باب اسفنجی بیرون از آب

بررسی تخصصی انیمیشن Sponge Bob Out Of The Water

باب اسفنجی بیرون از آب

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

انیمیشن «باب‌اسفنجی بیرون از آب» داستان ماجراجویی باب‌اسفنجی و دوستانش برای پیداکردن دستور پخت همبرگر است. او برای پیداکردن دستور مجبور به بیرون‌رفتن از آب و ورود به دنیای انسان‌ها می‌شود. این انیمیشن محصول کشور آمریکاست و به اهمیت کار گروهی و همکاری برای رسیدن به موفقیت پرداخته است.

سال 2015 85 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

باب‌اسفنجی و دوستانش برای پس‌گرفتن دستور پخت با دزد دریایی که آن را برداشته‌ است، درگیر می‌شوند. باب‌اسفنجی با تغییر پایان داستان، خود و دوستانش را به ابرقهرمان‌هایی با سلاح‌های فانتزی مثل بستنی، موسیقی دلخراش و حباب تبدیل می‌کند تا بتوانند با دزد دریایی مبارزه کنند.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت کارگروهی برای رسیدن به هدف پیام مثبت انیمیشن است. زمانی که دستور پخت همبرگر ناپدید می‌شود، باب اسفنجی پلانگتون را تشویق می‌کند تا یک گروه تشکیل بدهند و با همکاری هم دستور پخت را پیدا کنند. پلانگتون وقتی متوجه مزایا‌ی کار گروهی می‌شود، از اینکه فردی خودخواه بود پشیمان می‌شود و با او همکاری می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

باب‌اسفنجی شخصیت مهربان و باهوشی است که سعی می‌کند با متحدکردن خرچنگ، پاتریک، اختاپوس و ... یک گروه تشکیل بدهد و با همکاری و کار گروهی موفق به پیداکردن دستور پخت همبرگر بشوند. پلانگتون شخصیتی خودخواه و منفی است؛ زیرا نقشه‌های بسیاری می‌کشد تا دستور پخت را بدزدد و تنهاتولیدکننده‌ی آن باشد؛ اما به مرور و با راهنمایی‌های باب‌اسنفجی از کارش پشیمان می‌شود و به او در پیداکردن دستور پخت کمک می‌کند.

ادامه متن

از فرزندتان بخواهید از داستان نتیجه‌گیری کند.

اگر جای باب‌اسفنجی بودی، از پلانگتون دفاع می‌کردی یا با خرچنگ و مردم شهر همراه می‌شدی؟

آیا باب‌اسفنجی بدون تشکیل گروه می‌توانست موفق به پیداکردن دستور پخت بشود؟

چرا باب‌اسفنجی تلاش کرد برای پیداکردن دستور پخت یک گروه تشکیل دهد؟ نظر فرزندتان را درباره‌ی گروه‌ دوستی‌اش و نقش او در آن گروه را بپرسید.

چرا پلانگتون تنها بود و هیچ دوستی نداشت؟

خلاصه: دلیل موفقیت باب‌اسفنجی و دوستانش چه بود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه