• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن اژدهایان بازیگوش (Pixy Dragons)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

5795 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 6 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

در شهر اژدهایان، مسابقه‌ای برگزار می‌شود. دراکو و دوستش گراسی می‌خواهند به هرقیمتی برنده‌ی این مسابقه شوند. همین مسئله موجب می‌شود جان دیگر اژدهایان را ناخواسته به خطر بیندازند. این انیمیشن فاقد خشونت و ترس است. مهم‌ترین پیام مثبت آن توجه به نصیحت‌های بزرگ‌ترها و اهمیت مشورت با افراد عاقل است.

ژانر : درام ماجراجویی

سال 2023 72 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن یک اثر لطیف و کودکانه است که خشونت، ترس و ناهنجاری ندارد. اژدهایانی که در این محصول نمایش داده می‌شوند، رنگارنگ و مهربان هستند. آتشی که از دهانشان بیرون می‌آید ترسناک نیست و به راحتی می‌توانید آن را در اختیار فرزند خود بگذارید.

شخصیت‌های این انیمیشن زیاد هستند. هنگام تماشای آن مطمئن شوید فرزند شما از تعدد شخصیت‌ها گیج نشده است و داستان را به خوبی متوجه شده است.

به کودک خود اهمیت مشورت گرفتن و گوش کردن به حرف بزرگ‌ترها را یادآوری کنید. به او بگویید بی‌پروایی و بی‌توجهی به نصیحت‌های بزرگ‌ترها ممکن است عاقبت ما را مانند عاقبت دراکو و گراسی کند.

خلاصه: این اثر فاقد ناهنجاری، خشونت و ترس است. به تعدد شخصیت‌های داستان توجه کنید. پیام‌های مثبت را با فرزند خود مرور کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

هدف دراکو و گراسی از شرکت در مسابقه چه بود؟

دراکو و گراسی چه اشتباهی کردند که باعث به خطر افتادن جان دیگران شد؟

تفاوت دراکو و گراسی با مایلو و میکا چه بود؟

کسی که به مشورت انسان‌های عاقل گوش نکند، چه عاقبتی در انتظار اوست؟

هدف مایلو و میکا از جنگیدن با لسرتا چه بود؟

خلاصه: در این انیمیشن دو گروه شخصیت هستند که تفاوت‌های رفتاری با یکدیگر دارند. مایلو میکا با دراکو و گراسی. تصمیمات و رفتارهای آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

داستان اثر

در شهر اژدهایان، قرار است مسابقه‌ای برگزار شود که در آن هر اژدهایی که بتواند آتش بیشتری از دهانش بیرون بدهد، به عنوان بزرگ‌ترین اژدها شناخته می‌شود. دو دوست به نام‌های دراکو و گراسی می‌خواهند در این مسابقه شرکت کنند و از آنجا که هنوز خیلی کوچک بودند و نفس آتشین نداشتند، تصمیم می‌گیرند یک مربی پیدا کنند. آن‌ها لسرتا را انتخاب می‌کنند که یک اژدهای شرور و بدذات است و سال‌هاست که در تبعید به سر می‌برد. وقتی پیش لسرتا می‌روند، او در ازای شرطی درخواست آن‌ها را قبول می‌کند. لسرتا از دراکو و گراسی می‌خواهد طلسمش را بشکنند و او را به شهر اژدهایان بازگردانند. دراکو و گراسی می‌پذیرند. زمانی که لسرتا باز می‌گردد جان همه‌ی اژدهایان را به خطر می‌اندازد. در همین هنگام، مایلو و میکا که دو اژدهای عاقل و دانا بودند، تصمیم می‌گیرند جلوی لسرتا بایستند. آن‌ها پیش یک اژدهای پیر به نام نالا می‌روند و از او می‌خواهند راز و رمز دهان آتشین را به آن‌ها بگویند. مایلو و میکا با کمک دیگر اژدهایان بالاخره می‌توانند به لسرتا غلبه و او را دوباره به قلعه‌ای دور تبعید کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: جیمز اسنایدر / James Snider

نویسنده: لیزلی هیل / Leslie Hill

تهیه کننده: والی اتکینز / Wally Atkins

نام بازیگران: تاد کویلز / ماریا پترانو / چن تیسونگ Todd Quills / Maria Petrano / Chen Tsung

نام شخصیت ها:

دراکو و گراسی: دو اژدهای کوچک هستند که دلشان می‌خواهد بزرگ‌ترین معروف‌ترین اژدهایان جوان شوند. آن‌ها برای اینکه بتوانند نفس آتشین را یاد بگیرند، تصمیم می‌گیرند به شرورترین اژدهای شهر رو بیاورند.

لسرتا: او یک اژدهای شرور و بی‌رحم است که سال‌ها پیش از شهر اژدهایان تبعید شده است.

مایلو و میکا: آن‌ها دو دوست عاقل و با درایت هستند. زمانی که متوجه می‌شوند دراکو و گراسی باعث شده‌اند مردم شهر به دردسر بیفتند، تصمیم می‌گیرند با لسرتا مبارزه کنند.

کشور سازنده: ایالات متحده آمریکا

کمپانی سازنده: WOWNow Entertainment

 

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد اژدهایان بازیگوش

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!