بائو

بررسی تخصصی انیمیشن Bao

بائو

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«بائو» انیمیشنی کوتاه و فانتزی است که داستان یک مادر چینی را روایت می‌کند. این مادر از دوری پسرش رنج می‌برد و زمانی‌که در خانه تنهاست، غذایش را مانند فرزندش می‌بیند. او داستان بزرگ‌شدن و جدایی پسرش را در این غذا تصور می‌کند. در پایان پسر او که بدون توجه به احساسات مادرش خانه را ترک کرده بود، به خانه بازمی‌گردد و سعی می‌کند اشتباهش را جبران کند. این انیمیشن خانوادگی برنده‌ی جایزه‌ی اسکار بهترین انیمیشن کوتاه در سال ۲۰۱۹ است.

سال 2018 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بی‌توجهی عاطفی فرزند خانواده نسبت به مادرش در این انیمیشن نمایش داده می‌شود. این پسر در را به روی مادرش می‌بندد و در مسیر مستقل‌شدن مادرش را نادیده می‌گیرد. او با رفتارهایش دل مادرش را می‌شکند و او را ترک می‌کند؛ اما در نهایت پشیمان می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فرزند خانواده زمانی‌که تصمیم می‌گیرد دوستان جدیدی پیدا کند و مستقل شود، مادرش را سد راه خود می‌بیند، ازاین‌رو بدون توجه به احساسات مادر، خانه را ترک می‌کند. او در صحنه‌های مختلف با مادرش بدرفتار است و در صحنه‌هایی به او بی‌توجهی می‌کند یا در را به روی او می‌بندد. در پایان داستان، پسر از رفتارش پشیمان می‌شود و برای جبران آن تلاش می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت خانواده و توجه‌کردن به احساسات اعضای خانواده در تصمیم‌گیری‌ها، مهم‌ترین پیام این انیمیشن است. طی این داستان، زحمت‌های یک مادر برای فرزندش نمایش داده می‌شود، سپس نشان داده می‌شود که چگونه فرزند خانواده بزرگ‌تر شده، نسبت به مادرش بی‌توجه می‌شود و دل او را می‌شکند. مادر خانواده از دوری پسرش رنج می‌برد؛ اما سرانجام پسر خانواده از رفتاری که داشته است پشیمان می‌شود و سعی می‌کند گذشته را جبران کند.

ادامه متن

چرا مادر، غذایش را به شکل فرزندش دید؟ (درباره‌ی منظور داستان و علت خیال‌پردازی‌های مادر سؤال کنید تا موضوع برای کودکان شفاف شود)

نظرت درباره‌ی رفتار پسر چیست؟ به‌نظرت چه رفتار بهتری را می‌توانست جایگزین رفتارش کند؟

اگر روزی باعث ناراحتی خانواده شوی، چگونه آن را جبران می‌کنی؟

درباره‌ی تجربه‌های شخصی فرزندان و احساساتشان در موقعیت‌های مشابه انیمیشن نیز می‌توانید سؤال کنید.

خلاصه: درباره‌ی تجربه‌های شخصی فرزندان و احساساتشان در موقعیت‌های مشابه انیمیشن سؤال کنید.

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09389****58

۲۳ مهر ۱۳۹۹

مناسب سن 12+ گزارش نظر
انیمیشن می تونه برای فرزندان مناسب باشه

موضوع استقلال بچه ها از والدین می تونه برای بچه ها جذاب و آموزنده باشه... به نظرم این انیمیشن می تون توی سبد مصرفی خانواده ها قرار بگیره و با کمک این سایت بتونن با فرزند خودشون درباره این موضوع صحبت بکنن

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه