• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

اِستاربیم

اِستاربیم

بررسی تخصصی انیمیشن STARBEAM

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

11 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

زوئی یک دختربچه با ویژگی‌های ابرقهرمانی است. او به همراه پدربزرگ، مادر و دوستش هنری در مقابل مشکلاتی که برای مردم جزیره به‌وجود می‌آید، می‌ایستد و آن‌ها را برطرف می‌کند. کار گروهی، مسئولیت‌پذیری و همکاری در مواقع بروز مشکل از پیام‌های مثبت این سریال است.

سال 2020 فصل اول، هشت‌قسمت 13 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

خشونت در این سریال مشاهده نمی‌شود. برخورد با شخصیت‌های منفی به دور از خشونت‌های فیزیکی، کاملاً فانتزی و مناسب سنین پایین است.

جزئیات
ترس

ترس در این سریال به موارد فانتزی و کودکانه خلاصه می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری اجتماعی در این سریال وجود ندارد، تنها در قسمت پنجم زوئی برای رقص باله تمرین می‌کند تا در مدرسه به اجرای آن بپردازد.

جزئیات
پیام مثبت

کمک به هم‌نوع، دوست‌داشتن یکدیگر، همکاری و کار گروهی از جمله پیام‌های مثبت برجستۀ این سریال است. در این سریال به تقویت اعتماد‌به‌نفس و توجه به تفکر در شرایط سخت اشاره شده است. هم‌چنین شخصیت‌های اصلی بر احترام به بزرگ‌تر و مشورت با آن‌ها تأکید دارند.

جزئیات
الگوی مثبت

زوئی و دوستانش در برابر مشکلات با یکدیگر متحدند، آن‌ها با هم‌فکری و مشورت با مشکلات مقابله می‌کنند. زوئی سعی می‌کند در تمام اتفاقات علاوه بر مشورت از پدربزرگ و مادرش، با تکیه بر اعتماد‌به‌نفس و استفاده از هوش و استعداد خودش کارها را به نتیجه برساند. او دختربچه‌ای مهربان است که حتی به کاپیتان فیش که گاهی برای جزیره مشکلاتی را به‌وجود‌آورده است، کمک می‌کند و جانش را نجات می‌دهد. او سعی می‌کند هویت خود را از مردم پنهان کند؛ ولی در تمام شرایط به مردم و کسانی که دچار مشکل شده‌اند، کمک می‌کند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند که این سریال در فضای ابرقهرمانی است و باید دربارۀ کارهای خارق‌العاده‌ای که استاربیم و دوستانش انجام می‌دهند، به کودکان خود توضیح دهند. روایت داستان کاملاً کودکانه و به دور از هرگونه پیچیدگی است. نکات مثبت رفتاری شخصیت مانند همکاری و کارگروهی برای حل مشکلات، احترام به بزرگ‌تر، نوع‌دوستی و کمک به هم‌نوع به وضوح قابل مشاهده است و والدین می‌توانند برای القای این مفاهیم به فرزندانشان از تماشای این سریال استفاده کنند. ممکن است کودکان بخواهند با تقلید از شخصیت‌های سریال به انجام کارهایی روی آورند که در سریال دیده‌اند، بهتر است در مورد غیرواقعی‌بودن آن کارها با کودک خود گفت‌وگو کنید. سطح خشونت و ترس در این سریال بسیار پایین و مناسب سنین بالای چهار‌سال است. زوئی در قسمت پنجم سریال برای نمایش رقص در مدرسه تمرین می‌کند. خانواده‌هایی که چنین رفتاری را الگوی مناسب رسانه‌ای برای فرزند خود نمی‌دانند بهتر است از قبل با محتوای این قسمت آگاه شوند.

خلاصه: فضای غیرواقعی و ابرقهرمانی شخصیت‌ها و گفت‌وگو در مورد آن‌ها.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا زوئی به دیگران کمک می‌کند؟ حس نوع‌دوستی و کمک به دیگران را با این سؤال در ذهن فرزندتان پررنگ کنید.

چرا زوئی سعی می‌کند تا در انجام مسئولیت‌هایش با دقت عمل کند؟ با این سؤال حس مسئولیت‌پذیری را در کودک خود فعال کنید.

چرا زوئی با کاپتیان فیش مبارزه و مخالفت می‌کرد؟ توضیح دلایل کارهای بد شخصیت‌های منفی را از کودک خود بخواهید تا با منفی‌بودن آن کارها آشنا شوند.

چرا مارلای بیچاره قصد داشت بچه‌های کلاس را اذیت کند؟ دلایل حسادت و روشی را که زوئی برای مقابله با مارلا به‌کار بست، برای کودک خود توضیح دهید.

زوئی در برابر مشکلات و دردسرها چه کارهایی می‌کند؟ راه‌های برخورد با مشکل را برای کودک خود یادآوردی کنید.

خلاصه: چرا زوئی به همه کمک می‌کند؟

داستان انیمیشن

 زوئی یا همان استاربیم دختربچه‌ای است که با قدرتی ابرقهرمانی سعی دارد علاوه بر کمک به مردم، با افراد شرور مبارزه کند. زوئی در کنار مادر و پدربزرگش زندگی می‌کند. مادر زوئی نیز مانند او قدرت‌های ویژه‌ای دارد. پدربزرگ زوئی نیز یک مرکز کنترل را اداره می‌کند. هنری، یا همان بوست پسربچه‌ای است که دوست زوئی است. او با ویژگی و قدرت خاصی که دارد به زوئی کمک می‌کند. آن‌ها در یک مدرسه درس می‌خوانند. مردم شهر نمی‌دانند آن‌ها همان استاربیم و بوست هستند که در مواقع خطرناک به کمکشان می‌آیند. افرادی نیز هستند که برای مردم جزیره، ایجادِ مزاحمت و دردسر می‌کنند که زوئی به کمک بوست و پدربزرگش در مقابل آن‌ها می‌ایستد. کاپیتان فیش یکی از این افراد است که گاهی با دزدیدن وسایل براق اهالی جزیره ایجادِ مزاحمت می‌کند، مارلای بیچاره نیز با ایجاد الکتریسیته ساکن برای دانش‌آموزان مدرسه دردسر درست می‌کند. زوئی به کمک کسانی که دچار مشکل می‌شوند نیز می‌رود. زوئی با کمک دوست و پدربزرگش و پرنده‌اش از پس تمام کارها بر‌می‌آید. او سعی می‌کند با تمرکز و تفکر برای مشکلات پیش‌آمده راه‌حلی پیدا کند و در تمام قسمت‌ها نیز موفق می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Johnny Darrell / جانی دارل

نویسنده / مترجم: Loris Kramer Lunsford / لوریس کرامر لونسفورد

نام تهیه‌کننده: Loris Kramer Lunsford, Jason Netter / لوریس کرامر لنسفورد، جیسون نیتر

نام بازیگران: Nahanni Mitchell, Dean Petriw, Terry Klassen, Sam Vincent, Diana Kaarina / ناهانی میتچل، دن پتریو، تری کلاسن، سام وینسنت، دیانا کارینا

نام شخصیت‌ها:

زوئی، یا استاربیم: دختربچه‌ای با استعداد ابرقهرمانی که در بین مردم به دختر ستاره‌ای معروف است، او در کنار مادر و پدربزرگش زندگی می‌کند،

هنری، یا بوست: پسربچه‌ای با قدرت ابرقهرمانی که به همراهی زوئی مشکلات به‌وجود‌آمده را برطرف می‌کنند،

گرامپ: پدربزرگ زوئی و مسئول مرکز کنترل امنیت جزیره است،

مادر زوئی: او نیز دارای قدرتی ابرقهرمانی است که به دخترش برای ابرقهرمان‌شدن کمک می‌کند،

کاپتان فیش: یک ناخدای کشتی فضایی است که برای جزیره مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد،

مارلای بیچاره: یک دختر با قدرت الکتریسیتۀ ساکن است که برای جزیره مشکلاتی را به‌وجود می‌آورد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Kickstart Productions / شرکت کیکستارت

ادامه متن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد