اسکرت و جدایی قاره ها

بررسی تخصصی انیمیشن (Scrat's Continental Crack-up (2010

اسکرت و جدایی قاره ها

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

تلاش برای پنهان‌کردن یک بلوط، علاوه بر به سختی‌انداختن یک سنجاب، باعث جدایی قاره‌ها می‌شود. اسکرت و جدایی قاره‌ها فیلم کوتاهی در فضای طنز و محصول سال ۲۰۱۰ کشور آمریکاست.

سال 2010 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

اسکرت چندین‌بار از فاصله‌ی زیاد سقوط می‌کند و به زمین می‌افتد؛ اما در هیچ‌کدام از آن‌ها صدمه نمی‌بیند.

جزئیات
ارزش آموزشی

جدایی قاره‌ها و اشاره به انواع لایه‌های زمین، ازجمله مسائلی است که در بستر طنز به مخاطب و به‌خصوص کودکان آموزش داده می‌شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

کره‌ی زمین چه اهمیتی برای ما دارد؟ درباره‌ی قاره‌ها چه می‌دانید؟ عاقبت اسکرت چه شد؟ خلاصه: کره‌ی زمین چه اهمیتی برای ما دارد؟

آنچه لازم است والدین بدانند

«اسکرت و جدایی قاره‌ها» انیمیشنی کوتاه و در فضای طنز است که دارای ارزش آموزشی است. در طول این اثر کودکان با کره‌ی زمین و لایه‌های آن و جدایی قاره‌ها به‌صورت اجمالی آشنا می‌شوند. لازم است والدین با تهیه کتابی درباره‌ی کره‌ی زمین، فرزندشان را به مطالعه در این موضوع تشویق کنند. گفت‌وگو با کودکان درباره‌ی قاره‌ها و اهمیت حفظ محیط زیست، پس از تماشای این مجموعه توصیه می‌شود. درصورتی‌که فرزندتان نسبت به موضوع این انیمیشن علاقه نشان داد، می‌توانید آثار دیگری را که در این حوزه مناسب رده‌ی سنی فرزندتان است، برای او تهیه کنید.

خلاصه: کودکان در طول این اثر با کره‌ی زمین، لایه‌های آن و جدایی قاره‌ها به‌صورت اجمالی آشنا می‌شوند.

داستان انیمیشن

«اسکرت»، سنجابِ بدشانس و خستگی‌ناپذیری که عاشق «بلوط» است. او قصد دارد بلوط خود را در زمین پنهان کند. همین اتفاق باعث نصف‌شدن کوه می‌شود. با نصف‌شدن کوه، اسکرت و بلوط به درون زمین پرتاب می‌شوند و لایه‌های زمین را طی می‌کنند تا درنهایت به هسته‌ی زمین می‌رسند. اسکرت روی هسته‌ی زمین با سرعت زیاد می‌دود تا دوباره بلوط را به‌دست آورد؛ اما با حرکت هسته و جنب‌وجوش اسکرت، زمین به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌شود و هرکدام از این قسمت‌ها (قاره‌ها) از یکدیگر دور می‌شوند. اسکرت درنهایت بر اثر سرعت زیاد از هسته به بیرون پرتاب می‌شود و همراه با بلوط در اقیانوس و بر تکه‌ای یخ فرود می‌آید. بدشانسی اسکرت منجر به شکسته‌شدن یخ و افتادن او در آب می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Steve Martino, Mike Thurmeier / استیو مارتینو، مایک توریمر

نویسنده / مترجم: Michael Berg, Jason Carter Eaton/ مایکل برگ، جیسون کارتر ایتون

نام تهیه‌کننده: Lori Forte, Chris Wedge/ لوری فورته، کریس وج

نام بازیگران: Chris Wedge, Simon Pegg/ کریس وج، سیمون پگ

نام شخصیت‌ها:

اسکرت: یک سنجاب است که علاقه‌ی زیادی به بلوط دارد و در راه رسیدن به بلوط سختی‌های زیادی متحمل می‌شود.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه