• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن اسپیریت: اسبی از سیمارون ((Spirit: Stallion of the Cimarron))

author-img

توسط : گیتی بهامیر ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشنی آمریکایی محصول 2002 که داستان فیلم سینمایی «اسب جنگی» نیز اقتباسی از این انیمیشن است. «اسپیریت» انیمیشنی زیبا درباره‌ی اسب اصیلی است که آزاد به دنیا آمده، ولی اسیر سربازان آمریکایی می‌شود. او تمام تلاش خود را می‌کند تا خود و اسبان دیگر را آزاد کند. ولی بارها گرفتار و دوباره آزاد می‌شود. در این راه یک سرخپوست هم با او همراه می‌شود. آن‌ها درنهایت موفق می‌شوند و به سرزمین مادری اسپیریت بازمی‌گردند.

سال 2002 83 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

  این انیمیشن فانتزی داستان شجاعت و فداکاری اسبی را نشان می‌دهد که با تمام مشکلات و دردسرهایش بازهم دست از تلاش خود برنمی‌دارد و با شکست دادن سربازان به سرزمین خود سیمارون بازمی‌گردد، والدین باید بدانند تسلیم نشدن در برابر سختی‌ها یکی از بهترین پیام‌های مثبت این انیمیشن است که می‌توانند با فرزند خود صحبت کنند، و همچنین علاقه و وابستگی به سرزمین مادری از دیگر پیام‌های انیمیشن است که خوب است درباره ان با فرزندتان گفتگو کنید.

خلاصه: درباره آزادگی و شجاعت اسپریت با فرزندتان صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

  والدین باید با فرزند خود درباره خصلتها و ویژگی های خاص اسپیریت صحبت کنند تا کودکان با شجاعت و آزادگی آشنا شوند. والدین می توانید از فرزند خود بپرسید چرا اسپیریت برای آزادی و رهایی خود و دوستانش تلاش می کند؟ از فرزند خود بپرسید چرا سربازان سرخپوستان را آزار می دهند؟ از فرزندتان بخواهید خصوصیات مثبت اسپیریت را برای شما بگوید.

خلاصه: از فرزندتان بپرسند که اسپریت چه ویژگی‌های مثبتی دارد؟

داستان اثر

 اسپیریت، اسبی است که در سرزمین سیمارون به دنیا آمده و در شجاعت و زیبایی بی‌نظیر است. سربازان آمریکایی با دیدن اسپیریت او را اسیر می‌کنند و به اردوگاه می‌برند. در آنجا هیچ‌کس جرئت نمی‌کند به او نزدیک شود و به او دست بزند؛ بنابراین او را تشنه و گرسنه می‌گذارند تا تنبیه شود.

در همان موقع سرخ‌پوستی را هم دست‌بسته به اردوگاه می‌آورند، ولی اسپیریت همراه سرخپوست از آنجا فرار می‌کند و نزد قبیله‌ی سرخ‌پوستان می‌رود. سربازان به چادر آن‌ها حمله می‌کنند و اسب حنایی به داخل آب می‌افتد. وقتی اسپیریت می‌خواهد او را نجات دهد هردو در از آبشار سقوط می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Kelly Asbury

نویسنده: John Fusco

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد اسپیریت: اسبی از سیمارون

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>