• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن اژدهای پدرم (My Fathers Dragon)

author-img

توسط : مریم رضایی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

857 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
انیمیشن زیبا و پرمعنای «اژدهای پدر من» در سال ۲۰۲۲ توسط کشور ایرلند و بر اساس داستانی با همین عنوان نوشته روت استیلز جانت، ساخته شد. این انیمیشن که پیامی از خودباوری، مسئولیت‌پذیری و استفاده از هوش را دارد، داستان زندگی یک پسر بچه است که در راه کمک‌کردن به یک اژدهای خیالی، خود و توانایی‌هایش را کشف می‌کنند و موفق می‌شود تا زندگیش را دگرگون کند. پیام و الگوی مثبت این فیلم و پایین بودن مولفه‌های ترس و خشونت، سبب شده تا تماشای این فیلم برای افراد بالای ۷ سال مناسب باشد و لحظات شاد و آموزنده‌ای را برای خانواده به‌وجود بیاورد.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 99 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 7 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 6 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه لازم است والدین بدانند: انیمیشن «اژدهای پدر من»، از زبان پسربچه‌ای در وصف سرگذشت پدرش روایت می‌شود. موضوع و پایان خوش و بی‌دردسر داستان، باعث می‌شود تا در انتهای انیمیشن، حس خوبی به فرزندتان منتقل شود و تاثیرات مثبتی بر ضمیر ناخودآگاه او بگذارد. پیام‌ها و الگوی مثبت انیمیشن همگی مفید و کاربردی هستند و در موفقیت و انتخاب مسیر درست زندگی نیز به او کمک می‌کنند، اما نباید فراموش کنید که مفاهیم منتقل شده از یک اثر مثل فداکاری، مهربانی، خودباوری و امیدواری، با تکرار و تشویق والدین، نهادینه و بر جان و روح فرزندتان ماندگار می‌شوند. دلیل موفقیت المر در این انیمیشن، پرسشگری و کنار زدن چهارچوب‌های فکری مرسوم است و بهتر است شما نیز ذهن فرزندتان را با چالش‌های ذهنی مختلف به نوعی درگیر و او را برای روبه‌رویی با چالش‌های واقعی زندگی، آماده کنید. پایین بودن شدت خشونت و ترس و بالابودن شدت پیام و الگوی مثبت، باعث شده تا این انیمیشن در رده انیمیشن‌های کودکانه و +7 سال قرار بگیرد.

خلاصه: با استفاده از تشویق و تکرار، مفاهیم مثبت انیمیشن مثل مهربانی، خودباوری، امیدواری و... را در ذهن فرزندتان ماندگار کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره واقعی یا خیالی بودن اصل داستان با یکدیگر صحبت کنید. از او بپرسید که اگر جای المر بود، حاضر بود برای کمک به خانواده‌اش به جزیره وحشی برود و جانش را به خطر بیاندازد؟ اگر او به جای المر بود، به بوریس کمک می‌کرد یا سعی می‌کرد از راه دیگری مشکلش را حل کند؟ از او بخواهید تا بگوید که چرا المر با وجود تمام سختی‌هایی که کشیده بود از اژدها کمک نخواست و خودش به تنهایی به سراغ مشکلاتش رفت؟

خلاصه: چه راه‌های دیگری برای حل مشکل المر وجود داشت و چرا المر حاضر به کمک به بوریس شد؟

داستان اثر

المر که به همراه مادرش، دلا، مغازه‌ای را اداره می‌کنند، مجبور به بستن مغازه و رفتن به شهری جدید برای ادامه زندگی هستند. المر که پسری مسئولیت پذیر است نمی‌تواند بیکار بنشیند و به دنبال کار می‌رود. او نمی‌تواند در شهر جدید کاری پیدا کند و توسط بچه‌های زورگو نیز مورد آزار قرار می‌گیرد، پس ناامید و سرخورده به ساحل می‌رود تا بیشتر فکر کند. در آن‌جا، گربه سخنگویی به او می‌گوید که اگر به جزیره وحشی برود و اژدهای زندانی را آن‌جا رها کند، مشکلش حل خواهد شد. المر سوار بر دلفین سخن‌گو، از جزیره نارنگی عبور می‌کند و به جزیره وحشی می‌رسد. او متوجه می‌شود که سیوا، میمونی که رئیس جزیره است، اژدها را اسیر کرده تا جزیره را از غرق شدگی، نجات دهد. او بوریس، اژدها، را آزاد می‌کند، اما متوجه می‌شود که او نابالغ است و مثل بقیه اژدهایان، کار خاصی بلد نیست تا بتواند به او کمک کند. المر به اژدها کمک می‌کند تا مسیر بالغ‌شدنش را سریع‌تر طی کند تا باهم به شهر برگردند و او بتواند برای المر، درآمدزایی کند. المر با کمک به بالغ‌شدن اژدها و نجات جزیره وحشی، درمی‌یابد که خود، توانایی انجام هرکاری را دارد و نیازی به اژدها ندارد، پس خودش به تنهایی به شهر برمی‌گردد و به کمک دوستانش، کاری راه می‌اندازند تا به‌وسیله آن بتوانند کسب درآمد کنند و به زودی مغازه جدیدشان را باز کنند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف:Twomey Nora

نویسنده/ مترجم: LeFauve- Ruth Stiles  Meg

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : علی رمضانی

۲۸ آذر ۱۴۰۱

مناسب سن 6 +

فقط می تونم بگم عالی پیام های مثبت و... و پر از نکات خوب و عالی حتما ببینید

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد اژدهای پدرم

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!