• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

ام.سی ۲

بررسی تخصصی انیمیشن mc2

ام.سی ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان این انیمیشن صامت، درباره‌ی تلاش ایرانی‌ها برای ساخت تأسیسات هسته‌ای و نمایش فعالیت‌های سایر کشور‌ها ازجمله اسرائیل و آمریکا برای متوقف‌کردن این اقدامات است. این انیمیشن از لحاظ بصری، کیفیت مطلوبی ندارد؛ اما می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای صحبت پیرامون انرژی هسته‌ای باشد.

سال 1394 ۹ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

تلاش و هم‌کاری کارگران ایرانی برای ساخت رآکتور هسته‌ای و مقاومت آن‌ها با وجود جاسوسی‌های اسرائیل و دشمنی‌های آمریکا، از پیام‌‌های مثبت فیلم است.

جزئیات
ارزش آموزشی

در انیمیشن، رآکتور هسته‌ای و تأسیسات مربوط به آن ترسیم می‌شود، هم‌چنین پرچم کشور‌های گروه ۵+۱ به نمایش درمی‌آید. در صحنه‌ای نقشه‌ی ایران و شهر‌هایی که تأسیسات هسته‌ای دارند، نشان داده می‌شود.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند این انیمیشن صامت است و برای درک پیام آن، فرزندان شما نیاز دارند اطلاعات اولیه درباره‌ی موضوع اصلی آن کسب کنند. توصیه می‌شود فرزندان خود را برای جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با انیمیشن (تأسیسات صلح‌آمیز هسته‌ای ایران) همراهی کنید و به همراه آن‌ها به جمع‌آوری اطلاعات بپردازید. می‌توانید به فرزندان نو‌جوان خود از دشمنی‌های اسرائیل و آمریکا در زمینه‌ی ممانعت جدی آن‌ها برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به فناوری هسته‌ای بگویید و با آن‌ها دراین‌باره گفت‌وگو کنید. این انیمیشن کوتاه می‌تواند بهانه‌ای باشد برای گفت‌وگو با فرزندانتان درباره‌ی فعالیت‌های هسته‌ای ایران و دشمنی‌های آمریکا و اسرائیل با ایران.

خلاصه: برای درک پیام‌های انیمیشن لازم است اطلاعاتی پیرامون فعالیت‌های هسته‌ای ایران در اختیار فرزندان خود قرار دهید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان نو‌جوان خود به تحقیق پیرامون فعالیت‌های هسته‌ای ایران و کار‌شکنی‌های دشمنان بپردازید و در این زمینه با او گفت‌وگو کنید.

به نظر تو چرا آمریکا و اسرائیل می‌خواهند مانع دسترسی ایران به انرژی هسته‌ای بشوند؟

داستان انیمیشن

گروهی از کارگران ایرانی مشغول ساخت سازه‌ی «رآکتور هسته‌ای» هستند. در این حال موجودی که روی کلاهش آرم اسرائیل دارد، درحال جاسوسی از ایرانی‌ها نشان داده می‌شود. او به موجود مشابهی که کلاهی با آرم آمریکا دارد، تماس می‌گیرد و گزارش عملیات ایران را می‌دهد. فرد آمریکایی با افراد دیگری از کشور‌های مختلف جلسه می‌گذارد و آن‌ها را تحریک می‌کند که به ایران حمله کنند؛ اما کارگران ایرانی رآکتور را می‌سازند و چراغی را روشن می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: سید محمد مختاری

نویسنده/ مترجم: سید محمد مختاری

نام تهیه‌کننده: سید محمد مختاری

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه