اسکوبی دو: شجاع و جسور

بررسی تخصصی انیمیشن Scooby-Doo: The Brave And The Bold

اسکوبی دو: شجاع و جسور

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

بتمن کارآگاه و ابرقهرمانی است که به دنبال مجرمان و تبهکاران شهر گاتهام است و بعد از آشنایی با تعدادی جوان که به ماجراجویی علاقه‌مند هستند، آن­ها را عضو مجمع کارآگاهان گاتهام می­کند و با هم برای حل پرونده‌ی شبح شنل­پوش متحد می­شوند. میزان خشونت و نمایش درگیری در انیمیشن زیاد است.

سال 2018 71 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

بتمن در روند حل پرونده¬های مختلف و پیداکردن مدرک با مجرمان مختلفی ازجمله: جوکر، پنگوئن و ... که از خلافکاران بزرگ شهر گاتهام هستند، درگیر می‌شود. در صحنه‌ای از انیمیشن زدوخورد و درگیری بتمن و دستیارانش با شبح شنل‌پوش که برای انتقام‌گرفتن از بتمن به سراغ او آمده است، نمایش داده می‌شود.

جزئیات
ترس

بتمن ابرقهرمانی است که با مجرمان خطرناکی درگیر می‌شود. در این انیمیشن او با شبح شنل‌پوشی مبارزه می‌کند که چهره‌ی ترسناکی دارد و قصد آسیب‌زدن به بتمن را دارد. نمایش درگیری و تعقیب‌وگریز مجرمان، از صحنه‌های ترسناک انیمیشن است.

جزئیات
پیام مثبت

تلاش بتمن برای دستگیری مجرمان و نجات لئو اسکارت از پیام¬های مثبت انیمیشن است. لئو اسکارت دانشمند بی‌گناهی است که در ساخت ماشین زمان به ریدلر کمک کرد؛ اما توسط همان ماشین غیب شد و بتمن هم به‌خاطر اینکه نتوانست او را نجات دهد، خودش را سرزنش می‌کرد تا اینکه بعد از حل پرونده‌ی ریدلر موفق شد لئو اسکارلت را نجات دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

کارآگاهان جوان که به ماجراجویی و حل پرونده¬های مجرمان علاقه دارند، با هوش و شجاعت خود به کمک بتمن می‌رود تا معمای پرونده‌ی ریدلر، مجرم باسابقه را، حل کنند. آن‌ها درنهایت و بعد از نجات لئو اسکارلت، دانشمند معروف، عضو مجمع کارآگاهان گاتهام می‌شوند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

آیا تو هم مانند کارآگاهان جوان، به ماجراجویی علاقه‌مند هستی؟

درباره‌ی تخیلی‌بودن رفتار بتمن و کمک‌کردن به دیگران در دنیای واقعی با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

دلیل استفاده‌ی بتمن از خشونت چیست؟ چه راه­های دیگری برای کمک‌کردن به دیگران وجود دارد؟

آیا ما نیز گاهی مجاز به استفاده از خشونت خواهیم بود؟ در چه شرایطی؟

خلاصه: دلیل استفاده‌ی بتمن از خشونت چیست؟

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن«اسکوبی دو، شجاع و جسور» دارای صحنه­های خشونت­آمیزی است که تماشای آن­ بدون درک عواقب استفاده از خشونت، مناسب کودکان کم‌سن‌تر نمی­باشد. بتمن ابرقهرمانی است که شخصیت محبوبی بین کودکان دارد و ممکن است کودکان آن را الگوی خود قرار دهند؛ اما او از خشونت برای رسیدن به موفقیت و دستگیری مجرمان استفاده می­کند. توصیه می‌شود درباره‌ی علت استفاده‌ی بتمن از خشونت با فرزندتان گفت‌وگو کنید و امکان تفکر درباره‌ی علت بکارگیری این خشونت و مناسب یا نا‌مناسب‌بودن آن را برای فرزندتان فراهم کنید، سعی کنید در این گفت‌وگو نقش راهنمای بحث را داشته باشید و شنونده‌ی نظرات فرزندتان باشید.

خلاصه: درباره‌ی علت استفاده از خشونت و عواقب آن با فرزندتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«بتمن» بعد از آشنایی با تعدادی از «کارآگاهان جوان»، آن­ها را عضو مجمع کارآگاهان «گاتهام» می­کند و از آن­ها برای حل پرونده­ای کمک می­خواهد. بتمن در جوانی خود یک پرونده‌ی حل‌نشده دارد که مربوط به مجرمی به نام «تام ریدلر» است. ریدلر دانشمندی است که با نقشه «ماشین زمانی» طراحی می­کند تا دنیا را از بین ببرد و حاکم شهر گاتهام بشود. بتمن سراغ آن­ها می­رود و او را دستگیر می­کند؛ اما موفق به نجات دستیار ریدلر، «لئو اسکارلت»، نمی­شود و او وارد ماشین زمان می­شود، بتمن هم بابت این اتفاق ناراحت است. در یکی از شب­ها شبحی با شنل قرمز به سراغ بتمن می­آید و می­خواهد که از او انتقام بگیرد؛ اما بتمن نمی­تواند حدس بزند او کیست. بتمن بعد از مشورت با کارآگاهان جوان متوجه می­شود ممکن است روح لئو اسکارلت به‌خاطر کمک‌نکردن بتمن به او، برای انتقام آمده باشد. بتمن با کمک کارآگاهان جدید شروع به حل پرونده می­کنند و متوجه می­شوند که «شبح شنل­پوش» از طرف تام ریدلر است و می­خواهد دوباره ماشین زمان را فعال کند؛ اما بتمن مانع او می‌شود و بعد از فعال‌شدن ماشین زمان موفق می­شود لئو اسکارلت را نجات دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Jake Castorena / جک کاستورینا

نویسنده / مترجم: James Tucker, Paul Giacoppo / جیمز تاکر، پائول جیاکوپی

نام تهیه کننده: Michael Jelenic / میکائیل جلنیک

نام شخصیت‌ها:

بتمن: کارآگاه و ابرقهرمانی که به‌دنبال مجرمان و تبهکاران شهر گاتهام است و برای لئو اسکارلت تلاش زیادی می­کند،

کارآگاهان جوان: تعدادی جوان که به ماجراجویی و حل پرونده­های مجرمان علاقه دارند و با هوش و شجاعت خود به کمک بتمن می­رود تا معمای پرونده‌ی ریدلر، مجرم باسابقه را، حل کنند،

تام ریدلر: دانشمندی که با نقشه، ماشین زمانی طراحی می­کند تا دنیا را از بین ببرد و حاکم شهر گاتهام بشود.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه