• امروز : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اسمش و گرب

بررسی تخصصی انیمیشن Smash And Grab

اسمش و گرب

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مبارزه برای رسیدن به هدف در کنار کمک و همیاری با دوست. ازخودگذشتگی و ایثار برای رسیدن به هدف نهایی. کارهایی که این دو ربات با همکاری هم انجام می‌دهند، باعث می‌شود به نتیجه دلخواهشان برسند.

سال 2019 8 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این فیلم کوتاه، خشونت خاصی ندارد و تنها صحنه‌ای که می‌تواند به‌عنوان خشونت ذکر شود، صحنه‌ی شلیک ربات‌های مأمور به ربات قدیمی کوچک و قطع‌شدن دستش می‌باشد.

جزئیات
ترس

در این فیلم ترس هم وجود ندارد و صحنه‌ی تعقیب و تیراندازی مأموران رباتی به ربات‌های قدیمی نیز ترس شدیدی را منتقل نمی‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

پیام مثبت فیلم حول مفهوم دوستی و ایثار قرار دارد. دو ربات که علاوه بر همکاری با یکدیگر رفیق هستند. وقتی می‌خواهند از بند کابل انرژی رها شوند، با همکاری هم می‌توانند مأموران رباتی را شکست دهند. اگرچه ممکن است کمی مفهوم قانون‌گریزی را تداعی کند؛ اما نقش همکاری و کار تیمی در این فیلم پررنگ‌تر است.

جزئیات
الگوی مثبت

دو ربات قدیمی قصد دارند از محدودیت کابل‌های انرژی رها شوند. آن‌ها دوست دارند در کنار هم خوشحال باشند؛ اما این محدودیت آزاردهنده مانع آن‌هاست. وقتی سعی می‌کنند از منبع انرژی سیار استفاده کنند، لازم است تا با همکاری هم با مأموران رباتی بجنگند. دوستی و رفاقت، کار تیمی و هماهنگی، ایثار و گذشت از اتفاقاتی است که در فیلم از دو ربات می‌بینیم.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند فضای تخیلی فیلم ممکن است برای برخی کودکان قابل فهم نباشد یا فهم آن‌ها را از دنیای پیرامونشان دچار اشتباه کند. بنابراین بهتر است با کودک خود درباره‌ی فضای خیالی آن صحبت کنید.

خلاصه: توجه به فضای خیالی فیلم

با کودکان خود صحبت کنید درباره

ربات‌ها به دنبال چه چیزی بودند؟ با این سؤال سعی کنید درک آن‌ها را از این فیلم کوتاه دریابید.

فداکاری یکی از ربات‌ها را موضوع بحث با کودک خود قرار دهید.

خلاصه: داستان کلی فیلم را از کودک خود بخواهید، درباره‌ی مفهوم فداکاری با کودک خود صحبت کنید.

داستان انیمیشن

دو «ربات» قدیمی موظف هستند سوخت «موتور لوکوموتیو» را تأمین کنند. یکی از آن‌ها سوخت را قطعه‌قطعه می‌کند و دیگری آن را به داخل محل احتراق موتور انتقال می‌دهد. هر دو برای تأمین انرژی خود به یک کابل وصل هستند. اگر کابل قطع شود، باتری آن‌ها بعد از مدتی خالی می‌شود. یکی از ربات‌ها متوجه می‌شود که ربات‌های جدید به یک مخزن دائمی از انرژی سیار وصل می‌شوند و دیگر نیازی به اتصال به کابل نیست. هردو ربات اتصال به کابل انرژی را بسیار محدودکننده می‌بینند و به سبب این کابل، امکان تحرک کمی دارند. یکی از آن‌ها تصمیم می‌گیرد تا دو مخزن انرژی جدید را از محل انبار بردارد تا دیگر نیازی به کابل نداشته باشند؛ اما مأموران حفاظت، آن‌ها را تعقیب می‌کنند و آن‌ها مجبور می‌شوند فرار کنند. وقتی از بالای لوکوموتیو فرار می‌کنند، ربات‌های دیگری به آن‌ها شلیک می‌کنند. این دو ربات سعی می‌کنند آن ربات‌ها را شکست دهند و تعدادی را از بین می‌برند؛ ولی درنهایت دست یکی از آن‌ها به‌خاطر شلیک آن ربات‌ها قطع می‌شود. ربات دیگر به کمکش می‌آید. او منبع انرژی خود را به سمت ربات‌ها پرت می‌کند و آن‌ها را از بین می‌برد. سرانجام آن‌ها نجات پیدا می‌کنند و به‌وسیله یک کابل تنهامخزن را به خودشان وصل می‌کنند. حالا دیگر باید همیشه نزدیک به همدیگر باشند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: brian larsen / بریان لارسن

نویسنده/ مترجم: brian larsen / بریان لارسن

نام تهیه‌کننده: David Lally / دیوید للی

نام شخصیت‌ها:

اسمش: یک ربات قدیمی که مسئول قطعه‌قطعه‌کردن اشیایی شبیه به زغال سنگ است تا برای سوخت لوکوموتیو استفاده شود،

گرب: یک ربات قدیمی که مسئول پرکردن مخزن سوخت لوکوموتیو است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Pixar Animation Studios/ استودیو انیمیشن پیکسار

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه