افسانه‌ی سفیدبرفی

بررسی تخصصی انیمیشن The Legend Of Snow White

افسانه‌ی سفیدبرفی

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«افسانه‌ی سفیدبرفی» اقتباسی ژاپنی از سفیدبرفی والت دیزنی است، با خشونت و ترس کمتر. داستان پرنسس زیبا و خوش‌قلبی است که نامادری‌اش به زیبایی او حسادت می‌کند و می‌خواهد او را از بین ببرد. هربار سفیدبرفی به نحوی از نقشه‌های شوم نامادری‌اش جان سالم به‌در می‌برد؛ اما بار آخر توسط او دزدیده می‌شود و با دلاوری‌های پرنس ریچارد، نجات پیدا می‌کند.

 

سال 1914 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

نامادری سفیدبرفی بدزبان است و از هرفرصتی برای تحقیر و توهین به اطرافیانش استفاده می‌کند. او از کلمات خشونت‌آمیز استفاده می‌کند و نقشه قتل سفیدبرفی را به بی‌رحمانه‌ترین شکل می‌کشد. هم‌چنین شکارچی را تهدید می‌کند که اگر دستورش را اجرا نکند، ‌سرش را از تنش جدا خواهد کرد.

جزئیات
ترس

شب‌های جنگل برای سفیدبرفی که دختری کوچک و تنهاست، ترسناک است. صداهایی که از جنگل به گوش می‌رسد نیز برای او ترسناک است. شمایل نامادری‌اش زمانی‌که به‌عنوان پیرزن سیب‌فروش به جنگل می‌آید، دلهره‌آور است. همچنین اتاق مخفی که نامادری سفیدبرفی در قصر دارد و از آن برای عملی‌کردن نقشه‌های شومش استفاده می‌کند، تاریک و به‌نوعی ترسناک است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نامادری سفیدبرفی بدزبانی می‌کند و حسادت ویژگی بارز اوست. او با سفیدبرفی که به‌نوعی دختر او محسوب می‌شود، نامهربان است.

جزئیات
پیام مثبت

واضح‌ترین پیامی که می‌توان از این داستان دریافت کرد، این است که مهربانی و خوش‌قلبی هیچ‌گاه بی‌جواب نمی‌ماند. سفیدبرفی با حیوانات مهربان است و سعی می‌کند خوبی‌هایی را که دیگران در حقش می‌کنند، بی‌جواب نگذارد و برای آن‌ها جبران کند. او برای قدردانی از کوتوله‌ها، کارهای آن‌ها را در خانه انجام می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند.

جزئیات
الگوی مثبت

«سفیدبرفی» دختر خوش‌قلب و مهربانی است. او با حیوانات مهربان است، به دیگران کمک می‌کند و از لطفی که آن‌ها در حقش می‌کنند قدردانی می‌کند.

چرا خانم کریستال به سفیدبرفی حسادت می‌کرد؟

چرا زیبابودن آنقدر برای او اهمیت داشت؟

چرا هفت‌کتوله و سامسون آنقدر سفیدبرفی را دوست داشتند و به او کمک می‌کردند؟

خلاصه: درباره‌ی ویژگی شخصیت‌ها و اتفاقات مهم داستان با فرزندتان صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه