• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن باربی و جادوی اسب بالدار ( Barbie And The Magic Of Pegasus)

author-img

توسط : غزل لالوند ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«ونلاک» در روز تولد «آنیکا» ظاهر شده و از او خواستگاری می‌کند. وقتی پرنسس مخالفت می‌کند، ونلاک تمام مردم را به سنگ تبدیل کرده و سه روز به او فرصت می‌دهد، وگرنه طلسم ابدی خواهد شد. آنیکا توسط اسب بالداری که درواقع خواهر طلسم‌شده‌ی اوست، به سرزمین ملکه‌ی ابرها می‌رود و برای شکستن طلسم، دنبال عصای جادویی است که از شجاعت و امید و عشق ساخته شده باشد. آن‌ها راهی جنگل ممنوعه می‌شوند و با شجاعت و عشق عصایی می‌سازند که با نیروی عشق کار می‌کند و آنیکا با عشق به مردم خود، ونلاک و پرنده‌اش را طلسم کرده و جادوی مردم را باطل می‌کند. این انیمیشن در سال ۲۰۰۵ میلادی در کشور آمریکا به نمایش درآمده است.

سال 2005 83 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

صحنه‌های ورود ونلاک بی‌رحم و رفتارش با مردم، بریتا و همسران قبلی‌اش حاوی خشونت فانتزی و ترس است. در صحنه‌ای شیبر و آنیکا اسیر غول می‌شوند که شاید برای کودک، کمی ترسناک جلوه کند. تعقیب‌وگریزهای ونلاک با بریتا و آنیکا نیز با هیجان و کمی دلهره همراه‌اند. لازم است والدین یادآور شوند که این گونه ماجراها همگی افسانه هستند و با آنان راجع‌به مهربانی و شجاعت آنیکا و درباره‌ی قدرت نیروی عشق دربرابر نفرت و بدجنسی گفت‌وگو کنند و درباره‌ی سرنوشت ونلاک و عاقبت زورگویی به دیگران صحبت نمایند.

خلاصه: انیمیشنی فانتزی با صحنه‌های کمی از هیجان و دلهره‌ی فانتزی که به نقش نیروی عشق و شجاعت دربرابر نیروهای اهریمنی و شیطانی می‌پردازد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بپرسید آیا اگر جای آنیکا بود خود را به‌خاطر دیگران به چنین خطراتی می‌انداخت؟ اگر قدرت و عصای جادویی ونلاک را داشت با آن چه می‌کرد؟  با آنان راجع‌به قدرت و نیروی عشق در برابر نفرت و بدی گفت‌وگو کنید.

خلاصه: اگر عصای جادویی داشتید چه کارهایی با آن می‌کردید؟

ادامه متن

داستان اثر

روز تولد آنیکا، جادوگری به نام ونلاک می‌آید و از خواستگاری می‌کند. پادشاه و ملکه برای مقابله با ونلاک می‌آیند، اما او با عصبانیت به آنان سرنوشت «دختر دیگرشان» را یادآوری می‌کند. هنگامی که آنیکا از پیشنهاد وی امتناع می‌ورزد، ونلاک همه‌ی افراد شهر را تبدیل به سنگ می‌کند.

آنیکا توسط یک اسب بالدار نجات می‌یابد و ونلاک به او هشدار می‌دهد که سه روز فرصت دارد با او ازدواج کند، درغیراین‌صورت طلسم دائمی خواهد شد. بریتا او را به سرزمین ابرها می‌برد. آنیکا درمی‌یابد که اسب بالدار خواهرش است که توسط ونلاک طلسم شده است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان:Greg Richardson

نویسنده: Elana Lesser / CliffRuby

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد باربی و جادوی اسب بالدار

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>