• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

افسانه‌ی خرگوش کنگ‌فو‌کار

افسانه‌ی خرگوش کنگ‌فو‌کار

بررسی تخصصی انیمیشن Legend of Kung Fu Rabbit

author-img

توسط : پریسا فرج پور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن در سال 2011 و در ژانر ماجراجویی و اکشن ساخته شده است که روایت تلاش‌های خرگوشی به نام «فو» است که تلاش می‌کند به قولی که به استاد «شیفو» داده عمل کند و نشان استادی را به دختر استاد یعنی «پونی» برساند. ازسویی یک پاندای فریبکار به نام «اسلش» با ظلم و فریبکاری خود را جانشین استاد شیفو معرفی می‌کند. اما درنهایت، فو او را شکست می‌دهد و نشان استادی را به پونی می‌دهد. باتوجه به ژانر انیمیشن که اکشن است، صحنه‌های مکرّر مبارزه به‌صورت فانتزی در انیمیشن وجود دارد. این انیمیشن به مفاهیمی مثل وفای به عهد، مبارزه با ظلم و مهربان‌بودن اشاره می‌کند و فرصت مناسبی را فراهم می‌کند تا با کودکان خود درباره‌ی این مفاهیم گفت‌وگو کنید.

سال 2011 88 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

باتوجه به ژانر این انیمیشن، صحنه‌های مبارزه و درگیری در این انیمیشن بسیار وجود دارد. هنگام مبارزات سلاح‌های سردی مانند قمه و شمشیر و... نیز نمایش داده می‌شود. اکثر صحنه‌های مبارزه مربوط به مبارزه‌ی شخصیت منفی داستان، یعنی اسلش، با شخصیت‌های مثبت مانند فو، پونی و استاد شیفو است.

جزئیات
ترس

باوجود صحنه‌های بسیار درگیری و مبارزه، چون این صحنه‌ها توسط حیوانات رخ می‌دهد موجب ایجاد ترس شدید در کودک نمی‌شود، اما صحنه‌هایی از ترس به دلیل ظلم‌های شخصیت منفی داستان در این اثر دیده می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌هایی چون فریب‌دادن، دروغ‌گفتن، تحقیر و مسخره‌کردن دیگران در این انیمیشن وجود دارد که همگی توسط شخصیت منفی، یعنی اسلش، انجام می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پیام مثبت محوری و اصلی این انیمیشن مهربانی، مبارزه با ظلم و وفای به عهد است. فو تمام تلاش خود را می‌کند تا به قولی که به استاد شیفو داده عمل کند. او در این راه با اسلش می‌جنگد.

جزئیات
الگوی مثبت

این انیمیشن دارای الگو‌های مثبت بسیار است. استاد شیفو استادی مهربان است و همه‌ی شاگردانش او را دوست دارند. فو تلاش می‌کند به قولش عمل کند و نشان استادی را به دست پونی می‌رساند. پونی گربه‌ای مهربان است و به دیگران کمک می‌کند و با اسلش مبارزه می‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

الگو‌های مثبت این انیمیشن زیاد هستند. مانند فو، پونی، استاد شیفو. فو برای عملی‌کردن قولی که به استاد شیفو داده تلاش بسیاری می‌کند تا نشان استادی را به دست پونی برساند. او در این راه همراه با پونی با اسلش که شخصیتی شرور و فریبکار است مبارزه می‌کند و بر او پیروز می‌شود.

پیام اصلی این انیمیشن مهربانی، مبارزه با ظلم، وفای به عهد است و تماشای آن برای کودکان بالای هفت سال مناسب است. چون کودکان در سنین بالای 7 سال پذیرفتن اصول اخلاقی را آغاز می‌کنند و می‌توانند تا حدّی میان شخصیت خوب و بد تمایز قائل شوند. البته به‌دلیل فانتزی‌بودن مبارزات که توسط حیوانات رخ می‌دهد، ممکن است برخی کودکان به تقلید از مبارزات آن‌ها بپردازند یا به ورزش‌های رزمی علاقه‌مند شوند. شما می‌توانید درباره‌ی مبارزه با ظالم، وفای به عهد و استفاده‌ی مثبت از قدرت با کودکان خود صحبت کنید.

خلاصه: تلاش فو برای وفای به عهدش و مبارزه‌ی فو و پونی با اسلش موقعیت خوبی را فراهم می‌کند تا با کودکتان درباره‌ی این مفاهیم صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید اگر به جای فو بودی برای عمل‌کردن به قولت انقدر تلاش می‌کردی ؟

اگر مثل پونی قوی و نیرومند بودی به دیگران کمک می‌کردی ؟

دوست داشتی به جای اسلش باشی یا پونی و فو؟

خلاصه: درباره‌ی اهمیت وفای به عهد، مبارزه با ظلم و استفاده‌ی مثبت از قدرت با کودکتان صحبت کنید و نکات لازم را به آن‌ها گوشزد کنید.

داستان انیمیشن

استاد «شیفو» استاد اعظم کنگ‌فو است و توسط اسلش که یک پاندای بدجنس است زخمی می‌شود. او لحظاتی قبل از مرگش نشان استادی را به یک خرگوش به نام «فو» می‌دهد و از او می‌خواهد که دخترش پونی را پیدا کند و نشان را به او بدهد. شیفو تمام قدرت کنگ‌فوی خود را به فو منتقل می‌کند. فو برای عملی‌کردن قول خود به استاد شیفو، بسیار تلاش می‌کند تا پونی را پیدا کند. اما به‌اشتباه وارد قصر اسلش می‌شود و خدمتکار آنجا می‌شود.

فو بعد از مدّتی پونی را پیدا می‌کند، اما توسط اسلش زندانی می‌شود. در این هنگام اسلش همه‌ی حیوانات را دعوت می‌کند و به دروغ خود را جانشین استاد شیفو معرفی می‌کند و با هرکس که اعتراض کند برخورد می‌کند. اما فو از زندان فرار می‌کند و او را شکست می‌دهد و نشان استاد شیفو را به دخترش پونی می‌دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Lijun Sun, Melanie Simka

نویسنده: Melanie Simka, Mychal Simka

تهیه‌کننده: Dong Fachang,Xue Jiajing

بازیگران: Jon Heder, Tom Arnold, Rebecca Black

شخصیت‌ها:

استاد شیفو‌: یک میمون است که استاد اعظم کنگ‌فو است و قصد دارد قبل از مرگش نشان استادی را به دخترش پونی بدهد و توسط اسلش کشته می‌شود.

پونی: یک گربه است که فرزند استاد شیفو است و موجود مهربانی است.

اسلش: یک پانداست که تلاش می‌کند با فریبکاری و کشتن استاد شیفو، جای او را بگیرد، اما درنهایت موفق نمی‌شود.

فو: یک خرگوش بزرگ است که آشپز است و استاد شیفو قبل از مرگ، قدرت کنگ‌فوی خود را به او منتقل می‌کند تا نشان استادی را به دخترش پونی بدهد. فو درنهایت اسلش را شکست می‌دهد.

بیکی: یک خرگوش کوچک است که دوست پونی و شاگرد شیفو است که کمی مغرور و حسود است، اما همیشه به پونی کمک می‌کند.

کشور سازنده: آمریکا، چین، هنگ‌کنگ، آلمان

کمپانی سازنده: Beijing Film Academy,Simka Entertainment

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد