دست می‌آورد نیز، گفت‌وگو کنید. نکته‌ی دیگر این انیمیشن توجه به این مفهوم است که ما گاهی ناچار هستیم بپذیریم عزیزانمان به‌جای دیگری تعلق دارند و نباید خودخواهانه بخواهیم آن‌ها را به خود محدود کنیم. ممکن است فرزند شما تجربه‌ی جداشدن از دوستان صمیمی و... را در مدرسه یا جای دیگر تجربه کرده باشد، شما می‌توانید درباره‌ی این موضوع نیز با فرزند خود صحبت کنید.

خلاصه: این فیلم فضایی کودکانه دارد؛ اما فهمِ نکته‌ی مدِّ نظر آن ممکن است برای کودکان کمی دشوار باشد. در این انیمیشن به مفهوم پذیرش سختی‌ها و جدایی‌های ضروری اشاره شده است. همچنین این پذیرش‌ها را با به‌دست‌آوردن دستاوردهای بزرگتر همراه کرده است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی لحظه جدایی پسرک و بادکنک با فرزند خود گفت‌وگو کنید و از او بخواهید درباره‌ی احساسش صحبت کند.

یک‌بار در همان لحظه و بار بعد در انتهای فیلم از او بپرسید اگر جای پسرک بود، بادکنک را رها می‌کرد یا خیر؟ در هربار دلیل تصمیم او را نیز جویا شوید.

درباره‌ی مفهوم پذیرش و به‌دست‌آوردن دستاوردهای بزرگتر پس از پذیرش به‌طور عام صحبت کنید.

خلاصه: درباره‌ی مفهوم پذیرش و دستاوردهای حاصل از آن با کودک خود صحبت کنید.

داستان انیمیشن

داستان «پسربچه‌ای» که در جشنی، «بادکنکی» می‌گیرد و با بادکنکش بازی می‌کند و بسیار خوشحال است؛ اما ناگهان بادکنکش می‌خواهد او را ترک کند و در آسمان به بقیه بادکنک‌ها بپیوندند. پسربچه نیز در اوج ناراحتی او را با رضایتی توأم با غمِ دلتنگی رها می‌کند. حین رفتن بادکنک به آسمان، رعدوبرق می‌زند و بادکنک مسیر سختی را طی می‌کند؛ اما درنهایت به سایر دوستان بادکنکی‌اش می‌رسد. آن‌ها باهم رنگین‌کمان زیبایی را می‌سازند و پسرک نیز با دیدن رنگین‌کمان به‌کلی غمش را فراموش می‌کند و خوشحال می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Guido QuaroniBeatrice Cecchetto,/ باتریک کچوتو، گایدو کوارونی

نویسنده: Guido QuaroniBeatrice Cecchetto,/ باتریک کچوتو، گایدو کوارونی

نام تهیه کننده: Marco GiglioMarco Savini,/ مارکو ساوینی، مارکو گیگلو

نام بازیگران: نام شخصیت‌ها:

پسربچه: پسربچه‌ای که با بادکنکش بازی می‌کند؛ اما سرانجام از آن دل می‌کَند،

بادکنک: بادکنکی که با پسربچه بازی می‌کند؛ اما درنهایت به آسمان و سایر بادکنک‌ها می‌رسد و رنگین‌کمانی تشکیل می‌دهد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Big idea productions

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه