• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن بازگشت به اوت بک (Back to the Outback)

author-img

توسط : فرشته حجتی ارزیاب کدومو

10 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2017 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
 

شبکه‌ نتفلیکس بار دیگر انیمیشنی را ارائه کرده که در دنیای حیوانات است. این بار اما نه حیوانات اهلی و دوست‌داشتنی که حیوانات جنگلی  که در پس ظاهرشان قلبی بزرگ و مهربان دارند! قهرمان این انیمیشن یک مار ترسناک ولی دوست‌داشتنی است! ماری که دوست ندارد در نگاه انسان‌ها یک هیولای وحشتناک باشد! زندگی در کنار اعضای خانواده و دوستان، رویای همیشگی «مدی» است که با تلاش و جسارت به آن دست می‌یابد.

ژانر : ماجراجویی

سال 2021 95 دقیقه جزئیات کامل اثر
18 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 9 +
بر اساس 3 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین عزیز! بهتر است بدانید این انمیشن دارای صحنه‌های هیجان‌انگیز و کش و قوس بسیاری است که کودکان کوچک‌تر متوجه اتفاقات، حوادث و شوخی‌های آن نخواهند شد، در نتیجه ممکن است باعث ترسشان شود.

از جنبه‌هایی این انیمیشن منبع یادگیری خوبی است. اولین نکته‌ای که در آن به چشم می‌آید حمایت از حقوق حیوانات است و کودکان متوجه خواهند شد که با نگهداری از حیوانات به آن‌ها محبت نمی‌کنند بلکه آزارشان می‌دهند. آن‌ها دوست دارند در میان دیگر حیوانات و در طبیعت آزاد و بر حسب غریزه زندگی کنند و در باغ وحش اذیت می‌شوند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تماشای این انیمیشن فرصت خوبی است تا بار دیگر درباره‌ حمایت از حقوق حیوانات با فرزندانمان صحبت کنیم.

درباره‌ ارزش دوستی، تلاش و همکاری با آن‌ها صحبت کنیم و به شخصیت تلاشگر مدی اشاره کرده و درباره‌ او و کارهایش در داستان گفتگو کنیم.

ادامه متن

داستان اثر

مدی و دوستانش، که به ترسناک‌ترین حیوانات باغ وحش معروف‌اند، پس از حادثه‌ای که برای جکی رخ می‌دهد و او را پوزه‌بسته در قفس انداخته و از آنجا می‌برند، تصمیم می‌گیرند تا از آنجا فرار کنند و به اوت‌بک یا همان زادگاهشان و نزد خانواده‌های خود بروند. رویای رفتن به خانواده از آن شبی در ذهن مدی شکل گرفت که جکی مادرانه سعی کرد او را آرام کند. مدی که از وقتی به دنیا آمده بود در باغ وحش زندگی می‌کرد، وقتی برای اولین بار روی صحنه‌ی نمایش رفت و انسان‌ها او را یک هیولا خطاب کردند، افسرده و ناامید شد چرا که دوست نداشت آدم‌ها و به خصوص بچه‌ها را بترساند. آن شب جکی از سرزمین مادری گفت، جایی که کوه‌ها و تپه‌های بلند به رنگ قهوه‌ای سوخته دارد. جایی که همه در کنار هم شاد و خوشحال هستند و مفاهیمی مانند خانواده، دوست و پدر و مادر در آنجا معنا می‌یابد. اما اکنون جکی نیز رفته است و مدی مجدانه تصمیم می‌گیرد تا از باغ وحش بگریزد و در جایی زندگی کند که خانواده‌اش آنجا هستند. در این مسیر پرتی‌بوی (کوآلای دوست‌داشتنی باغ وحش) به صورت اتفاقی با آن‌ها همراه می‌شود. مسیر رفتن به اوت‌بک، طولانی و پرخطر است آن هم در حالی که شاز و شازی سایه به سایه دنبالشان هستند تا دستگیرشان کنند. بالاخره پس از خطرات فراوان و درگیری با انسان‌ها، موفق می‌شوند تا به سرزمین مادری برگردند. در پایان با نجات جان شازی از مرگ توسط مدی و دوستانش، شاز متوجه اشتباهات خود می‌شود و درمی‌یابد که آن‌ها حیوانات خوش قلبی هستند و روا نیست تا در قفس باشند و برای مردم نمایش بدهند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Harry Cripps, Clare Knight

نویسنده/ مترجم: Harry Cripps , Gregory Lessans

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : امیرمحمد احسانی منش

۱۴ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 9 +

عالیییییییییییییییییییییییییییییییی

بزرگسال

توسط : امیرمحمد احسانی منش

۱۴ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 9 +

عالیییییییییییییییییییییییییییییییی

بزرگسال

توسط : زینب ایزدی

۴ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 8 +

داستان جذابی داره

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد بازگشت به اوت بک

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!