اسکوبی دو، نبرد نهایی شگی

بررسی تخصصی انیمیشن ‏Scooby-Doo, Shaggy's Showdown

اسکوبی دو، نبرد نهایی شگی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

اسکوبی‌دو و دوستانش، این‌بار بعد از ورود به شهر سورگام، با بحران عجیبی مواجه می‌شوند. روح جک زرنگه، جد شگی، برگشته و درحال نابودکردن شهر است. گروه اسکوبی‌دو، درتلاش است که تا به واقعیت ماجرا پی ببرد و شهر سورگام را از نابودی نجات دهد. در این انیمیشن، کار گروهی و فداکاری به‌خوبی نمایش داده می‌شود.

سال 2017 77 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های حمله‌ی جک زرنگه به مردم شهر و تیراندازی و به‌آتش‌کشیدن، عمده‌صحنه‌های خشونت‌آمیز این انیمیشن است. علاوه بر این موارد، در یک صحنه ریف از کلمه‌ی «کله‌پوک» استفاده می‌کند و دبی، یکی از شخصیت‌های فرعی داستان، چندبار سر مادرش فریاد می‌کشد.

جزئیات
ترس

جک زرنگه، روح شرور و پلیدی که می‌خواهد کریزی‌کیو را نابود کند، چهره و صدایی ترسناک دارد. هم‌چنین اسب‌ها و گاوهای وحشی و رویارویی آن‌ها با شخصیت‌های مثبت فیلم، می‌تواند ترسناک و دلهره‌آور باشد. علاوه بر این‌ها در صحنه‌ای شگی و اسکوبی‌دو درحین فرار از جک زرنگه، چندین‌بار از ارتفاعات بلند سقوط می‌کنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌ای اسکوبی‌دو با شگی برای خوردن یک تکه‌غذای باقی‌مانده، باهم بازیِ «سنگ، کاغذ، قیچی» می‌کنند؛ اما اسکوبی‌دو قبل از مشخص‌شدن نتیجه، غذا را با تقلب می‌بلعد. کایل و ریف، چندبار به دفنه، که دختری زیبا و اهل مد است، تکه می‌اندازند. اسکوبی‌دو و شگی، شخصیت‌هایی پرخور و ترسویی هستند که چندبار درباره‌ی شجاعت خود لاف‌زنی می‌کنند. هم‌چنین ریف درانتها، جایزه‌ی ده‌هزار دلاری شگی را می دزدد و فرار می‌کند. شگی، چندبار با ادبیاتی نامناسب و شبیه به اوباش صحبت می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

گروه اسکوبی‌دو، برای حل مشکل در تمام موقعیت‌ها با یکدیگر همکاری تیمی دارند. اسکوبی دو و شگی، برای نجات جان ولما و دفنه، ایثارگری می‌کنند و خود را به‌خطر می‌اندازند. در انتهای فیلم، شگی و بادی بر ترس‌های خود غلبه می‌کنند، هم‌چنین نشان داده می‌شود که ریزبینی ولما، اهمیت زیادی در دستگیری ریف خلاف‌کار دارد. در بخشی از داستان نیز شگی می‌گوید: موقع غذاخوردن حرف نمی‌زنم.

جزئیات
الگوی مثبت

‎اسکوبی‌دو و شگی، شخصیت‌های اصلی فیلم، بسیار پرخور و ترسو هستند. البته این‌دو در انتها بر ترس خود غلبه و با جک زرنگه مبارزه می‌کنند. ولما، فردی ریزبین و نکته‌سنج است و با استفاده از همین ریزبینی، ریف را به دام می‌اندازد. شگی، برای کمک به دخترعموی خود ریسک می‌کند و در مسابقه‌ی سوارکاری اسب‌های وحشی شرکت می‌کند.

آیا در واقعیت امکان دارد که ارواح مردگان به دنیای زندگان ورود کنند و با شرارت، دست به نابودی آن بزنند؟

عواقب پرخوری و تنبلی چیست؟ اسکوبی‌دو و شگی با وجود این دو ویژگی شخصیتی، با چه مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند؟

کار ریف و کایل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ سودجویی بی‌حدوحصر، چه عواقبی دارد؟

آیا امکان نداشت کلانتر بدون توطئه علیه جک زرنگه، به شخصیتی محبوب نزد مردم بدل شود؟ اگر در مدرسه یا جمعِ دوستی، فردی از ما محبوب‌تر باشد، چگونه باید رفتار کنیم؟

خلاصه: آیا امکان نداشت کلانتر بدون توطئه علیه جک زرنگه، به شخصیتی محبوب نزد مردم بدل شود؟ اگر در مدرسه یا جمعِ دوستی، فردی از ما محبوب‌تر باشد، چگونه باید رفتار کنیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه