اسکوبی دو نقاب شاهین آبی

بررسی تخصصی انیمیشن Scooby-Doo! Mask Of The Blue Falcon

اسکوبی دو نقاب شاهین آبی

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سفر برای حضور در نمایشگاه قهرمان‌های کتاب‌های مصور، شگی و دوستانش را وارد ماجرای پیچیده‌ای می‌کند که درنهایت با موفقیت آن‌ها همراه می‌شود. این انیمیشن محصول سال ۲۰۱۲ کشور آمریکاست.

سال 2012 72 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

دکتر هاید قصد ترساندن مردم و آسیب‌رساندن به آن‌ها را دارد. او از سلاح‌های مختلف استفاده و برخی مکان‌ها مانند نمایشگاه را تخریب می‌کند. بااین‌وجود هیچ‌کس کشته یا زخمی نمی‌شود و همگی در سلامت کامل باقی می‌مانند.

جزئیات
ترس

اگرچه صحنه‌هایی از تخریب، آتش‌سوزی و فرار مردم در این اثر وجود دارد؛ اما فضای انیمیشن به‌گونه‌ای است که هیچ‌کدام از این صحنه‌ها ترسناک به‌نظر نمی‌رسند.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی این اثر همکاری، کار گروهی و نمایش اهمیت گروه دوستی است. عامل موفقیت شگی و دوستانش در مقابله با هاید، همکاری بالا و کار گروهی صحیح است. گروه دوستی یکی از مهم‌ترین مفاهیمی است که در این اثر به خوبی نمایش داده شده است. در گروه دوستی آن‌ها، هرفرد با توانایی خاص و متفاوت خود به دیگران کمک می‌کند و باعث موفقیت نهایی گروه می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

شگی که عاشق شخصیت‌های ابرقهرمانی و تخیلی است، در لحظات حساس با باور به توانایی‌های خود، کاملاً شجاعانه رفتار می‌کند و نشان می‌دهد که هرفردی توانایی تبدیل‌شدن به یک قهرمان واقعی را داراست. دوستان شگی نیز هرکدام در پیداکردن هاید و دستگیری او، نقش به‌سزایی را ایفا می‌کنند. شگی و اسکوبی به دلیل قرارگرفتن در موقعیت‌های دشوار، بر ترس خود غلبه می‌کنند.

نظر فرزندتان درباره‌ی کلیت داستان چیست؟ فرزند شما کدام شخصیت را بیشتر دوست دارد؟ درباره‌ی ویژگی‌های آن شخصیت بیشتر صحبت کنید. عامل موفقیت شگی و دوستانش چیست؟ به اهمیت همکاری و گروه دوستی اشاره کنید. خلاصه: فرزند شما کدام شخصیت را بیشتر دوست دارد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه