• امروز : ۶ اسفند ۱۳۹۹

انیمیشن حیوانات (فصل اول، قسمت اول)

بررسی تخصصی انیمیشن Animanimals

انیمیشن حیوانات (فصل اول، قسمت اول)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«انیمیشن حیوانات» یک انیمیشن سریالی است که طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ پخش شده است و در هرقسمت، داستانی ساده و کودکانه از یک نوع حیوان، به‌صورت صامت روایت می‌شود. داستان هرقسمت، پیامی ساده را طی سه دقیقه به کودکان منتقل می‌کند. قسمت اول این مجموعه داستان ماهی کوچکی ا‌ست که در تاریکی تخیلاتی شده است و می‌ترسد؛ اما پس از روشن‌کردن لامپ متوجه می‌شود تصوراتش درست نیست و چیزی برای ترسیدن وجود ندارد، سپس با خیال راحت به خواب می‌رود.

سال 2013 3 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

ماهی‌کوچولو با خاموش‌کردن چراغ قبل از خواب دچار تخیلات ترسناکی می‌شود و هربار یک ماهی را در تاریکی به شکل موجود ترسناکی می‌بیند؛ اما با روشن‌کردن لامپ خیلی زود متوجه می‌شود که هیچ‌چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن به کودکان نشان می‌دهد که خیلی از ترس‌های ما به‌خاطر تخیلات است و هیچ‌چیزی برای ترسیدن در تاریکی وجود ندارد، همان‌طور که ماهی‌کوچولو هربار متوجه می‌شد که آنچه از او ترسیده یک ماهی ساده بوده و او فقط در تاریکی اشتباه می‌دیده است.

آنچه لازم است والدین بدانند

«انیمیش حیوانات» در هرقسمت ماجرای ساده‌ای میان حیوانات را روایت می‌کند و پیامی برای مخاطبان کودک به همراه دارد. والدین عزیز می‌توانند هنگام تماشای انیمیشن کودکان خود را همراهی و در درک پیام‌های داستان به آن‌ها کمک کنند. اگر اتفاقاتی که در هرقسمت برای حیوانات می‌افتد، برای کودک شما آشناست، سعی کنید به کودکان کمک کنید تا از پیامی که از انیمیشن دریافت کرده است، در دنیای واقعی استفاده کند؛ به‌عنوان مثال در قسمت اول، ماجرای ترس ماهی‌کوچولو از تاریکی است که درنهایت متوجه می‌شود هیچ‌چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. اگر کودکان شما نیز پیش از خواب دچار ترس می‌شوند، با اشاره به ماجرای ماهی‌کوچولو می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.

خلاصه: این انیمیشن داستان‌های ساده‌ای را روایت می‌کند و پیامی کودکانه را به همراه دارد که والدین می‌توانند کودکان خود را در فهم پیام‌ها و استفاده از آن‌ها در دنیای واقعی راهنمایی کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با پرسش‌های ساده به کودکان کمک کنید پیام انیمیشن را درک کنند و اگر تجربه‌ی شخصی پیرامون این موضوع دارند، از پیام داستان در زندگی واقعی استفاده کنند.

ترس‌های ماهی‌کوچولو قبل از خواب برای چه بود؟

آیا چیزهایی که باعث ترسش می‌شدند، واقعاً وجود داشتند؟

تو هم قبل خواب تصورات ترسناک به ذهنت رسیده است؟ به نظرت مثل ماهی‌کوچولو فقط خیال می‌کنی یا واقعاً وجود دارند؟

خلاصه: با پرسش‌های ساده به کودکان کمک کنید پیام انیمیشن را درک کنند و اگر تجربه‌ی شخصی پیرامون این موضوع دارند، از پیام داستان در زندگی واقعی استفاده کنند.

داستان انیمیشن

در هر قسمت از انیمیشن سریالی «انیمیشن حیوانات» یک نوع حیوان ماجرای خاصی را پشت سر می‌گذارد که یک درس برای کودکان به همراه دارد. در قسمت اول این مجموعه، «ماهی‌کوچولو» قصد دارد بخوابد؛ اما هربار که چراغ را خاموش می‌کند دچار تخیلات ترسناک می‌شود. او بارها چراغ را روشن می‌کند و وقتی متوجه می‌شود تصوراتش اشتباه بوده است، دوباره می‌خوابد. تا آخرین‌بار که فکر می‌کند یک موجود ترسناک کنارش هست؛ اما با روشن‌کردن چراغ، مادر مهربانش را در کنار خود می‌بیند. او مطمئن می‌شود که چیزی برای ترسیدن وجود ندارد و با خیال راحت کنار مادرش می‌خوابد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Julia Ocker / جولیا اوکر

نویسنده: Andreas Hykade, Julia Ocker / آندریاس هیکاد، جولیا اوکر

نام تهیه‌کننده: Thomas Meyer - Hermann / توماس مایر هرمان

نام بازیگران: ـ

نام شخصیت‌ها: ـ

کشور سازنده: آلمان

کمپانی سازنده: Studio Film Bilder

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه