بادام زمینی ‌ها

بررسی تخصصی انیمیشن The peanuts

بادام زمینی ‌ها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «بادام‌زمینی‌ها» به سبک کمدی و طبق شخصیت‌های یک داستان مصور محبوب آمریکایی ساخته شده است. این انیمیشن داستان پسری به‌نام چارلی براون است که تلاش می‌کند تا توجه دختر تازه وارد مدرسه را جلب کند؛ اما هربار در نمایش دادن توانایی‌هایش شکست می‌خورد. درنهایت، آنچه توجه دختر را جلب می‌کند، مهربانی‌ها و صداقت چارلی براون است. کودکان می‌توانند اهمیت راستگویی و کمک به دیگران را یاد بگیرند و البته علاقه نداشتن به درس و مدرسه را هم به وضوح مشاهده می‌کنند.

سال 2015 88 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این انیمیشن، صحنه‌هایی کارتونی از ضربه خوردن دیده می‌شود؛ مانند برخورد محکم چارلی به درخت، برخورد گلوله برفی به صورت او، گیر کردن دست سگ در ماشین چاپ و افتادن چکش روی پرنده. صحنه‌هایی فانتزی و کمدی از خشونت دیده می‌شود که با آسیب‌دیدگی همراه نیست. مانند صحنه‌ای که سگ چارلی براون ماشین چاپ را به سر لوسی پرتاب می‌کند و شرودر سگ را داخل آب می‌اندازد. چارلی برای تمرین شعبده، شمشیرهایی را داخل یک جعبه که سگ در آن است، فرو می‌کند. از روی صحنۀ نمایش صدای زد و خورد می‌آید و بعد یکی از بچه ها با پای شکسته دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این انیمیشن با صحنه‌های کارتونی و بامزه همراه است و فقط لحظات هیجان‌انگیز کمی از به‌خطر افتادن نمایش داده می‌شود که بیشتر جنبۀ طنز دارد. در یک صحنه، هواپیماها به سمت سگ‌ها حمله می‌کنند و جان سگ‌ها به خطر می‌افتد. چهرۀ خشمگین سگ همراه با صدای رعد و برق نشان داده می‌شود. خراب‌کاری‌های چارلی براون و تحقیر شدن او توسط دوستانش، می‌تواند ناراحت کننده باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دانش‌آموزان مدرسه، چارلی را کله پوک صدا می‌زنند و لوسی او را تحقیر می‌کند. زمانی که خواهر چارلی نمایش اجرا می‌کند، همه او را مسخره می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

چارلی براون که بی‌عرضه شناخته می‌شود، سعی می‌کند شایستگی‌هایش را ثابت کند و چیزی که باعث موفقیت او می‌شود، مهربانی و صداقتش است. زمانی که همه خواهر او را روی صحنۀ نمایش مسخره می‌کنند، او از نمایش خودش می‌گذرد و به خواهرش کمک می‌کند. زمانی که همه فکر می‌کنند چارلی براون بالاترین نمرۀ کلاس را گرفته، او جلوی همه اعتراف می‌کند که در نمرۀ او اشتباهی اتفاق افتاده. دوست نداشتن درس و مدرسه در این انیمیشن به وضوح دیده می‌شود. بچه‌ها از خبر تعطیلی مدرسه خوشحال می شوند و خواهر چارلی براون کتاب‌هایش را داخل سطل می‌اندازد. بچه‌ها از اینکه چارلی براون آخرهفته را به کتاب خواندن می‌پردازد ناراحت می‌شوند و به تکالیفی که معلم برایشان تعیین می‌کند غر می‌زنند. خواهر چارلی با شروع تعطیلات تابستان از این‌که دیگر نباید بخواند یا بنویسد خوشحال می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

چارلی براون با وجود برخی خراب‌کاری‌ها، قلب مهرانی دارد و به دیگران کمک می‌کند. (در بادبادک‌بازی، گرفتن ظرف سنگین شربت و...). او پسر تلاشگری است و زمانی که قصد دارد با دختر تازه وارد کلاس دوست شود، تلاش زیادی می‌کند تا توانایی‌هایش را ثابت کند. او یک کتاب قطور را در زمان کم می‌خواند و زمان زیادی را برای تمرین رقص یا شعبده می‌گذارد. او برای پیدا کردن راه دوست شدن با دانش آموز جدید و حتی انتخاب کتاب، از دوستانش مشورت می‌گیرد. چارلی براون پسر صادقی هست و جلوی همه اعتراف می‌کند که نمرۀ او اشتباهی است. سگ چارلی براون دوست خوبی برای اوست که موقع ناراحتی‌هایش آرامش می‌کند، به او در یادگیری رقص و شعبده کمک می‌کند و تلاش می‌کند او را به هدفش برساند. سگ در داستانی که دربارۀ خودش می‌نویسد سعی دارد فیفی را نجات دهد. او برای نجات فیفی بسیار تلاش می‌کند و تسلیم نمی‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

چارلی براون برای انجام یک تحقیق به کتابخانه می‌رود و به‌دنبال کتاب تولستوی می‌گردد. همه در کتابخانه از او می‌خواهند که ساکت باشد.

چرا دختر تازه وارد چارلی را برای کار گروهی انتخاب کرد؟

اگر جای چارلی بودی حاضر می‌شدی دربارۀ اشتباه شدن نمره‌ات حقیقت را بگویی؟

اگر یکی از دوستان تو در کارهایش اشتباه کند او را مسخره می‌کنی؟ تحقیر کردن دیگران چه تأثیر منفی برآن‌ها دارد؟

اگر در کارهایت اشتباه کردی و دوستانت تو را مسخره کردند چه کار می‌کنی؟

خلاصه: چه ویژگی‌هایی در چارلی براون باعث شد دختر تازه وارد او را دوست داشته باشد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه