اِستاربیم

بررسی تخصصی انیمیشن STARBEAM

اِستاربیم

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

زوئی یک دختربچه با ویژگی‌های ابرقهرمانی است. او به همراه پدربزرگ، مادر و دوستش هنری در مقابل مشکلاتی که برای مردم جزیره به‌وجود می‌آید، می‌ایستد و آن‌ها را برطرف می‌کند. کار گروهی، مسئولیت‌پذیری و همکاری در مواقع بروز مشکل از پیام‌های مثبت این سریال است.

سال 2020 فصل اول، هشت‌قسمت 13 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این سریال مشاهده نمی‌شود. برخورد با شخصیت‌های منفی به دور از خشونت‌های فیزیکی، کاملاً فانتزی و مناسب سنین پایین است.

جزئیات
ترس

ترس در این سریال به موارد فانتزی و کودکانه خلاصه می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری اجتماعی در این سریال وجود ندارد، تنها در قسمت پنجم زوئی برای رقص باله تمرین می‌کند تا در مدرسه به اجرای آن بپردازد.

جزئیات
پیام مثبت

کمک به هم‌نوع، دوست‌داشتن یکدیگر، همکاری و کار گروهی از جمله پیام‌های مثبت برجستۀ این سریال است. در این سریال به تقویت اعتماد‌به‌نفس و توجه به تفکر در شرایط سخت اشاره شده است. هم‌چنین شخصیت‌های اصلی بر احترام به بزرگ‌تر و مشورت با آن‌ها تأکید دارند.

جزئیات
الگوی مثبت

زوئی و دوستانش در برابر مشکلات با یکدیگر متحدند، آن‌ها با هم‌فکری و مشورت با مشکلات مقابله می‌کنند. زوئی سعی می‌کند در تمام اتفاقات علاوه بر مشورت از پدربزرگ و مادرش، با تکیه بر اعتماد‌به‌نفس و استفاده از هوش و استعداد خودش کارها را به نتیجه برساند. او دختربچه‌ای مهربان است که حتی به کاپیتان فیش که گاهی برای جزیره مشکلاتی را به‌وجود‌آورده است، کمک می‌کند و جانش را نجات می‌دهد. او سعی می‌کند هویت خود را از مردم پنهان کند؛ ولی در تمام شرایط به مردم و کسانی که دچار مشکل شده‌اند، کمک می‌کند.

ادامه متن

چرا زوئی به دیگران کمک می‌کند؟ حس نوع‌دوستی و کمک به دیگران را با این سؤال در ذهن فرزندتان پررنگ کنید.

چرا زوئی سعی می‌کند تا در انجام مسئولیت‌هایش با دقت عمل کند؟ با این سؤال حس مسئولیت‌پذیری را در کودک خود فعال کنید.

چرا زوئی با کاپتیان فیش مبارزه و مخالفت می‌کرد؟ توضیح دلایل کارهای بد شخصیت‌های منفی را از کودک خود بخواهید تا با منفی‌بودن آن کارها آشنا شوند.

چرا مارلای بیچاره قصد داشت بچه‌های کلاس را اذیت کند؟ دلایل حسادت و روشی را که زوئی برای مقابله با مارلا به‌کار بست، برای کودک خود توضیح دهید.

زوئی در برابر مشکلات و دردسرها چه کارهایی می‌کند؟ راه‌های برخورد با مشکل را برای کودک خود یادآوردی کنید.

خلاصه: چرا زوئی به همه کمک می‌کند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه