بافتنی

بررسی تخصصی انیمیشن knitcromancer

بافتنی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن کوتاه، بی‌کلام و خانوادگی ـ فانتزی، داستان ملاقات مادربزرگ با نوه‌ای است که بیش‌ازحد به تلفن همراه خود وابسته شده است؛ اما گربه‌های بافتنی مادربزرگ تصمیم می‌گیرند پسرک را متوجه عمل زشت خود بکنند. آن‌ها طی بهانه‌ای تلفن پسرک را از او می‌گیرند، او را با نخ کاموا می‌پیچند و نزد مادربزرگ که از دست او درحال گریستن است، می‌برند. پسرک که از وضعیت مادربزرگ ناراحت شده بود، از عمل خود پشیمان می‌شود و با آغوش باز به استقبالش می‌رود و از او دلجویی می‌کند.

سال 2018 ۳ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

این انیمیشن ترسناک نیست، تنها ممکن است صحنه‌ی مواجهه‌ی پسرک با گربه‌ها و حمله‌ی آن‌ها به پسرک همراه با موسیقی متن، کمی ترسناک جلوه کند. البته گفتنی است این صحنه‌ها در خواب پسرک اتفاق می‌افتد و تنها یک رؤیاست.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ممکن است ابروها و گوشواره‌های پسرک برای بعضی از پسران که به‌دنبال تیپ و ظاهرهای خاص می‌گردند، تأثیرگذار باشد.

جزئیات
پیام مثبت

در این انیمیشن، پایمال‌شدن حقوق خانواده (مادربزرگ) نسبت به افرادی که بیش‌ازحد درگیر تلفن همراه و سرگرمی‌های آن شده‌‌اند، (نوه) به‌خوبی نمایش داده می‌شود‌. اینکه چطور پسرک با رفتار و کردار خود و با توجه بیش‌ازحد به تلفن همراه، باعث ناراحتی مادربزرگ شد، می‌تواند پیام مثبتی برای چنین فرزندانی در خانواده‌ها باشد.

جزئیات
الگوی مثبت

مهمان‌نوازی و مهمان‌دوستی مادربزرگ، محبت او به نوه‌اش و ابراز احساسات او به پسرک که با پختن شیرینی یا نظافت خانه همراه بود. پشیمانی نوه و ابراز محبت او به مادربزرگ در انتهای انیمیشن می‌تواند الگوی مثبت این انیمیشن تلقی شود.

ازآنجایی‌که این انیمیشن موضوع به‌روزی دارد و می‌تواند مسئله‌ی بیشتر خانواده‌ها باشد، والدینی که با چنین فرزندانی مواجه هستند، می‌توانند با مثال‌آوردن از مادربزرگ و ناراحت‌شدن او از رفتارهای نوه‌اش، با فرزندان خود درباره‌ی احساسات خود و حقوق تک‌تک اعضای خانواده گفت‌وگو کنند.

از فرزندان خود بخواهید رفتار پسرک را قضاوت کنند و درباره‌ی قضاوت آن‌ها با یکدیگر گفت‌وگو کنید.

خلاصه: از فرزندان خود بخواهید رفتار و کردار پسرک را قضاوت کنند و درباره‌ی حقوق ازدست‌رفته‌ی مادربزرگ نیز صحبت کنند.

نشان سلامت اثر: این انیمیشن از موضوع به‌روزی برخوردار است و می‌تواند در بچه‌ها تأثیر مثبتی بگذارد. به‌علاوه خانواده در این اثر از جایگاه والا و درستی برخوردار است و خشونت، ترس و ناهجاری قابل توجهی نیز در این انیمیشن مشاهده نمی‌شود. بنابراین مشمول دریافت نشان سلامت است.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه