• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

افسانه آرکادیا: سه نفر از زیرزمین

افسانه آرکادیا: سه نفر از زیرزمین

بررسی تخصصی انیمیشن Tales of Arcadia

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشنی اکشن با شخصیت‌های ماجراجو. دو خواهر و برادر سلطنتی فضایی برای نجات پدر و مادر خود از دست ژنرال موراندو که برای تصاحب تاج و سلطنت آن‌ها را به قتل رساند، وارد سیاره‌ی زمین می‌شوند که چالش‌های جدی برای آن‌ها ایجاد می‌شود.

سال 2018 دو فصل. (فصل اول: سیزده قسمتِ 22 دقیقه‌ای. فصل دوم: ده قسمت 23 دقیقه‌ای.) جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

از صحنه‌های پرتکرار انیمیشن درگیری و جدال و زدوخورد فیزیکی فضایی‌ها، همچنین استفاده از سلاح جنگی برای تصاحب حکومت و سلطنت است که منجر به ربایش و قتل عده‌ای نیز می‌شود. در ادامه‌ی داستان، حضور فضایی‌ها در سیاره‌ی زمین و درگیری آن‌ها با زمینی‌ها و آسیب‌رساندن به اموال عمومی که از روی عدم شناخت و آگاهی اتفاق می‌افتد، از دیگر صحنه‌های پرتکرار و خشونت‌بار این اثر است. واواتوس، محافظ آرکادیا، روحیه‌ای کاملاً خشن و جنگجو دارد و مدام در تلاش برای ازبین‌بردن زمینی‌ها و جنگیدن با آن‌هاست. البته فانتزی‌بودن صحنه‌های خشونت‌آمیز و ماورایی‌بودن آن‌ها، تاحدودی از شدت و میزان تأثیرگذاری چنین رفتارهای خشونت‌باری می‌کاهد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

موجودات فضایی در ظاهری ترسناک در این انیمیشن دیده می‌شوند. درگیری آن‌ها با یکدیگر، استفاده از نیروهای ماورایی و فرار برای نجات خود، می‌تواند تاحدودی برای مخاطب ایجاد ترس و وحشت کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ازبین‌بردن اموال عمومی در زمین توسط فضایی‌ها و به‌هم‌زدن نظم مدرسه توسط آجا و کرل، همچنین رانندگی بچه‌ها بدون داشتن گواهی‌نامه و چند قانون‌شکنی دیگر ازجمله ناهنجاری‌های این اثر است که به علت عدم آگاهی و شناختِ کافی آن‌ها از قوانین و سبک زندگی زمینی‌ها رخ می‌دهد. در یکی از صحنه‌ها یک کوتوله، عروسکی را که لباسی جذب و ظاهری جذاب دارد، عاشقانه می‌بوسد.

جزئیات
پیام مثبت

کرل و آجا خواهر و برادر مهربان و فداکاری هستند که در طول داستان با کمک و هم‌فکری یکدیگر برای نجات پدر مادر خود تلاش می‌کنند. آن‌ها سعی می‌کنند مقابل فرد زورگو بایستند و از هیچ‌تلاشی برای دفاع از خود و خانواده دریغ نکنند.

جزئیات
الگوی مثبت

آجا و کرل به‌خاطر شکست دشمنان و نجات پدر و مادر خود از دست افراد سلطه‌طلب، شخصیت‌های مثبت داستان هستند که با هم‌فکری و مشورت و تلاش و مقاومت دربرابر دشمن، درنهایت پیروز و موفق شدند.

آنچه لازم است والدین بدانند

این سریال انیمیشن با جنگی بین آرکادیان‌ها و ژنرال موراندو آغاز می‌شود. زدوخوردها و درگیری‌ها بین افراد به‌طور مکرر در این اثر به‌نمایش درمی‌آید. تماشای مکرر صحنه‌های خشونت‌آمیز، هرچند در قالب طنز، می‌تواند بر عملکرد فرزند شما تأثیر بگذارد و این موضوع اجتناب‌ناپذیر است. کودکان در این سن قابلیت الگوبرداری از صحنه‌های خشن و ماورایی موجود در این اثر را دارند، لازم است درباره‌ی غیرواقعی‌بودن برخی رفتارها، همچنین علت و پیامدهای ناشی از این رفتارها صحبت کنید تا از میزان اثرگذاری آن‌ها بکاهید. شاید کودکان در این سنین به‌دنبال محتوای ترسناک باشند؛ اما این به معنای نترسیدن آن‌ها نیست، توصیه می‌شود فرزند خود را حین دیدن این انیمیشن همراهی کنید. در این انیمیشن درباره‌ی قرار عاشقانه، نوع ارتباط عاطفی بین زوج‌های فضایی و چالش‌های مختلفشان صحبت می‌شود که البته ناهنجاری خاصی ندارد، برای کودکان کم‌سن نیز قابل درک نیست.

همچنین صحبت‌کردن درباره‌ی پیام‌های مثبت این اثر می‌تواند بر عملکرد کودک شما اثر بگذارد؛ مثل روابط عالی دو خواهر و برادر و هم‌فکری و تلاش آن‌ها برای نجات پدر و مادرشان.

خلاصه: صحنه‌های ناهنجار و خشونت‌آمیز، این محصول را برای کودکان کم‌سن نامناسب کرده است، درباره‌ي نوع خشونت محصول با نوجوان خود صحبت کنید و از رفتار‌های جایگزین برای او بگویید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

رمز موفقیت آرکادیان‌ها برای شکست ژنرال موراندو چه بود؟

درباره‌ی طنز موجود در اثر با فرزند خود گفت‌وگو کنید.

به‌نظرت طنز چگونه صحنه‌های ترسناک یا خشن این انیمیشن را ملایم کرده است؟

آجا و کرل جادو و فانتزی را به دنیای آرکادیا آورده‌اند. به‌نظرت چنین جادوهایی در دنیای واقعی نیز وجود دارد؟

داستان انیمیشن

«شاهزادگان آرکادیای پنج» طی مراسمی مجلل به‌عنوان تاج‌داران معرفی شدند؛ اما در طی مراسم مورد حمله و شورش «ژنرال موراندو» و تیم او قرار گرفتند که برای تصاحب این تاج و تخت آن‌ها را به قتل رساند. «پرنسس آجا» و «پرنس کرل هاوس تارون» برای نجات پدر و مادر خود به همراه محافظ شخصی خود، «واواتوس»، وارد سیاره‌ی زمین می‌شوند. آن‌ها در تلاش برای ارتباط با زمینی‌ها تغییرات بسیاری در ظاهر و رفتار خود ایجاد می‌کنند؛ اما بااین‌وجود دچار چالش‌های بسیاری در طی مسیر می‌شوند و در تلاش برای نجات پدر و مادر خود دنبال راه‌حل می‌گردند. در این حین «وکس»، یکی از محافظان اشرافی، وارد زمین می‌شود و بعد از آن توسط ژنرال موراندو و تیمش به سیاره‌ی ماه تبعید می‌شود. آن‌ها برای نجات وکس با موراندو وارد جنگ می‌شوند و او را شکست می‌دهند. درنهایت کارل تصمیم می‌گیرد ادامه زندگی خود را درکنار دوستان زمینی‌اش بگذراند و به سیاره‌ی خود بازنمی‌گردد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Johane Matte, Andrew L. Schmidt, Elaine Bogan, Rodrigo Blaas / ژوهان مت، آندرو ال. اسچمیت، الاین بوگان، رادریگو بلاس

نویسنده: C. Bradley, Guillermo del Toro, Lila Scott, Matthew Chauncey / ای.سی. بردلی، گالرمو دل تورو، لیا اسکات، متیو چانسی

تهیه‌کننده: Rodrigo Blaas, Guillermo del Toro, Marc Guggenheim / رادریگو بلاس، گالرمو دل.تورو، مارک گاجینهیم

شخصیت‌ها:

پرنسس آجا و پرنس کرل هاوس تارون: دو خواهر و برادر اشرافی فضایی که برای نجات پدر و مادر خود به سیاره‌ی زمین وارد شدند و از هیچ تلاشی برای کمک به آن‌ها دریغ نکردند،

ژنرال موراندو: مرد فضایی شرور که برای کسب تاج و تخت سلطنتی، پدر و مادر آجا و کرل را به قتل رساند و با آن‌ها وارد جنگ شد.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه