اسکوب

بررسی تخصصی انیمیشن SCOOB

اسکوب

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دوستی با سگی به نام اسکوبی، باعث شده تا دیگر شگی احساس تنهایی نکند. با خطراتی که برای اسکوبی ایجاد می‌شود، شگی و دوستانش تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند. این انیمیشن کار گروهی و دوستی را به فرزند شما آموزش می‌دهد. اسکوبی محصول کشور آمریکا و سال ۲۰۲۰ است

سال 2020 94 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در ابتدای فیلم، چند پسر نوجوان با قلدری، به «شگی» و «اسکوبی» آسیب می‌رسانند. شگی و دوستانش در یک خانة قدیمی با یک روح ترسناک (غیرواقعی) روبه‌رو می‌شوند، امّا در نهایت متوجه می‌شوند که او شخصی است که خود را به شکل روح درآورده است. در یکی از صحنه‌ها که ربات‌های «دسترلی» تغییر شکل داده و حالت ترسناکی به خود گرفته‌اند، شگی و اسکوبی را تعقیب می‌کنند و با آن‌ها درگیر می‌شوند. در چالش‌ها و کشمکش‌هایی که بین دسترلی و «فالکن» رخ می‌دهد، اتفاقاتی چون تصادف و سقوط و... دیده می‌شود. در هیچ‌کدام از این صحنه‌ها، خون‌ریزی، جراحت و یا دردکشیدن دیده نمی‌شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

«شگی» و دوستانش برای پیداکردن آبنبات، مجبور می‌شوند به خانه‌ای متروکه و ترسناک وارد شوند. در آنجا یک روح ترسناک به آن‌ها حمله می‌کند، امّا آن‌ها با شجاعت با او درگیر شده و متوجه می‌شوند که او یک تبهکار است که خود را به شکل روح درآورده است. صحنه‌های تعقیب‌وگریز شگی و ربات‌های «دسترلی» نیز می‌تواند برخی مخاطبان را بترساند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

انیمیشن با نمایش «اسکوبی» و «شگی» در ساحل آغاز می‌شود که در برخی از نماها افرادی برهنه دیده می‌شوند. «دسترلی» برای پیداکردن شگی و اسکوبی، با تغییر قیافه، خود را به شکل یک زن درمی‌آورد و به‌سراغ دوستان شگی می‌رود. «فرد» که محو زیبایی آن زن شده است، به او خیره شده و با دید جنسی به آن زن نگاه می‌کند. در انتهای انیمیشن، شگی و دوستانش پس از موفقیت، جشنی برگزار می‌کنند که در آن، برخی شخصیت‌ها در حال رقص دیده می‌شوند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی انیمیشن نمایش اهمیت دوستی است. «شگی» به خاطر دوستی با «اسکوبی»، حاضر می‌شود کارهایی شجاعانه‌ انجام دهد. دوستان شگی متوجه اهمیت حضور او و اسکوبی در گروه خود می‌شوند و می‌فهمند اخراج آن‌ها از گروه اشتباه بوده است و تلاش می‌کنند با نجات آن‌ها از دست «دسترلی» اشتباه خود را جبران کنند. کار گروهی شگی و دوستانش همراه با تیم «فالکون آبی» باعث پیروزی آن‌ها بر دسترلی تبهکار می‌شود. شجاعت نیز از دیگر عوامل پیروزی شگی و دوستانش بر دسترلی است، به‌طوری‌که فالکون آبی که تا قبل از این فردی ترسو بود، در انتهای انیمیشن رفتارهایی شجاعانه از خود نشان می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

«شگی» و «فالکون آبی» در طول داستان تغییر کرده و رشد می‌کنند. این دو در ابتدای سریال، افرادی ترسو هستند، امّا با گذشت زمان، شجاع شده و دوستان خود را نجات می‌دهند. شگی در انتهای انیمیشن متوجه اهمیت دوستی خود با «اسکوبی» می‌شود و برای حفظ دوستیش با او هر خطری را می‌پذیرد.

فرزند شما کدام شخصیت انیمیشن را بیشتر دوست دارد؟ این سوال نحوۀ الگوپذیری کودک شما را مشخص می‌کند. تغییرات «شگی» و «فالکون آبی» چه دلایلی دارد؟ با این سوال می‌توانید در مورد اهمیت دوستی و شجاعت، بیشتر با کودک خود گفت‌وگو کنید. از کودک خود بخواهید ویژگی‌های «دسترلی» را بیان کند. با این سؤال، می‌توانید ویژگی های منفی این شخصیت را برای کودک خود مشخص‌تر کنید.

خلاصه: تغییرات شگی و فالکون آبی چه دلایلی دارد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه