• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن الینور پرسشگر ( Elinor Wonders Why)

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 4 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک انیمیشن سریالی و ماجراجویانه که در آن خرگوش بامزه‌ای به نام الینور همراه با دوستانش به تحقیق و پژوهش درباره‌ی طبیعت می‌پردازد و شیوه‌های تحقیق درباره‌ی طبیعت و مشاهده‌ی آن را به کودکان می‌آموزند.

سال 2020 1 فصل. 15 قسمت. هر قسمت حدود 13 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

الینور یک خرگوش بامزه است که سوالات زیادی در ذهنش دارد و برای اینکه پاسخ آن‌ها را پیدا کند به مشاهده و تحقیق در طبیعت می‌پردازد. در این مسیر دوستانش، آری و الیون، او را همراهی می‌کنند و مادر و مادربزرگش به او شیوه‌های درست تحقیق‌کردن را می‌آموزند و درکنار او هستند.

در این انیمیشن، داشتن روحیه‌ی تحقیق و پژوهش، همکاری، کمک به دیگران و مراقبت از طبیعت و محیط‌زیست تشویق شده است. الینور با دوستانش رابطه‌ی خیلی خوبی دارد. خانواده‌ی الینور نیز با یکدیگر رابطه‌ی گرم و صمیمانه‌ای دارند و از یکدیگر حمایت می‌کنند. رابطه‌‌ی الینور و خانواده‌اش می‌تواند الگوی مناسبی برای یک خانواده باشد که می‌خواهند درکنار یکدیگر کار علمی بکنند. در سکانس‌هایی از این انیمیشن، الینور و دوستانش با یکدیگر آوازهای کودکانه می‌خوانند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درباره‌ی راه‌هایی که الینور و دوستانش از طریق آن‌ها به مشاهده طبیعت می‌پرداختند گفت‌وگو کنید و از آن‌ها بخواهید روش‌های بیشتری برای مشاهده و تحقیق درباره‌ی طبیعت پیدا کنند. بپرسید چه ویژگی‌هایی در الینور و دوستانش وجود داشت که  باعث می‌شد آن‌ها در تحقیق و پژوهش موفق باشند.

از فرزند خود بپرسید برای اینکه بخواهد تحقیق و پژوهشی انجام دهد دوست دارد که شما برایشان چه کاری انجام دهید و چگونه از او حمایت کنید؟

ادامه متن

داستان اثر

این انیمیشن سریالی به‌وسیله‌ی یک خرگوش باهوش و بامزه به نام الینور شیوه‌های پژوهش و مشاهده در طبیعت را به کودکان آموزش می‌دهد. الینور و دوستانش، آری و الیون، به مشاهده‌ی طبیعت می‌پردازند و درباره‌ی آن تحقیق می‌کنند.

آن‌ها از طبیعت الهام می‌گیرند و یافته‌های خودشان را در زندگی روزمره پیاده می‌کنند. الینور و دوستانش رابطه‌ی دوستانه‌ی خیلی خوبی باهم دارند. آن‌ها برای حفظ محیط‌زیست و کمک به دیگر حیوانات جنگل به‌صورت علمی و به‌وسیله‌ی تحقیق و پژوهش تلاش می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: /Jorge Chamجورج چم /Daniel whiteson دنیل ویتسون

نویسنده: Jorge Cham /جورج چم

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد الینور پرسشگر

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>